Apple Markasına Ait Akıllı Telefon, Cep Telefonu, Bilgisayar, Notebook ve Tablet PC Modelleri Hakkında İnceleme, Özellik Analizi, Bilgilendirme Notları ve Haberler

Yeni Haberler

CepSeyir

Apple WWDC Konferansında iPad Modellerinde Özel İşletim Sistemi iPadOS Duyuruldu

Apple Geliştirici Konferansı WWDC kapsamında iPad Tablet PC modellerinde direkt olarak bu cihazlar için özelleştirilmiş bir işletim sistemi olan iPadOS sürümünün kullanılacağı duyuruldu.

Apple

Netflix Platformunun Yeni Rakibi Apple TV+ Türkiye’de Kullanıma Girecek

Netflix Platformuna rakip olarak duyurusu yapılan ve 100 ülkede eş zamanlı olarak yayın hayatına başlayacak olan Apple TV+ ülkemizde de hızlı bir şekilde kullanıma sunulacak.

Apple

iPhone Ekrandan Parmak İzi Okuma Sistemine Geçiş Yapacak

iPhone X modeli ile birlikte Parmak izi okuyucudan vazgeçen ve Face ID Özelliğini ön plana çıkaran Apple firmasının yeni modellerinde Ekrandan Parmak İzi Okuma Sistemi kendisine yer bulacak gibi görünüyor.

Teknoloji ve Markalar

Çin Pazarına Yapılan Apple Sevkiyatları %22 Azaldı

Çin ve Amerika arasında giderek tırmanan Ekonomik Savaştan en fazla etkilenen firmalardan birisi de Apple oldu. Çin pazarına yapılan 1 yıllık sevkiyat oranı %22 azaldı.

Apple

EKG Çekebilen Apple Watch Series 4 Akıllı Saat Ailesinin Türkiye Satışına Başlanıldı

Eylül ayında gerçekleştirilen Apple Etkinliğinde duyurusu yapılan ve EKG Ölçümü ile ön plana çıkan Apple Watch Series 4 Akıllı Saat ailesi ülkemizde satışa sunuldu.

Arçelik

Arçelik Bayilerinde Apple iPhone 8 – 64 GB Modeli 4.399 TL’den Satılacak

6.499 TL tavsiye edilen satış fiyatına sahip Apple iPhone 8 – 64 GB modeli 19 – 21 Ekim tarihleri arasında Arçelik Bayilerinde 4.399 TL’den satılacak.

Apple

Apple Ürünlerine Yeniden Zam Geldi, iPhone X, 6S ve SE Modelleri Satıştan Kalktı

Apple tarafından iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR modelleri tanıtıldıktan sonra Tüm Apple Ürünlerine Apple Türkiye tarafından zam yapıldı. iPhone X, 6S, 6s Plus ve SE modelleri ise satıştan kaldırıldı.

Apple

Yeni iPhone Ailesinin Fiyatları Sızdı, Taban Rakam 10 Bin TL

Vatan Bilgisayar tarafından satış sistemine işlenen rakamlar basına sızdı. Buna göre 3 gün sonra duyurusu yapılacak olan Apple iPhone modelleri 10.000 TL’den başlayan fiyatlara sahip olacak.

Apple

Apple Beklenen Kur Zammını Yaptı, İşte 2018 Yılının Zamlı Fiyatları

Son dönemde yükselen Dolar Kuru sebebiyle özellikle Teknoloji Sektöründeki firmalardan beklenilen Kur Zamları için ilk adım atıldı. İlk adımı atan firma ise her zaman ki gibi Apple Türkiye firması oldu.

Apple

Apple iPhone X BİM Mağazalarında Satışa Çıkıyor

Apple ürünlerine son dönemde sıkça yer vermeye başlayan BİM şimdi de Apple iPhone X modelinin 9 Mart 2018 tarihinde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Apple

AppStore Uygulama Fiyatlarına KDV Oranında Zam Yapılacak

Mobil Uygulamalardan da alınmaya başlanacak olan KDV için ilk adımı Apple attı. Önümüzdeki hafta AppStore üzerinden satışı yapılan uygulamaların resmi satış fiyatlarına %18 KDV oranı kadar zam yapılacak.

Mobil Teknolojiler

VoLTE Nedir? Kullanım Amacı ve Kullanım Yerleri Nelerdir?

VoLTE terimi son yıllarda sıkça karşımıza çıkan bir terimdir. Bu yazımızda VoLTE Nedir? VoLTE Nerede ve Nasıl Kullanılır gibi soruların cevaplarını vermeye çalışıyor olacağız.

Apple

Apple Firması Batarya Sorunu İle Alakalı İki Güncelleme Yapacak

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Apple firmasını çok ciddi davalar ile karşı karşıya bırakan Batarya Sorunu ve İşlemci Yavaşlatma süreci ile alakalı 2 yeni güncelleme yolda.

Apple

Apple Türkiye Evden Destek Personeli (Home Office) Alımına Başladı

Apple Türkiye Evden Destek Personeli ilanı açarak ülkemizde de Home Office Destek Personeli çalıştırmaya başlayacağını resmileştirmiş oldu. Apple Türkiye tarafından Evden Destek Danışmanı, Evden Destek Ekip Lideri ve Evden Destek Bölge Müdürü pozisyonları için başvuru alınmaya başlandı.

Apple

Apple iPhone Batarya Değişim Kampanyası Stok Sorununa Takıldı

2017 yılının sonunda İşlemci Hızını Yavaşlatma sorunu ile karşı karşıya kalan ve Batarya Değişim Kampanyası başlatan Apple oldukça sıkıntılı günler geçirmeye devam ediyor.

Apple

Apple iPhone SE 2 Modeli İçin Üretim Başlamış Durumda

Orta Seviye Akıllı Telefon Pazarını hedefleyecek olan Apple iPhone SE 2 modeli 2018 yılının ilk çeyreğinde duyurulabilir.

Cihaz Destek

Apple Firması Tarafından Belirlenen iPhone Ekran Değişim Ücretleri (2018)

Apple Türkiye Yetkili Servisleri tarafından 2018 yılında uygulanan iPhone Ekran Değişim Ücretleri ve Tamir Ücretleri aşağıdaki gibidir.

Apple

Apple iPhone Ailesi İçin Batarya Değişim Kampanyası Başladı

Ortaya çıkan İşlemci Hızı Yavaşlatma Çalışması ile başı iyice ağrımaya başlayan Apple firması önce konuyla alakalı olarak kullanıcılardan Özür Diledi sonrasında da Batarya Değişim Kampanyası resmi olarak duyuruldu.

Apple

iPhone X Satışa Çıktı, Mağazalarda Kuyruklar Oluştu

Apple iPhone X modeli ülkemizde resmi olarak 24 Kasım 2017 Cuma günü 00.00’da satışa sunuldu ve satış noktalarında yine kuyruklar oluştu.

CepSeyir

Köşeden Köşeye Ekran Tasarımı İle Apple iPhone SE 2 Gelebilir

Henüz Apple cephesinden resmi bir duyuru yapılmamış olsa da Apple iPhone SE 2 modelinin çok yakında Köşeden Köşeye Ekran yapısı ile tüketicinin karşısına çıkması bekleniyor.

CepSeyir

Apple iPhone X İçin Ön Siparişler Alınmaya Başlandı

24 Kasım 2017 tarihinde ülkemizde resmi olarak satışına başlanacak olan Apple iPhone X modeli için Ön Siparişlerin alınmasına başladı.

CepSeyir

Şarj Kablosu 14 Yaşındaki Genç Kızın Hayatına Mal Oldu

Yanan ya da Patlayan Telefonlardan sonra şimdide Şarj Kablosu 14 yaşındaki bir genç kızın hayatına mal oldu.

CepSeyir

Notebook Satışları 2017 3. Çeyreğinde Yükselmeye Başladı

Uzunca süredir işlerin pekiyi gitmediği Notebook sektörü özellikle 2017 yılının 3 çeyreğinde %6.8 seviyesinde bir artış yakaladı. 2017 yılı genelinde ise satışlar %0.9 yükseldi.

Basın Bültenleri

iPhone 8 ve X Serisinde Youtube Uygulaması Pili Sömürüyor

Apple iPhone 8 ve iPhone X modellerini satın alan kullanıcılar Youtube Uygulaması ile ciddi bir Pil Sorunu yaşamaya başladılar.

CepSeyir

Zorlu Center’da Bulunan Apple Store Bakıma Alınıyor

Türkiye’deki İlk Apple Store olma özelliğini taşıyan Zorlu Center’daki Apple Store Ocak 2018 itibari ile bakıma alınacak.

CepSeyir

Apple iPhone X Türkiye Satış Tarihi Belli Oldu

Apple iPhone X modelinin Türkiye’de Resmi Olarak satışa çıkacağı tarih netleşti. Kasım ayı bitmeden Apple iPhone X modeli ülkemizde satış çıkıyor.

CepSeyir

Apple iPhone X Kullanıcı Yorumları (Soru, Sorun, Şikâyet, Öneri)

Apple firmasının 10. Yıla özel olarak hazırlayıp satışa sunduğu Apple iPhone X modelinin Kullanıcı Yorumlarını sizler için bir araya getirdik. Ayrıca Soru, Sorun, Şikâyet ve Önerilerinizi de bu sayfa üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz.

Manşet

BİM Yeniden Apple Şarj Aleti ve Kulaklığını Satışa Sunmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz haftalarda satışa sunduğu Apple Aksesuarlarını dakikalar içinde bitiren BİM, 10 Kasım 2017 tarihinde yeniden bu aksesuarları Aktüel Ürün olarak satışa sunacak.

CepSeyir

Apple iPhone X Modelinin Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Kasım ayında ülkemizde satışa çıkması beklenilen Apple iPhone X modelinin Türkiye Satış Fiyatı  Apple Türkiye sayfasında resmi olarak duyuruldu.

CepSeyir

Apple iPhone 8 ve 8 Plus Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

Apple firmasının 2017 yılı son çeyreğinde duyurduğu Apple iPhone 8 ve 8 Plus modellerinin Türkiye Satış Fiyatı netleşti ve Ön Sipariş Süreci başladı.

CepSeyir

iPhone 8 Serisinde Batarya Sorunları Çıkmaya Başladı

Geçtiğimiz günlerde satışına başlanılan Apple iPhone 8 ve 8 Plus modellerini satın alan bazı kullanıcılar Batarya Sorunları ile karşı karşıya kaldıklarını sosyal medya üzerinden duyurmaya başladılar.

Apple

Wi-Fi Assist Nedir? Ne İşe Yarar? Avantajları Nelerdir?

Apple tarafından IOS 9 güncellemesi ile Akıllı Telefon ve 4G Destekli Tabletlerinde kullanılabilir hale getirdiği Wi-Fi Assist özelliğinin ne işe yaradığını, artılarını ve eksilerini sizlerle paylaşalım istedik.

CepSeyir

Apple iPhone SE 2 İçin Gözler 2018 Yılına Çevrildi

Apple firmasının iPhone modelleri arasında küçük boyutu ile ciddi bir satış rakamı elde ettiği SE modelinin yeni versiyonu Apple iPhone SE 2 için gözler şimdiden 2018 yılına çevrilmiş durumda.