Telefon Bağımlılarını Bu Bağımlılıktan Kurtaracak Çözüm Bulundu

Gündelik hayatımızın vazgeçilmezleri Akıllı telefonlar. Artık hayatımızda o kadar yer edindiler ki bir çoğumuz uyandığı anda ilk olarak akıllı telefonunu kurcalıyor. Bu durum bilim dünyasının da dikkatini çekiyor. Bu noktada akıllı telefonlarla ilgili birçok psikolojik sendromun ve hastalığın keşfedildiğini biliyoruz. Bu hastalıklardan bazıları telefona bakmadan 5 dakika bile geçirememe,  telefonumuzu çalıyor yada titriyor sanma ve telefonlarımızın şarjı bittiğinde paniklememiz gibi olaylar. Bu olayların tamamı aslında psikolojik bir hastalık olarak görülüyor.

Hal böyle olunca bu hastalıklardan kurtulmak için de bazı çözümlere ihtiyaç duyuluyor. Bu çözümlerden ilki noPhone adındaki bir cisim. Bu cisim 3D yazıcıdan üretilmiştir. Tamamen telefon boyutlarında olan noPhone adındaki bu cismin amacı, bağımlılık yaratan akıllı telefonların üzerimizde yarattığı psikolojik sorunlardan kurtulmak için telefonumuzu bir kenara bırakabilmemizi sağlamak. Kesin olarak telefonunuzdan kurtulmak isterken noPhone ‘u cebinizde taşıyarak üzerinizde telefonunuz varmış gibi hayatınıza devam ederek, telefon bağımlılığından kurtulabilirsiniz. Bu alışkanlıktan ve hastalıktan kurtulmak isterken bu cisim sayesinde üzerinizde stres oluşmaz. No phone çok ilginç ama ilginç olduğu kadar da gerekli bir cisim.

No phone
No phone

Bu cisim sayesinde çok sayıda insanın korkulu rüyası olan akıllı telefon bağımlılığından kurtularak daha rahat bir yaşam sürmesi mümkün. Arkadaş ortamlarında da çok rahatsız edici bir duruma gelen telefon hastalığı insanların birbiriyle sohbet etmesini bile engellemektedir.

Telefon Bağımlılarını Bu Bağımlılıktan Kurtaracak Çözüm Bulundu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir