Pasaport Kayıt İşlemleriSİM Kartları iPhone 5 Modeline Uyumlu Hale Getirme Çalışmaları Başladı

SİM Kartları iPhone 5 Modeline Uyumlu Hale Getirme Çalışmaları Başladı

Yeni akıllı telefonlarda yavaş yavaş görmeye başladığımız micro-SIM kartlar yerini yakın gelecekte nano-SIM kartlara bırakacak gibi görünüyor. Financial Times’ın haberine göre Avrupa’da bulunan mobil hizmet sağlayıcıları, iPhone 5′de kullanılacak olan nano-SIM için şimdiden stok yapmaya başladılar. SİM’ler de Sorun Yaşanmasının Önüne Geçilecek micro-SIM’den de yüzde 40 küçük olan nano-SIM tasarımı, geçtiğimiz aylarda mobil endüstri standartlar […]


Yeni akıllı telefonlarda yavaş yavaş görmeye başladığımız micro-SIM kartlar yerini yakın gelecekte nano-SIM kartlara bırakacak gibi görünüyor. Financial Times’ın haberine göre Avrupa’da bulunan mobil hizmet sağlayıcıları, de kullanılacak olan nano-SIM için şimdiden stok yapmaya başladılar.

Micro Sim - Nano Sim Ayarı Geliyor

SİM’ler de Sorun Yaşanmasının Önüne Geçilecek

micro-SIM’den de yüzde 40 küçük olan nano-SIM tasarımı, geçtiğimiz aylarda mobil endüstri standartlar grubu tarafından kabul edilmişti. Bu gelişme ise ’in tanıtılmasının yaklaştığı anlamına gelebilir, ancak şimdiye dek Apple’dan gelen resmi bir açıklama bulunmuyor. chip.com.tr’ye göre bu hazırlık, iPhone 4 ve ilk iPad piyasaya sürüldüğünde micro-SIM’lerde yaşanan sorunu tekrarlamamak adına olabilir. Zira bu cihazlar ilk çıktıklarında birçok mobil sağlayıcı, ellerinde yeterince micro-SIM’e sahip değildi.

  Turkcell Kontratsız Apple iPhone 5 Fiyatlarını Açıkladı

Bugünkü akıllı ceplerin çoğunda micro-SIM tasarımı kullanılıyor. Ancak birçok cep üreticisinin gelecekteki tasarımlarında micro-SIM’i kullanacağı düşünülüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status