Turkcell GençPlus Tarifesi (5 Dakikası 50 Kuruş – İlk 10 Saniye Ücretsiz)

Gençlere yönelik çalışmalarını sürdüren Turkcell firması GençPlus tarifesi ile oldukça büyük bir atılım yapmayı amaçlıyor. 5 Dakika görüşmeye sadece 50 Kuruş ödeme alacak olan tarife de ayrıca çaldır kapat döneminde bakiye kaybınıza önlemeyi amaçlıyor. Bu kapsamda yapılan aramanın ilk 10 saniyesi ücretsiz. Yani arayıp 10 Saniye dolmadan telefonu kapatırsanız ücret düşmüyor, bakiyeniz yerinde kalıyor.

Tarife şu aşamada sadece 25 Yaş Altı Gençler için kullanılabilir duruma. 25 yaşını geçenler ne yazık ki bu imkandan faydalanamıyorlar.

Operatör ayrımı olmadan sunulan 5 Dakikası 50 Kuruş imkanı oldukça büyük bir avantaj.

İlk 10 saniye Ücretsiz kampanyası için ayda en az 20 TL lik yükleme yapmanız gerekmektedir. Bu yüklemeyi yapmadığınız taktirde Ücretsiz Görüşme hakkından faydalanamıyorsunuz.

Aylık 30 TL yükleme yapmanız durmununda ise bir ay kullanabileceğiniz Her Yöne 2 Saat Bedava Görüşme İmkanına sahip olabiliyorsunuz.


GençPlus’taki diğer fırsatları mı sordun?

 • Genç Nar’la TL’lerini katlamaya ne dersin? 20TL’ye Genç Nar paketini al, bir ay boyunca her yöne konuşmak ve SMS atmak için kullanabileceğin 100TL kazan. Tek yapman gereken GENCNAR yazıp 2222’ye göndermek. (GENCNAR → 2222)
 • Sadece 12 TL’ye HER YÖNE 5000 SMS alabilirsin. Üstelik bir aylık 100MB cepten internet paketi de yanında hediye (HERYONE → 2430)
 • Daha çok Turkcell’li arkadaşlarına SMS atıyorsan 10TL’ye 10.000 SMS + 100 MMS paketi tam senlik. (AYLIK SMS→ 2222)
 • Servis dersen, Turkcell Telefon Yedekleme , Hava Durumu Paketi , Şans Paketi , Piyasa Paketi ve daha fazlası senin için ücretsiz.

GençPlus internet fırsatları ise;

Günde 50 kuruştan sonra gün sonuna kadar Facebook BEDAVA. Aylık sınırsız Facebook sadece 3 TL Diğer tüm siteler için ise günde 50 kuruştan sonra 50 MB internet senin için ücretsiz. Üstelik kayıt yok yükleme şartı yok.

Katılım

 • GençPlus tarifesine geçmek için, 25 yaş ve altında olman yeterlidir. GENCPLUS yazıp 2222’ye ücretsiz olarak göndererek tarifeye geçebilirsin.
 • Kullandığın hat kendi üzerinize değilse bile GençPlus tarifesine geçebilir, avantajlarından yararlanabilirsin.*
 • Her Turkcell’li sadece tek bir hat ile GençPlus’tan faydalanabilir.
 • 18 yaş altındaki müşterierimizin kendi isimlerine hat alarak işlem yapabilmeleri için velilerinden imzalı izin kâğıdı almaları gereklidir
 • Kullanıcı için 12, Hat sahibi için 15 alt yaş limiti vardır.

Sık Sorulan Sorular

GençPlus’a nasıl geçerim?
25 yaş ve altındaysan GENCPLUS yazıp 2222’ye ücretsiz göndererek GençPlus tarifesine geçebilirsin.

GençPlus’tayken nasıl ücretlendirilirim? TL bakiyemi nasıl kullanabilirim?
7 TL’lik yüklemelerde 7 gün, 12 TL’lik yüklemelerde 12 gün, 20 TL ve üzeri yüklemelerde 31 gün boyunca yurtiçinde her yöne 5 dakikası 50 kuruşa konuşabilir, 41,5 kuruşa SMS gönderebilirsin.
Her yöne 2 saat kazanmak için her 30 günde bir 30TL ve üzerinde yüklemek gereklidir. Her yöne 2 saatin ücretlendirme periyodu 30 saniyedir. Her yöne 2 saatinizi numara değişikliği, devir, tarife değişikliğinde ayrıca ödemeli arama ve konferans görüşmelerinizde de kullanabilirsiniz.

Her yöne kısa konuşma kampanyası otomatik olarak 20 TL yükleme sonrasında başlar, başvuru yapmaya gerek yoktur.

Yükleme yapılmadığında yurt içi her yöne aramaların dakikası 41,5 kuruş, her yöne SMS ücreti 41,5 kuruştur.

Ücretlendirme periyodu nedir?

5 dakikası 50 kuruşa indirimli konuşmanın tarife ücretlendirme periyodu 60 saniyedir, 1.saniyede 41,50 kuruş, 61. saniyede 8,5 TL olmak üzere 50 kuruş düşer, 121.saniye sonrasında ise periyod 15 saniye şeklindedir. Kısa konuşma kampanyası süresince çağrıların ilk 10 saniyesi bedava olacağı için 1.saniyede 41,50 kuruş yerine 11.saniyede 41,50 kuruş alınır.
Yüklemeni takiben indirimli konuşabileceğine dair gelecek mesajdan sonra belirtilen ücretler üzerinden yurt içinde konuşabilirsin.
İndirimsiz yurt içi her yöne konuşmalar için ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.

Belirtilen minimum TL yükleme koşulunu tek seferde mi yapmalıyım?
Belirtilen minimum TL yükleme koşulunu tek seferde yapman gerekir.

Hesabımda TL var, tarifeye geçip TL yüklemeden indirimli konuşabilir miyim?
GençTarifeden, GençPlus tarifesine geçtiğinde yükleme yapana kadar mevcut indirimin varsa indirimin devam eder.
Diğer tarifelerden geçişte indirimli konuşmak için TL yüklemen gerekir, TL yüklemeden indirimli konuşamazsın.

5 dakikası 50 Kuruşa her ay kaç dakika konuşabilirim?
Aylık herhangi bir konuşma limiti bulunmamaktadır.

NAR paketim var, paketimin ücretlendirme periyodu nedir?
Tüm NAR paketleri kendi tarifen üzerinden ücretlendirilecektir, tarife indirimin olduğu sürece 1.saniyede 41,50 kuruş, 61.saniyede 8,5 kuruş olmak üzere 50 kuruş şeklinde paketinden düşer ve 5 dakika konuşabilirsin. Her Yöne Kısa Konuşma teklifi bir kampanya olduğu için paketin o kampanyanın ücretlendirme periyodundan kullanılmaz.


Görüşme içerisinde indirimim ya da paket TL’lerim bittiğinde nasıl ücretlendirilirim?

Bir arama sırasında kampanyadaki TL bakiyen biterse, eğer başka bir kampanyaya ait TL’n bulunuyorsa önce o kampanyaya ait bakiyeni, daha sonra hesabında bakiye varsa bu bakiyeyi tarifen üzerinden kullanabilirsin.

1,1 TL ücreti neden dolayı alınıyor?
Bu ücret Telsiz Kullanım ücreti olarak tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına devlete ödenmektedir.

Hattımda TL yoksa nasıl 1,1 TL çekilecek?
Hattında yeterli TL yoksa ilk yüklemende bu ücret hattından düşecektir. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacaktır.

Yükleme yapıp 1,1 TL çekildikten sonra tarife avantajlarımdan yararlanabilecek miyim?
Evet, yükleme yapıp 1,1 TL çekildikten sonra tarife avantajlarından yararlanabileceksin.

Avans TL’den 1,1 TL çekiliyor mu?
Evet, avans TL’den 1,1 TL çekiliyor.

Bu ücret faturalı müşterilerden de alınıyor mu?

Evet, bu ücret faturalı müşterilerimizden de alınıyor.

Hazır Kart’tan faturalı hatta geçersem çekilmemiş olan borcum faturama yansıyacak mı?
Hazır Kart’tan faturalı hatta geçersen çekilmemiş olan borcun faturana yansımayacaktır.

Kimler Telsiz Kullanım ücreti kapsamı dışındadır?

Numarasını Turkcelle taşımış, yeni Turkcell hattı almış müşteriler, faturalı hattan Hazır Kart’ a geçenler ile geri verme işlemi yapmış müşteriler bu işlemleri yaptıkları sene sonuna kadar Telsiz Kullanım Ücreti kapsamı dışındadırlar.

Numaramı Turkcell’e taşımak istiyorum. Telsiz Kullanım ücreti ödemem gerekecek mi?
Turkcell’e geldiğin senenin sonuna kadar Telsiz Kullanım ücreti ödemen gerekmemektedir. Çekilen tutar hattına iade edilecektir.

Çekilmemiş borçlarımla hattımı devrettim, borçlar devralan kişiye mi yansıyacak?
Evet, borçlar devralan kişiye yansıyacaktır.


Borçluyken numaramı taşıyıp yeniden Turkcelle gelirsem kalan borç kesilecek mi?

Kalan borçlar kesilmeyecektir.

Bu ücret ne zaman çıktı?
Telsiz Kullanım ücreti daha önce tüm ön ödemeli müşterilerimiz adına Turkcell tarafından devlete ödenmekteydi. 20 Haziran itibariyle tüm ön ödemeli hatlara tıpkı faturalı hatlarda olduğu gibi bu ücret yansıtılmaya başlanmıştır.

Ben eskisi gibi Turkcell’in benim adıma bu ücreti ödemesi için ne yapmalıyım?
Standart tarifeye geçebilirsin. Standart tarifede Telsiz Kullanım ücreti alınmamaktadır. Heryöne 41,5 kuruşa konuşabilirsin, ancak Turkcellin sunduğu bir çok kampanyadan yararlanamazsın.

Standart tarifeye geçip geri başka bir tarifeye dönersem borcum ne olur?

Telsiz Kullanım ücreti sadece standart tarifeden alınmamaktadır. Standart tarifede olduğun sürece bu ücret hattına yansımaz ancak başka bir tarifeye geçtiğinde borç tutarın varsa hattından düşülür.

Hattımdaki bakiye -8 TL . 1,1 TL nasıl çekilecek?
Hattında yeterli TL yoksa ilk yüklemende bu ücret hattından otomatik olarak düşecektir. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacak ve tekrar yükleme yapıldığında ya da bakiyede yeterli tutar buluduğunda otomatik olarak çekilecektir.

Hattımda 0,50 kr var. 1,1 TL nasıl çekilecek?
Hattında olan tutar kadar çekim yapılır. Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazılacak ve kalan tutar hattına ilk yükleme yaptığında otomatik olarak düşecektir. Örneğin hattında 0,50 kr var. Bu tutar düşer,kalan 0,60 kr ilk yüklemende düşecektir.

2 aydır hattımda TL olmadığı için çekilemedi? Ne zaman ve ne kadar çekilecek?
Çekilemeyen tutar bir sonraki döneme borç olarak yazıldığı için ilk yükleme yaptığında 2,2 TL olarak çekilecektir.

 

Detaylar

444’lü ve 755’li numaralara yapılan aramalar, paket kapsamında değildir. 444’lü ve 755’li numaralara yapılan yurtiçi aramaları dakika başına tüm vergiler dahil 40 kuruştur.
444 0 532 ya da 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri aramaları müşteri temsilcisine bağlanılmadığı sürece ücretsiz olup, müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra arama başına tüm vergiler dâhil 40 kuruş olarak ücretlendirilir. Turkcell’in söz konusu hizmetin ticari amaçlarla veya haberleşme amacı dışında kullanılması ve suistimal hallerinde kullanımları kısıtlama hakkı saklıdır.

Hattını yurtdışında kullanırken 444’lü numaralara veya Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne yaptığın aramalar yukarıda belirtilen ücretler üzerinden değil, kullanmakta olduğun yurtdışı tarifesinden ücretlendirilir.

444’lü numaralar, 118′ li numaralar, Turkcell alan kodundan sonra ilk 3 hanesi 755, 757 ve 758 ile başlayan numaralar, Turkcell Müşteri Hizmetleri, kısa numaralar, yarışma servisleri, sohbet hatları, bilgi ve danışma numaraları, tüm katma değerli hizmet sunulan numaralar ve özel servis numaralarına doğru yapılan arama ücretleri yararlanmakta olduğun tarifedeki ücretlendirmelerden farklıdır, tarifende belirtilen ücretler veya var ise ücretsiz görüşme süreleri bu servisleri kapsamamaktadır.

Vergilerde ve/veya mevzuat gereğince ilgili kurumlara yapılması gereken ödemelerde meydana gelecek artışlar ile kamu kurum ve kuruluşlarının işlem ve kararları nedeni ile yapılması gereken tarife değişiklikleri, tarifelere aynen uygulanır.

Turkcell, sunulan hizmetin haberleşme ihtiyacının karşılanması dışında amaçlar için kullanıldığını belirlemesi durumunda tespit ettiği hatları kapama hakkını saklı tutar.

Turkcell GençPlus Tarifesi (5 Dakikası 50 Kuruş – İlk 10 Saniye Ücretsiz)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. bu paketi nasıl iptal edebilirim?

  Cevapla
 2. 22 Eylül 2012, 15:31

  Güzel bi tarifeymiş.. her ay 20 tl yüklersen sorun yok..#

  Cevapla
 3. GENCPLUS yazıp gönderiyorum ama cevap gelmiyor ne yapacağım?

  Cevapla