Teknoloji ve Mobil Basın Organlarına Gönderilen Bültenler

Yeni Haberler

CepSeyir

Samsung Galaxy Z Fold2 Duyuruldu, İşte Tüm özellikleriyle Fold2

Samsung, nefes kesen cesur bir tasarımla üst düzey mühendisliği bir araya getirerek mobil cihaz deneyiminin sınırlarını zorlayan üçüncü nesil katlanabilir cihazı Galaxy Z Fold2 ile karşınızda.

Mobil Teknolojiler

BDDK Telefonlardaki Kredi Taksit Süresini Uzatmaktan Son Anda Vazgeçti

Ocak ayının son günü BDDK tarafından açıklanan 3.500 TL üstü cihazlara sunulan 12 Ay Taksit Süresinin Uzatılması kararı 1 Şubat 2019 tarihinde geri çekildi.

CepSeyir

Sinema Yasası İle Reklam Süreleri Kısalacak, Bilet Kampanyaları Bitecek

Kabul edilen Sinema Yasası kapsamında artık Reklam ve Fragman Süreleri kısalacak, Sinema Salonları tarafından yapılan kampanyalara kısıtlamalar getirilecek ve filmler artık bir kurul onayından sonra yayına alınacak.

İnternet Gündemi

Türkiye 5G Teknolojisine Geçiş Süreci 2020 Yılında Başlayacak

Dünyanın gündeminde uzunca süredir yer alan ve bu sene üzerindeki çalışmaların artmaya başladığı 5G Teknolojisine Geçiş sürecine ülkemizin de 2020 yılında başlaması ve kademeli olarak tüm Türkiye’de 5G Teknolojisinin kullanıma sunulması amaçlanıyor.

Teknoloji ve Markalar

Amazon Türkiye Tarafından – Black Friday – Beklenen Cuma Kampanyası Başlatıldı

Ülkemizde yakın dönemde faaliyetlerine başlayan Amazon Türkiye “Black Friday” olarak bilinen indirim haftasını Beklenen Cuma Kampanyası adıyla başlattı.

Manşet

Bedelli Askerlik İçin Celp Yerleri ve Tarihleri Açıklandı – 21 Günlük Temel Askerlik Eğitimi Programı

Bedellik Askerlik yapacak olan vatandaşların merakla beklediği Celp Yerleri ve Celp Tarihleri açıklandı. Bedelli Askerlik yapacak olan vatandaşların 21 Günlük Temel Askerlik Eğitim Programı da belli oldu.

Arçelik

Arçelik’ten 25 Yıl Garantili Karbon Fiber Buzdolabı Arçelik Diamond

Havacılık, Uzay ve Motor Sporları gibi yüksek teknolojiye ve maliyetlere sahip sektörlerde kullanılan Karbon Fiber Malzeme ile üretilen ve 25 yıl Garantiye sahip olan Arçelik Diamond Buzdolabı ailesi tüketici ile buluştu.

Teknoloji Gündemi

KOÇTAŞ Ustalarla Müşterileri Buluşturan Ustabilir Uygulamasını Duyurdu

KOÇTAŞ tarafından hazırlattırılan ve Ustalarla Müşterileri bir araya getiren Ustabilir Uygulaması resmi olarak duyuruldu ve kullanıcıların beğenisine sunuldu.

CepSeyir

Resmi Olarak D&R Artık Turkuvaz Grubunun Oldu

Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş olarak akıllarda yer eden D&R markası yapılan satış işleminin ardından artık resmi olarak Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş olarak hayatına devam edecek.

Teknoloji Gündemi

Çiftlik Bank CEO’su Kayıp ve Şirketin Merkezi Boşaltılmış

Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın ortalıktan kayboldu. Şirketin İstanbul’da bulunan genel merkezi boşaltılmış durumda. Şirketin Genel Müdürü Niyazi KARAKOÇ ise kandırıldığını itiraf etti.

İnternet Gündemi

Temassız Ödeme İmkânı Sunan Kartlardaki Şifresiz İşlem Limiti Yükseltildi

Temassız Ödeme imkânı sunan Banka ve Kredi kartlarında uygulanan şifresiz işlem limiti BKM tarafından alınan bir karar ile yükseltildi.

Mobil Teknolojiler

Instagram Hikâyelerine Artık Hikayelerde Yazı Modu Sayesinde Sadece Yazı Ekleyebileceksiniz

Video, Fotoğraf veya farklı görseller ile içerik girişi yapılabilen Instagram Hikâyelerine artık Hikayelerde Yazı Modu adı verilen özellik sayesinde sadece yazı yazarak da içerik ekleyebileceksiniz.

Vivo

Vivo Ekrandan Parmak İzi Okuyan Modelini Görücüye Çıkardı

Çinli Akıllı Telefon Üreticilerinden bir tanesi olan Vivo uzunca süredir gündemde olan Ekrandan Parmak İzi Okuyan ilk modelinin ön tanıtımını CES 2018 fuarında gerçekleştirdi.

Teknoloji Gündemi

Bimeks Tedarikçilere Hisse Dağıtımı Sürecini Şimdilik Yalanladı

Geçtiğimiz günlerde basına sızan Bimeks  firmasının Ürün Tedarikçilerine hisse vererek ürün tedarik kapılarını yeniden açacağı söylentisi firma tarafından şimdilik yalanlandı.

İnternet Gündemi

Çiftlik Bank Yeni Üye Alımlarını Durdurdu

Son dönemin popüler oyun ve kazanç sistemlerinden birisi olan Çiftlik Bank aldığı karar ile belirsiz süreliğine Yeni Üye Alımını durdurdu.

Sony

Sony Xperia L2 Modeli Duyuruldu

CES 2018 kapsamında yeni modellerini duyuran Sony firması Giriş Seviyesi modelleri arasına Sony Xperia L2 modelini de ekledi.

Sony

Sony Xperia XA2 ve XA2 Ultra Modelleri Tanıtıldı

Sony CES 2018 fuarı kapsamında yeni Kamera Odaklı  Sony Xperia XA2 ve Sony Xperia XA2 Ultra serisi Akıllı Telefon modellerini duyurdu.

Teknoloji ve Markalar

12.000 mAh’lik Bataryası İle Doogee BL12000 Akıllı Telefon Ailesi

Çinli üreticilerden birisi olan Doogee firması 12.000 mAh’lik bataryaya sahip Doogee BL12000 Akıllı Telefon Ailesini resmi olarak duyurdu.

DJI

DJI Osmo Mobile 2 Modeli Duyuruldu

Akıllı Telefonlar için başarılı bir stabilizasyon imkanı sunan Osmo Mobile geliştirilerek DJI Osmo Mobile 2 ailesi resmi olarak duyuruldu.

DJI

DJI Ronin S Gimbal Modeli Tanıtıldı

DJI firması tarafından CES 2018 fuarında DJI Ronin S isimli DSLR ve Aynasız Fotoğraf Makinalarına uyumlu El Gimbal modeli tanıtıldı.

Huawei

Huawei Honor View 10 (Honor V10) Tanıtıldı, Teknik Özellikleri Duyuruldu

Huawei firmasının yeni modeli Honor View 10 (Honor V10) modeli resmi olarak duyuruldu. Teknik Özellikleri, Satış fiyatı ve cihazla alakalı diğer bilgileri sizlere aktarmaya çalışıyor olacağız.

Editörün Tercihi

İl ve İlçe Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Üst Sınırları Yükseltildi (2018)

Tüketicilerin haklarını korumak için Tüketici Hakem Heyeti üzerinden yapılan başvuruların alt ve üst sınırlarını 2018 yılı itibari ile yeniden belirledi.

İnternet Gündemi

Bank İfadesi Denetime Takıldı, Çiftlik Bank Reklamları Durduruldu

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre isminde geçen “Bank” kelimesi sebebiyle Çiftlik Bank üzerinde yeni bir inceleme başlatıldı ve Çiftlik Bank Reklamları geçici bir süreliğine yayından kaldırıldı.

Teknoloji Gündemi

Bimeks Yeni Bir Kurtuluş Formülü Üzerinde Çalışıyor

Mağazalarını kapatan, personelleri ile davalık olan, tedarikçilere ödeme yapamayan ve batmanın eşiğine gelen Bimeks yeni bir kurtuluş yolu üzerinde çalışmalara başladı.

İnternet Gündemi

Booking.com Türkiye Operasyonunu Yeniden Aktif Hale Getiriyor

Online Otel Rezervasyonu konusunda önemli bir isme sahip olan Booking.com Türkiye ’de yaşadığı sıkıntılardan sonra geri dönüş çalışmalarına başladı.

Apple

Apple iPhone SE 2 Modeli İçin Üretim Başlamış Durumda

Orta Seviye Akıllı Telefon Pazarını hedefleyecek olan Apple iPhone SE 2 modeli 2018 yılının ilk çeyreğinde duyurulabilir.

Lg

LG’den Kadın Kullanıcılara Özel LG V30 Raspberry Rose

LG V30 Raspberry Rose özellikle bayanların ilgisini çekmek üzere LG tarafından raflardaki yerine konuldu.

Samsung

Samsung 2018 Yılı İçin Hedeflerini Oldukça Yüksek Tuttu

Akıllı Telefon Pazarında halen Lider konumda olan Samsung firması rakiplerinden önde kalabilmek adına 2018 yılına vites yükselterek giriş yaptı.

Lg

LG Yeni Dönemde LG G Serisini Pazardan Çekebilir

Güney Kore’li telefon üreticisi LG 2018 yılından itibaren LG G serisini rafa kaldırıp yeni bir Amiral Gemisi ile yoluna devam edecek gibi görünüyor.

İnternet Gündemi

Çiftlik Bank 2 Yılda 77 Bin 843 Kişiden 511.7 Milyon TL Toplamış

Çiftlik Bank sistemi hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. SPK tarafından yapılan araştırmalara göre sisteme 2016 – 2017 yılları arasında toplamda 77 bin 843 kişi para yatırmış ve toplamda 511.7 Milyon TL gibi bir ödeme toplanmış.

Format Atma

Samsung Galaxy A7 Format Atma – Hard Reset ve Fabrika Verilerine Sıfırlama

Samsung Galaxy A7 Format Atma İşlemlerini, Hard Reset ve Fabrika Verilerine Sıfırlama süreçlerini sizler için bir araya getirmeye çalıştık.

CepSeyir

Çiftlik Bank Konya’daki Temel Atma Töreninde Gövde Gösterisi Yaptı

Son dönemde adı basında sıkça anılmaya başlanan Çiftlik Bank Konya’da gerçekleştirdiği Konya Süt Ve Damızlık Çiftliği İşletmesi Temel Atma Töreninde gövde gösterisi yaptı.

CepSeyir

GSM, İnternet ve Uydu Yayını Hizmetlerinde İlk Açma-Kapama Bedeli Alınmayacak

GSM, İnternet ve Uydu Yayını hizmeti veren firmalar Faturaların Geç Ödenmesinden dolayı yaşanan Açma-Kapama işlemleri için bir takvim yılında bir kereye mahsus olmak üzere kullanıcıdan Açma-Kapama Bedeli almayacak.