Tanzim Satışları e-PTTAVM Üzerinden Online Olarak da Yapılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından yapılan açıklamaya göre Tanzim Satışları artık e-PTTAVM Sitesi üzerinden Online olarak da yapılacak.

Yapılan satışlar PTT Kargo ile alışverişi yapan vatandaşın kapısına kadar, muhtemelen Ücretsiz Kargo seçeneği ile ulaştırılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Sebze ve meyve fiyatlarının ciddi yükselişi ile birlikte enflasyonla topyekûn mücadele kapsamında vatandaşlarımıza ekonomik fayda sağlamak amacıyla uygulama koyulan tanzim satışlarını yakın zamanda Türkiye’nin Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com‘da başlatıyoruz.

Tarım ve Orman Bakanlığımızın desteği ve PTT AŞ güvencesiyle başlatılan bu proje kapsamında tarım ürünlerinin vatandaşımıza ulaşması sürecinde yaşanan aracı hizmet ücretlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. www.epttavm.com internet adresinde e-Tanzim olarak hizmete sunulan meyve ve sebzeler tanzim fiyatları ile satılırken, tüm ürünler PTT Kargo ve Lojistik aracılığı ile güvenle vatandaşlarımıza ulaştırılacaktır.

Vatandaşlarımızın tanzim noktalarında sıra beklememesi, sebze ve meyvelerini uygun şartlarda ucuz olarak alabilmeleri için Milli Pazaryeri Platformu www.epttavm.com olarak sorumluluk üstlendik. Vatandaşımıza ekstra ücret yansımaması ve uygulamada avantajların artırılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı ile birlikte çaba içerisindeyiz. e-Tanzim uygulamamamızın süratle başlatılması için de çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz”

 

Online Tanzim Ürün Satışı

 

Online Tanzim / e-Tanzim Satışları Hangi Adres Üzerinden Yapılacak?

PTT tarafından hayata geçirilen e-PTTAVM adresi üzerinden yapılacak olan satışlara ulaşmak için https://www.epttavm.com/kampanyalar/turkiye-kazanacak/turkiye-kazanacak linkini kullanabilirsiniz.

İlk gün itibari ile Online Tanzim sayfasında satışta olan ürünler ve fiyatları şu şekilde olmuştur. (13/02/2019)

 

Ürün Birim Fiyat
Havuç 1 KG 2,50 TL
Ispanak 1 KG4.00 TL
Biber 1 KG6.00 TL
Patlıcan 1 KG4.5 TL
Soğan 1 KG2.00 TL
Maydanoz 1 KG2.25 TL
Salatalık 1 KG4.00 TL
Patates 1 KG2.00 TL

 

Tanzim Satışları e-PTTAVM Üzerinden Online Olarak da Yapılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir