Telefonla Konuşurken Galaxy S3 Patladı

Pazarda liderliği eline alan Samsung firması son dönemde Telefon Patlamaları ile sarsılmaya devam ediyor. Son haber ise bir Samsung Galaxy S3 kullanıcısında geldi.

Alanya’nın Saray Mahallesinde yaşamakta olan Ece GÜLBAHÇE isimli Samsung Galaxy S3 kullanıcısı 3 Temmuz 2014 08.00 sularında çalan telefonunu açmak isterken patlayan telefon yüzünden yaralandı.

Bataryasının Patlaması ve Cihazın Alev Alması sebebiyle yüzünden, kulağından, boynundan ve elinden yaralanan Gülbahçe’ye ilk müdahale  çalıştığı Özel Hastanede yapıldı.

Tedavisinin arkasında soluğu Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Saray Polis Karakolunda alan tüketici “Samsung” firması hakkında şikâyet dilekçesi verdi.

Telefonla Konuşurken Galaxy S3 Patladı
Telefonla Konuşurken Galaxy S3 Patladı

Samsung Serilerinde Peş Peşe Patlamalar

Geçtiğimiz aylarda da yine bir Samsung Patlaması ile karşı karşıya kalmıştık.

İki olayda da kalıcı yaralanmaların olmaması ve kullanıcıların sonu ölümle biten sonuçlarla karşılaşmamaları olayların çabucak unutulmasına sebep olsa da Samsung cihazlarında yaşanmaya başlayan ve özellikle Yaz Aylarında ortaya çıkan bu tehlike halen sona ermiş durumda değil.

 

Akıllı Telefonların Tümü Tehlike Altında

Hava Şartlarının son dönemde oldukça sıcak seyretmesinin yanında Çanta veya Cepte taşınan Akıllı Telefon modellerinin daha fazla ısınması sonucunda Yaz Aylarında cihazların patlama ve yanma sorunları artmaya başlıyor.

Belli bir sıcaklığa kadar dayanabilen Batarya’lar Kullanım ve Şarj esnasında daha fazla ısınıyorlar. Buna birde kılıfların ve havanın ortamı daha da sıcaklaştırması eklenince Patlama ve Yanmalar kaçınılmaz hale geliyor.

Üreticilerin Uygun Fiyata Mal Etmek için Çin’de ürettirdikleri bataryalar zamanla şişip patlama sürecine çok hızlı bir şekilde girebiliyor.

Bunun yanında Artan mAh değerleri de bataryaların Patlama Riskini ve Şiddetini arttırıyor.

 

Samsung’un Konuyla Alakalı Cevabı Merakla Bekleniyor

Son 2 senedir pazarda olan ve 60 Milyondan fazla satış yapan Samsung Galaxy S3 serisi ile alakalı olarak ortaya çıkan bu istenmeyen durum karşısında Samsung Türkiye’nin nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor.

 

Telefonla Konuşurken Galaxy S3 Patladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir