Sony’den Yüksek Kapasiteli Taşınabilir Şarj Ünitesi

Akıllı Telefon modellerinin pazarda yaygın olarak kullanılmaya başlanması ve buna bağlı olarak ortaya çıkan şarj sorununun çözümünde bir atakta Sony firmasından geldi.

Firma tarafından bugün duyurulan yeni taşınabilir şark üniteleri istediğini yerde cihazınızı şarj etmenize imkân sağlamış oluyor.

3500 mAh ve 7000 mAh lik iki modeli tanıtan Sony firması 200 gr ağırlığındaki ürünleri pazara sunmuş durumda. 500 kez şarj edilebilen bu taşınabilir istasyonlar bir akıllı telefonu 30 dakika ile 60 dakika arasında tamamen şarj edebiliyor.

Firma tarafından enerjinin ne kadarının USB üzerinden transfer edileceği hakkında bir bilgi gelmemiş durumda. Ancak eski modellerde bu oran %50 civarında idi.

Sony Yüksek Kapesiteli Taşınabilir Şarj Ünitesi
Sony Yüksek Kapesiteli Taşınabilir Şarj Ünitesi

 

Bu noktada 3500 mAh lik ürün ile akıllı telefonu 1 kez şarj edebilirken 7000 mAh lik ürün ile 2 telefonu bir kere şarj etmeniz mümkün olacak. Bu arada 1500 mAh lik bataryaya sahip bir cihazınız varsa 7000 mAh lik ürün ile 4 – 5 kez cihazınızı şarj edebilirsiniz.

Japonya’da 3500 mAh lik modeli 30 Dolar, 7000 mAh lik modeli ise 90 Dolar gibi bir fiyattan satışa sunan Sony firması ürünlerin yakın dönemde Avrupa ve Amerika’da da satışına başlayacak.

Ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı belli olmayan ürünleri İnternet üzerinden rahatlıkla temin edebilirsiniz.

 

 

Sony’den Yüksek Kapasiteli Taşınabilir Şarj Ünitesi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir