Resmi Olarak D&R Artık Turkuvaz Grubunun Oldu

Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş olarak akıllarda yer eden D&R markası yapılan satış işleminin ardından artık resmi olarak Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş olarak hayatına devam edecek.

Geçtiğimiz aylarda Turkuvaz Grubu ile Doğan Grubu arasında yapılan görüşmeleri ve ön protokol bilgilerini sizlerle paylaşmıştık.

Sonrasındaki gelişmeler ve satış işlemlerinin tamamlanmasından sonra 12 Haziran 2018 tarihi itibari ile resmi olarak firmanın satış işlemleri tamamlanmış oldu ve artık D&R markası Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş olarak hizmet sunmaya başladı.

 

D&R Mağazaları

 

D&R Markası ve Logosu Korunacak

Şu şamada elinde TveK markasını tutan Turkuvaz Grubu satın alma işlemi sonrasında bazı iddialara göre D&R markasını silerek mağazalarını TveK çatısı altına toplayacaktı.

Ancak gelen bilgilere göre Turkuvaz firmasının şu aşamada böyle bir çalışması yok.

Temel olarak daha fazla noktada daha fazla mağazası bulunan D&R markasının pazarda ciddi bir bilinirliği ve marka imajı var. TveK markasının NT Mağazalarının üzerine inşa edilmiş olması ve nispeten birkaç yıllık bir marka olması sebebiyle firmanın D&R markasını bir anda silmesi beklenmiyor.

Kendi içyapısını koruyacak olan D&R firması belki üst yönetimde bazı isim değişikliklerine gidebilir. Bunun dışında özellikle personel anlamında da firmada bir değişimin yaşanması beklenmiyor.

 

TveK Mağazaları

 

Bazı Kitapların ve Yayınların D&R Mağazalarından Çekilmesi İddiası

Şuna gündemde bulunan iddialardan bir tanesi de D&R markasının daha önce sergilediği Muhalif Tutum sebebiyle mağazalarında satışta bulunan bazı dergi ve kitapların Turkuvaz Grubuna satışı sonrasında raflardan kaldırıldığı yönünde.

Bilindiği üzere Turkuvaz Grubu özellikle mevcut hükümete ve iktidara daha yakın bir duruş sergileyen bir firma. Bu noktada da bazı yayınların raflarından indirilmesi ve yerine farklı yayınların alınması sürecin doğal akışı içerisinde yer alacaktır.

Ancak yıllardır D&R markasını benimsemiş olan belli bir müşteri kitlesinin bu satış süreci sonrasında D&R Mağazalarından uzaklaşması ihtimali de mevcut.

İlerleyen dönemlerde Turkuvaz Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş olarak yolun devam edecek olan D&R Markasının nasıl bir süreç geçireceğini de hep birlikte görmüş olacağız.

Resmi Olarak D&R Artık Turkuvaz Grubunun Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 Yorum

 1. 15 Kasım 2018, 10:56

  Turkuvaz Müzik Kitap Mağ. Paz. A.Ş ‘e ait idefix firmasından gittigidiyor üzerinden 50li olarak kalem aldım adamlar sadece 1 adet göndermiş.

  Muhattap bulamıyorsunuz. Ürünü iade bile edemiyorsun çünkü sistem yok karşıdan kargomu kabul etmezlerse gitti geldi sipariş tutarı kadar kargo ödeyecem.

  şikayetvar.com şikayet talep oluşturuyorsun gittigidiyor tarafı bizi ilgilendirmiyor biz oraya müdahale edemiyoruz diyor

  ama ben mağaza adı idefix diye aldım sözleşmede Turkuvaz Müzik Kitap Mağ. Paz. A.Ş yazıyor nasıl oluyorda başkası sizin malınızı sizden habersiz satıyor gittigidiyor zaten bir platform aracılık yapıyor hem oradan sat hemde biz değildik diye arkasına yat

  kısacası satıldıktan sonra çok bozmuş müşteri değeri olmayan bir firma benim gözümde

  Cevapla
  • GittiGidiyor üzerinden de geri gönderebilirsiniz. Kargo ücreti size ait olmayacaktır. Firma ödemekle yükümlü.

   Cevapla
 2. Ben D&R adlı firmadan sürekli alışveriş yapıyorum ama ilk defa böyle bir şey yaşadım geçen ay 3 tane kitap siparişi verdim. Bunlar gecikti çağrı merkezini aradım kimseye ulaşamıyorum belki öyle bir yer bile yok saatlerce telefonda beklettiler sipariş durumumu öğrenmek için daha sonra mailime siparişleriniz iptal edildi en yakın zaman da size para iadesi yapılacaktır diye mail geldi. Bende siparişler iptal edildi diye aynı kitapları İdefix ‘ten sipariş verdim oradan kitaplarım geldi ama bugün D&R’dan geldi nasıl bir hizmet bu kimse muhatap olmuyor bir de kurumsal firma olacaklar. Lütfen çözüm istiyorum aynı kitapları ben ne yapacağım söyler misiniz iptal edilen sipariş niye tekrar gelir?Ben D&R adlı firmadan sürekli alışveriş yapıyorum ama ilk defa böyle bir şey yaşadım geçen ay 3 tane kitap siparişi verdim. Bunlar gecikti çağrı merkezini aradım kimseye ulaşamıyorum belki öyle bir yer bile yok saatlerce telefonda beklettiler sipariş durumumu öğrenmek için daha sonra mailime siparişleriniz iptal edildi en yakın zaman da size para iadesi yapılacaktır diye mail geldi. Bende siparişler iptal edildi diye aynı kitapları İdefix ‘ten sipariş verdim oradan kitaplarım geldi ama bugün D&R’dan geldi nasıl bir hizmet bu kimse muhatap olmuyor bir de kurumsal firma olacaklar. Lütfen çözüm istiyorum aynı kitapları ben ne yapacağım söyler misiniz iptal edilen sipariş niye tekrar gelir?

  Cevapla
 3. 03.10.2018 tarihinde sipariş ettiğim, kredi kartımdan ödemesini yaptığım, 05.10.2018 de faturalandırılan ama bir türlü kargoya verilmeyen siparişimi gecikmeden dolayı iptal ettim.

  Siparişimi iptal ettiğimi bildirmeme rağmen 1 ay geçti ücret iadesi yapılmadı. Hiçbir şekilde müşteri hizmetlerine ve genel müdürlüğe ulaşmak, muhatap bulmak mümkün değil. Nasıl bir hizmet anlayışıdır, nasıl bir ciddiyetsizliktir.

  Cevapla
 4. D&R ilk siparişimde böyle olmasını hiç beklemezdim. Geçen salı günü w114631678 sipariş numaram hala hazırlanmadı. Müşteri hizmetlerine ulaşmak istedim ancak telefonları açan kimse yok. Kitaplar elinizde yoksa keşke göstermeseniz de insanlar beklemese. Sipariş verdikten sonra hala hazırlandığını görünce araştırmak istedim ve görüyorum ki herkes aynı konudan muzdarip. D&R adına yakışmayacak hareketler bunlar.

  Cevapla
 5. Kitap siparişi verdik 8 kitaptan sadece 4 kitap geldi parasını karttan ödedik lakin kitaplar yok.arıyoruz açan yok muhatap olacak bu kişi bile yok.lanet olsun sizin gibi firmaya parayida odemiyorsunuz.mail adresinizi bulamadım ama yasal işlem başlayacağım

  Cevapla
  • D&R bu ara galiba tamamen online siparişleri boşlamış durumda. Ulaşmak biraz zor firmaya. Onun da farkındayız.
   Farklı kitap siteleri kullanın derim.

   Cevapla
 6. Arkadaş böyle saçma bir firma görmedim 10kitap parası ödedim bana 9 kitap göndermişler açıklama Yok bir şey Yok muhatap alacağımız kimse Yok

  Cevapla
 7. Lanet olsun sizin gibi firmaya kitap istedim hala hazırlanma aşamasında yanlışlık yaptım onu düzelttim param hala yatmadııı!! Şikayet edicem sizii!!! Müşteri hizmetleri ne işe yarıyor telefonlar açılmıyor ??!!

  Cevapla
  • D&R bu dönem özellikle çok fazla sorun çıkarmaya başladı. Bir geçiş süreci var ve sanırım bu olumsuz etkiledi firmayı. Gerçi eskiden de zaman konusunda pek iyi bir firma değildi.

   Cevapla
 8. Sizin gibi boş lakayt iş ahlakından yoksun firmadan siparışime bin pişmanım… ödenmiş kargo gelmedi tel cevap verilmiyor hicbir bilgilendirme muhatap yok şikayyet edicem

  Cevapla
  • Öncelikle biz DR değiliz. Direkt olarak mail ile firmaya erişim sağlamaya çalışın. Eğer kargonuz yasal süre içerisinde gönderilmedi ise Tüketici Hakem Heyetine de başvuru yapabilirsiniz.

   Cevapla
 9. hayatımda gördüğüm en pasif ve berbat müşteri hizmetleri servisine sahipsiniz.Dört ekimden beri ulaşmaya çalışıyorum.Siparişim gönderilmediği gibi bilgi alacağım bir yer bile yok.Bir daha asla bu siteden bir şey almayacağım

  Cevapla
  • Online Satış konusunda biraz sıkıntılı bir firma. Önerim Kitapyurdu gibi siteleri tercih etmenizden yana:

   Cevapla
 10. 17 Eylül 2018, 17:21

  Az önce havale yaptık işbankası hesabiniza 50tl yerine komusyon çok kesildiği için 43tl kesilmiş 7tlyi yatıricaz kargo tesliminde bir sorun yaşanır mı.iyi gunler

  Cevapla
 11. Ben sipariş verdim 10 dkka olmadan iptal ettim fakat hesabıma hala ödemem iade edilmedi. Yarın tekrar kontrol etcem eğer geçmezse hakkınızda hukuki işlem baslatıyorum bilginize..!!

  Cevapla
  • Ödeme işlemlerinde iptal süreçleri değişkenlik gösterir. Genelde bankaya bağlı olarak 3 ila 5 gün arasında olabilir. Bankanız ile görüşmenizi öneririm.

   Cevapla
 12. 4 Temmuz 2018, 15:43

  değiştirilmek uzere kitap iadesinde bulunmuştum henüzsizden haber alamadım ilgili telefonunuz ile iletisimde kuramiyorum kitaptan yarsrlanmak icin vaktim kısıtlıdır acil donerseniz sevinirim

  Cevapla