Vodafone Faturalı Hesabını Bilen Tarife (Paket Aşımı Yok – Ek Paket Satın Alma İmkanı)

Vodafone artık paket aşımının önüne geçiyor. Vodafone Hesabını Bilen Tarife sayesinde paketiniz bittiği an ek paket satın alabiliyor ya da ay sonuna kadar telefonu aramalara kapalı hale getirebiliyorsunuz.

Bu sayede arama yapamadığınız için hattınız ek bir masrafa dahil olmamış oluyor. Ayrıca hattınız SMS alımına, SMS Paketi Kullanımına ve gelen alımlara da açık kalmaya devam ediyor.

 Vodafone’dan Hesabını Bilen Tarifeye Özel  Anlık Fatura Sorgulaması

Türkiye’de ilk kez Vodafone Faturalı Hatlar İçin Anlık Dakika Sorgulaması Hizmetini kullanıma sunuyor. Firma tarafından yapılan açıklama da Hesabını Bilen Tarife de *7999# yaparak anlık olarak kaç dakikalık görüşme yaptığınızı ve kaç dakikalık görüşmeniz kaldığını görebiliyorsunuz. Hem de 48 ya da 24 saat öncesinin değil. Bulunduğunuz anın durumunu görebiliyorsunuz.

Hesabını Bilen Tarife’de Ek Paket Satın Alma

Hesabını Bilen Tarife’de ayrıca ek paket satın alma hakkına da sahip oluyorsunuz. Bu sayede görüşme dakikalarınız bittiğinde 5 TL’lik ek paket alma hakkınız oluyor. Paket satın almak için EKLE yazıp 7999’a göndermeniz yeterli. Ek olarak satın aldığınız pakette ne kadar bakiye kaldığını da BAKİYE EK yazarak 7999’a bir SMS atmak sureti ile öğrenmeniz mümkün.

 

Hesabını Bilen Mini  Hesabını Bilen Midi
Aylık Sabit Ücret 15 TL  25 TL
Her Yöne Dakika  200 DK  500 DK
Her Yöne SMS  20 SMS  50 SMS
İnternet  20 MB  50 MB
Paket Aşım Ücreti  YOK  YOK
Ek Paket Ücreti  5 TL  5 TL

 


 

Faturalı Hatta Faturasız Bakiye Yükleme

Yeni gelen özelliklerden bir tanesi de normalde faturalı olan Hesabını Bilen Tarifeye normal Bakiye yüklemesi yapabiliyor olmanız.

Bu yükleme sonrasında yapacağınız görüşmeler Paket Dışı Kullanım olarak ele alınacaktır.

 

Tarifeye Geçmek İçin

 • Hesabını Bilen Mini için HBMINI yazıp 7048’e mesaj gönderebilirsiniz.
 • Hesabını Bilen Midi için HBMIDI yazıp 7048’e mesaj gönderebilirsiniz.
 • Size en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne uğrayabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetlerimize Vodafone Hatlarınızdan 542 ‘yi ;diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 4440542’yi arayarak ulaşabilirsiniz.
 • Online Self Servis’ten “Tarife İşlemleri” adımından hemen tarife değişikliği yapabilirsiniz.

Ek Olarak Satın Alınabilecek Kampanyalar

Tarifelerdeki aboneler, diğer faturalı bireysel abonelerin kullanmakta olduğu seçeneklerden aşağıda belirtilenleri kullanabilecektir, bu seçeneklerle ilgili detaylar için seçtiğiniz paketin üzerine tıklayabilirsiniz.

Konuşma Paketleri

 • Gece Paketi
 • Haftasonu Paketi
 • Aylık Senle Ben Paketi

Mesajlaşma Paketleri

 • Heryone Mini SMS Paket
 • Heryone Midi SMS Paketi
 • Heryone Maksi SMS Paketi
 • Vodafone’lularla Maksi SMS Paketi

İnternet Paketleri 

 • Yurtdışı Süper İnternet Paketi
 • Günlük 25 MB Roaming Paketi

Bu seçeneklerin mevcut fiyatları ve esasları geçerli olacaktır. Seçeneklerin fiyat ve esaslarında yapılabilecek değişiklikler Hesabını Bilen Tarifeleri aboneleri için de geçerli olacaktır. Bu seçeneklere üye olunduğunda ücretleri faturaya yansıyacaktır. Seçeneklerin tarifeye, Ek Paket’e ve Cep Lira’ya göre kullanım önceliği vardır. Seçeneklerin kalan bakiyesi ücretsiz olarak sorgulanabilir.

Hesabını Bilen Aylık 100 MB İnternet Paketi

Yukarıdaki seçeneklere ek olarak Hesabını Bilen Tarifeleri’ne özel Aylık 100MB Paketi de satın alabilirsiniz. Aylık ücreti 9 TL olan bu paket karşılığında 100MB yurtiçi internet paketine sahip olursunuz. Aynı fatura dönemi içerisinde birden fazla kere bu paketi satın alabilirsiniz. Yeni paketin satın alınması için mevcut paketi tamamen kullanmanız gerekmektedir.

Bu pakete abone olmak için:

 • ABONE NET 100 yazıp 3636’ya ücretsiz gönderebilirsiniz;
 • Size en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne uğrayabilirsiniz;
 • Müşteri Hizmetlerimize Vodafone Hatlarınızdan 542 ‘yi ;diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 4440542’yi arayarak ulaşabilirsiniz.
 • Online Self Servis’ten İnternet Paketlerim adımından hemen satın alabilirsiniz.
 • Bakiyenizi sorgulamak için BAKIYE NET 100 yazıp 3636’ya ücretsiz gönderebilirsiniz.

Hesabını Bilen Tarifeler’e özel Aylık 100 MB İnternet Paketi’nin özellikleri:

Paketin geçerlilik süresi alınma tarihinden itibaren 30 gündür.

30 gün sonrasında otomatik olarak yenilenmez, talep ederseniz yeniden satın almanız gerekmektedir.

 

Paket Dışı Kullanım ve Ücretlendirmeler

 • Eğer sadece tarifenizden kaynaklanan paketlere sahipseniz, farkında olmadan paketinizi aşamamanız için bu paketlerin geçerli olmadığı kullanımları yapamaz veya servisleri kullanamazsınız. Ayrıca, tarifenizden kaynaklanan her paketin (dakika, SMS ve internet) bitiminde ilgili servis kullanımlarınız yani konuşma, mesajlaşma veya internetten hangi paketiniz bittiyse onunla ilgili kullanımınız bir sonraki fatura dönemine kadar limitlenir.
 • Eğer talep ederseniz, daha fazla kullanım yapabilmek için veya tarifeniz dahilinde verilen paketlerin geçerli olmadığı yönleri aramak veya servisleri kullanmak için Hesabını Bilen Tarifeler için geçerli olan 5 TL’lik Ek Paket satın alabilir veya faturasız aboneler gibi Cep Lira yükleyebilirsiniz. Bu durumda her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden Ek paketten veya Cep Lira bakiyenizden düşer.
 • Tarife dahilindeki dakika, SMS ve internet paketlerinin geçerli olmadığı dolayısıyla yalnızca Ek Paket ve Cep Lira bakiyeniz olduğunda yapabileceğiniz kullanım ve servisler:
 • Yurtiçi veya yurtdışı özel servis numaralarını arama, 444’lü özel servis numaralarını arama, rehberlik servislerini arama, uydu ve gemi numaralarını arama, Türkiye’den yurtdışını arama ve SMS gönderme, Kıbrıs’ı arama ve SMS gönderme, yurtdışındayken arama, aranma, SMS gönderme, internet kullanma, Kıbrıs’tayken arama, aranma, SMS gönderme, internet kullanma, Mobil TV ve Arayana Dinlet (RBT) gibi içerik üyelikleri veya katma değerli servis kullanımları

Ek Paket Özellikleri:

 • Ek Paket’i SMS, Vodafone Müşteri Hizmetleri(542) veya Vodafone Cep Merkezleri kanallarıyla alabilirsiniz.
 • Ek Paket’i SMS kanalı ile satın almak için EKLE yazıp, Ek Paket bakiyenizi sorgulamak içinse BAKIYE EK yazıp 7999’a ÜCRETSİZ SMS gönderebilirsiniz.
 • Ek Paket’in ücreti KDV (%18) ve ÖİV (%25) dahil 5 TL olup faturanıza yansıtılır. Ek Paket ücreti veya faydaları prorate etmez. (yani alınış tarihinden fatura kesim tarihine kadar olan süre ile orantılı olarak yansıtılmaz) Paketten çıkış yapılamamaktadır, zaten paket fatura döneminde sonlanır ve bir sonraki ay kendiliğinden yenilenmez.
 • Ek Paket size 5 TL’lik kullanım hakkı sağlar. Yurtiçi ve yurtdışı tüm kullanımlarınız, katma değerli servisler, Arayana Dinlet ve Mobil TV gibi içerik servisi abonelikleri için kullanabilirsiniz. Her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden 5 TL’lik paketinizden düşer.
 • Ek Paket’i fatura döneminiz içerisinde herhangi bir zaman satın alabilirsiniz. Ek Paket bakiyeniz fatura dönem sonuna kadar geçerlidir, kullanmadığınız Ek Paket bakiyeniz bir sonraki fatura dönemine devretmez.
 • Bir fatura dönemi içerisinde istediğiniz kadar Ek Paket satın alabilirsiniz.
 • Birden fazla Ek Paket almanız durumunda %80-%100 kullanım bilgilendirme SMSleri toplam Ek Paketler bakiyeniz üzerinden hesaplanarak gönderilir. Ek Paket bakiyenizde 1 kuruştan az bakiye kalırsa arama yapamazsınız çünkü arama yapabilmek için asgari 1 KR gerekmektedir. Fakat, teknik olarak paketiniz bitmediği için %100 bilgilendirme SMSleri almazsınız. Kalan 1 KR internete girmek için kullanılabilir çünkü internete girmenin ücreti 0.25 KR/ 1 KB’tır.

Cep Lira Özellikleri:

 • Hesabını Bilen Tarifelerde, faturasız tarifelerde geçerli olan yükleme kanallarını ve yöntemlerini kullanarak hattınıza Cep Lira da yükleyebilirsiniz. Cep Lira yüklemeleri faturanıza yansıtılmamaktadır, çünkü ödemesi yüklenirken yapılmaktadır.
 • Yüklediğiniz Cep Lira’ları yurtiçi ve yurtdışı tüm kullanımlarınız, katma değerli servisler, Arayana Dinlet ve Mobil TV gibi içerik servisi abonelikleri için kullanabilirsiniz. Her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden Cep Lira bakiyenizden düşer.
 • Cep Lira bakiyenizi *123#’yi arayarak ücretsiz olarak sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Cep Lira bakiyenizden yaptığınız ücretli kullanımlarınız sonrasında “kullanım miktarı”, “kullanım tutarı”, “kalan tutar” bilgisi telefonunuzun ekranında gösterilir.
 • Fatura dönemi içerisinde herhangi bir zaman Cep Lira yükleyebilirsiniz. Harcamadığınız Cep Lira bakiyesi sonraki fatura dönemine devreder.
 • Hesabını Bilen Tarifeler’de Cep Avans, kontor/Cep Lira transferi servisleri kullanılamamaktadır. Cep Aran ve faturasız hatlar için tanımlı olan diğer kampanyalardan yararlanılamamaktadır. *123#’den yapılan bakiye sorgulamalarındaki servis mesajında bulunan tanıtım metinlerinde faturasız hatlara özel kampanyalarla ilgili tanıtımlar da gelebilir. Ancak aksi belirtilmediği müddetçe Hesabını Bilen Tarifeler’de faturasız hatlara tanımlı kampanyalardan yararlanılamamaz.
 • Tarifede kullanılabilecek servisler: 2444 Twitter, Cep Mesaj Box, 3G kapsamasını kontrol servisi, Beni Ara, Email Wizard, Gizli Numara, Gizli SMS, Kartvizit, Kim Aramış, Kontör yükleme servisi, Acil Arama, Opera SMS, Mernis Sorgusu, Cep telefonundan numara karşı tarafta görünmeden mesaj yollama, SMPPCharge , Çoklu SMS, Neredeyim, LinkWapPush, Push Pull, Mobile TV Phase II- Video On Demand, TEDAŞ, StopChat, BabyCam, Medya USSD , Music Offer, Bağış servisleri, USSD Bridge Servisleri.
 • Bu servislerin ücretli olanları için ücretlendirme (varsa) öncelikli olarak Ek Paket bakiyenizden ve sonrasında Cep Lira bakiyenizden düşer. Sadece (varsa) Kızılay bağış servisinin ücreti faturanıza yansıtılır.
 • Hesabını Bilen Tarifeler’de yurtdışında kullanım yaparken(roamingte) faturasız aboneler gibi hizmet alırsınız. Camel servisi verilen ülkelerde Ek Paket veya Cep Lira’nız varsa kullanım yapabilirken, Camel servisi yapılamayan ülkelerde USSD call back servisi kapatıldığından kullanım yapılamamaktadır. Camel servisinin kullanımı mevcuttaki faturasız kullanım kuralları gibidir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ek Paket ve Cep Lira’dan yapılacak kullanımlar için geçerli olan birim ücretleri ve ücretlendirme periyotları aşağıdaki gibidir:

Konu  Ücretlendirme
Yurt İçi Her Yöne Arama  0,10 TL (DK)
Yurtiçi Arama Periyodu  6 SN
SMS Ücreti  41 Kuruş
MMS Üctei  80 Kuruş
İnternet Bağlantısı  0,25 Kuruş MB Başı
Yurt Dışı SMS  0,75 TL
Yurt Dışı MMS  2,4 TL

 

Tarife Detayları

 • Belirtilen fiyatlara KDV (%18) ve ÖİV (%25) dahildir.
 • Tarifeler dahilindeki dakika, SMS ve internet paketleri yurtiçinde ve yurtiçine doğru olan kullanımlar içindir.
 • Tarifeler dahilindeki dakikalarla hem sesli hem de görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Tarifelerde yurtiçi görüşmeleriniz 6 sn’de bir ücretlendirilmektedir.
 • Eğer sadece tarifenizden kaynaklanan paketlere sahipseniz, farkında olmadan paketinizi aşamamanız için bu paketlerin geçerli olmadığı kullanımları yapamaz veya servisleri kullanamazsınız. (Bu kullanım ve servisler için Paket Dışı Kullanımlar adlı sekmeyi tıklayınız). Ayrıca, tarifenizden kaynaklanan her paketin (dakika, SMS ve internet) bitiminde ilgili servis kullanımlarınız yani konuşma, mesajlaşma veya internetten hangi paketiniz bittiyse onunla ilgili kullanımınız bir sonraki fatura dönemine kadar limitlenir.
 • Ek Paket almadığınız veya Cep Lira yüklemedeğiniz durumda kullanımınız limitleneceği için tarifelerin paket aşım ücretleri bulunmamaktadır.
 • Eğer talep ederseniz, daha fazla kullanım yapabilmek için veya tarifeniz dahilinde verilen paketlerin geçerli olmadığı yönleri aramak veya servisleri kullanmak için Hesabını Bilen Tarifeler için geçerli olan 5 TL’lik Ek Paket satın alabilir veya faturasız aboneler gibi Cep Lira yükleyebilirsiniz. Bu durumda her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden Ek paketten veya Cep Lira bakiyenizden düşer.
 • Tarife dahilindeki paketlerin kullanım hakkı bir fatura dönemi için geçerlidir. İlgili fatura dönemi içinde kullanmadığınız dakika, SMS, internet kullanım haklarınız ve Ek Paket bakiyeniz bir sonraki aya devretmez. Cep Lira bakiyeleri devreder.
 • 542 (Vodafone Müşteri Hizmetleri) ve 7000 aramalarınız bu tarifelerde ÜCRETSİZDİR.
 • 40542 aramaları ise özel servis numarası aramaları sınıfına girdiği için ücretlidir. Ek Paket veya Cep Liranız olmadığı durumda, yani yalnızca tarifeniz sebebiyle sahip olduğunuz paketler mevcutken 4440542’yi arayamaz ve arama yapmak için Ek paket alabileceğinize dair tanıtım SMS’ini alırsınız. Ek Paket veya Cep Liranız varken 4440542’yi arayabilirsiniz ve 40KR/DK’dan ücretlendirilirsiniz.
 • Faturanızda göreceğiniz hizmetler: Aylık tarife ücretiniz, (varsa) almış olduğunuz kadar Ek Paket ücreti, (varsa) almış olduğunuz seçenek ücretleri, BTK kullanım vergisi, ruhsat ücreti, (hattınızı yeni açtıırdıysanız) yeni hat tesis vergileri, (varsa) ücretli sair işlem ücretleri, (varsa) temel yan servis ücretleri ve (varsa) bağış servisi ücretidir. Cep Lira yüklediğinizde ödemesi önden yapıldığı için faturanıza yansımaz.
 • Vodafone’un tarife özelliklerinde ve ücretlendirmesinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından belirlenen usullere uygun olarak değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Esaslar

Tarifelere giriş/çıkış:

 • Tarife yeni abonelikler, numara taşıma ve Vodafone’un mevcut faturalı ve faturasız tarifelerinden geçişe açıktır. Vodafone içinde yolsuzlukla mücadele için kullanılan kara / gri listelerde bulunan aboneler, MERNIS sorgulaması yapılamayan aboneler veya son ödeme tarihi geçmiş ve ödenmemiş faturası olan aboneler tarifeye geçiş yapamaz.
 • Tarifeye yeni abonelikler, numara taşıma ve Vodafone faturasız tarifelerinden geçiş Vodafone bayileri aracılığıyla yapılabilir. Tarifeye Vodafone’un faturalı tarifelerden geçiş müşteri hizmetleri, 7048 servisi, Vodafone bayileri ve Online Self Servis üzerinden yapılabilir.
 • Tarifeye geçiş yapılan ilk ay için aylık tarife ücreti ve aylık tarife paketleri geçiş tarihinden fatura kesim tarihine kadar olan süre ile orantılı olarak yansıtılır.
 • Dönem içerisinde yapılan tarifeden anlık çıkış işlemi veya hat iptali durumunda abone son ayın aylık tarife ücretininin tamamını öder.
 • Bir abone kendi üzerine azami 10 adet hattı ile tarifeden faydalanabilir. Tarifelere referans ile abonelik yapılamaz.
 • Abonenin eğer son ödeme tarihi geçmiş fakat ödenmemiş faturası varsa başka bir tarifeye geçiş yapamayacaktır.
 • Faturasız tarifelerden Hesabını Bilen tarifelere geçiş yapıldığında kalan bakiye Hesabını Bilen tarifedeki Cep Lira hesabına aktarılmaktadır fakat promosyonları tarife değişikliği esnasında silinir. Aynı şekilde Hesabını Bilen tarifelerden faturasız tarifelere geçiş yapıldığında kalan ana Cep Lira bakiyesi yeni tarifeye taşınır fakat promosyonları tarife değişikliği esnasında silinir.
 • Hesabını Bilen tarifelerden faturalı tarifelere geçiş yapıldığında kalan bakiye yeni faturalı tarifeye geçişle beraber faturaya indirim olarak yansır.
 • Tarifeden hat kapama veya dışarıya numara taşıma ile giden abonelerin Kalan Cep Liraları silinmez, faturasız abonelerde olduğu gibi abone talep ederse geri ödemek üzere saklanır. 1 yıl içerisinde abone tekrar faturalı veya Hesabını Bilen Tarifeye numara taşıma ile geldiğinde / ihya yaptığında eskiden kalan bakiyesi yeni bakiyesine eklenir.
 • Tarifelere Vodafone’un faturalı ve faturasız tarifelerinden geçişte eğer abonenin üzerinde opsiyonları veya kampanya faydaları varsa iptal olacaktır. Aynı şekilde Hesabını Bilen tarifelerden Vodafone’un diğer faturalı ve faturasız tarifelerine geçişte opsiyonlar veya kampanya faydaları varsa iptal olacaktır. Fakat, Hesabını Bilen tarifeler arası geçişte abonenin üzerinde opsiyonları (Ek Paket dahil), kampanya faydaları veya Cep Lira bakiyesi varsa iptal olmayacaktır, geçilen Hesabını Bilen tarifesinde kullanılabilir olacaktır.

Ücretlendirme

 • Hesabını Bilen Mini ile 15 TL aylık sabit ücret karşılığında 30 gün geçerli yurtiçi heryöne 200 dakika, 20 SMS, 20 MB, Hesabını Bilen Midi ile 25 TL aylık sabit ücret karşılığında ise 30 gün geçerli yurtiçi heryöne 500 dakika, 50 SMS, 50 MB kullanım hakkına sahip olunur.
 • Belirtilen fiyatlara KDV (%18) ve ÖİV (%25) dahildir.
 • Tarifede yurtiçi görüşmeler 6 sn’de bir ücretlendirilmektedir.
 • Tarifeler dahilindeki dakika, SMS ve internet paketleri yurtiçinde ve yurtiçine doğru olan kullanımlar içindir. Tarife dahilindeki dakikalarla hem sesli hem de görüntülü görüşme yapılabilir.
 • Aboneler tarifeleri dahilindeki güncel bakiyelerini *7999# USSD kanalını ücretsiz arayarak öğrenebilir.
 • Aboneler eğer sadece tarifesinden kaynaklanan paketlere sahip ise bu paketlerin geçerli olmadığı kullanımları yapamaz veya servisleri kullanamaz. Ayrıca, tarifesinden kaynaklanan her paketin (dakika, SMS ve MB) bitiminde ilgili servis kullanımları bir sonraki fatura dönemine kadar limitlenir.
 • Tarife dahilindeki dakika, SMS ve internet paketleri yurtiçi veya yurtdışı özel servis numaralarını arama, rehberlik servislerini arama, 444’lü özel servis numaralarını arama, uydu ve gemi numaralarını arama, Türkiye’den yurtdışını arama, yurtdışına SMS atma, Kıbrıs’ı arama, Kıbrıs’a SMS atma, yurtdışındayken arama, Kıbrıs’tayken arama, yurtdışındayken aranma, Kıbrıs’tayken aranma, yurtdışındayken SMS atma, Kıbrıs’tayken SMS atma, yurtdışındayken internet kullanma, Kıbrıs’tayken internet kullanma, Mobil TV ve Arayana Dinlet (RBT) gibi içerik üyelikleri veya katma değerli servis kullanımları için geçerli değildir.
 • Tarife dahilindeki her paket için (dakika, SMS ve MB) kullanımlar %80’e ve %100’e ulaştığında abonelere bilgilendirme SMSleri gönderilir. Eğer tarife dahilindeki veya opsiyonlardaki dakika paketlerinin bakiyesinde 6sn’den küçük bakiye kalırsa abone arama yapamaz çünkü arama yapabilmek için asgari 6 sn gerekir. Fakat, teknik olarak bundle bitmediği için abonelere %100 bilgilendirme SMSleri gönderilemeyecektir.
 • Aboneler Ek Paket almadıkları veya Cep Lira bakiyeleri olmadığı durumda kullanımları limitleneceği için tarifelerin paket aşım ücretleri bulunmamaktadır.
 • Aboneler eğer talep ederlerse daha fazla kullanım yapabilmek için veya tarifesi dahilinde verilen paketlerin geçerli olmadığı yönleri aramak veya servisleri kullanmak için Hesabını Bilen Hatlar için geçerli olan 5 TL’lik Ek Paket satın alabilir veya faturasız aboneler gibi Cep Lira yükleyebilir. Aboneler faturalı tarifede oldukları halde faturalarına yansımayacak şekilde hatlarina tanimlanmis olan Cep Lira hesabına sahip olacaklardir. Bu hesaba Cep Lira yükleyebilirler.
 • Tarife dahilinde verilen dakika, SMS ve internet’in Ek Paket ve Cep Lira’ya göre kullanım önceliği bulunmaktadır. Ek Paket’in Cep Lira’ya göre kullanım önceliği bulunmaktadır.
 • Ek Paket ve Cep Lira’dan kullanımlar için geçerli olan yurtiçi konuşma, mesajlaşma ve internet kullanım birim ücretleri aşağıdaki gibidir:
 1. Yurtiçi heryöne arama ücreti: 0,10 TL / DK
 2. Yurtiçi heryöne arama ücretlendirme periyodu: 6 Sn
 3. Yurtiçi heryöne SMS ücreti: 0,41 TL /Adet
 4. Yurtiçi heryöne MMS: 0,80 TL /Adet
 5. Yurtiçi internet ücreti: 0,25 KR/ 1 KB
 6. Yurtiçi internet ücretlendirme periyodu: 1 KB
 7. Yurtdışına SMS ücreti: 0,75 TL /Adet
 8. Yurtdışına MMS ücreti: 2,4 TL /Adet
 • Yurtdışına doğru yapılan aramalar mevcut faturalı aboneler için uygulanan fiyatlar geçerlidir.
 • Yurtdışında kullanımlar ve aranmalar için mevcut faturalı aboneler için uygulanan fiyatlar geçerlidir
 • Özel servis numarası aramaları için mevcut faturasız aboneler için uygulanan fiyatlar geçerlidir.
 • Tarife dahilindeki paketlerin kullanım hakkı bir fatura dönemi için geçerlidir. İlgili fatura dönemi içinde kullanılmayan dakika, SMS, internet kullanım hakları ve Ek Paket bakiyesi bir sonraki aya devretmez. Cep Lira kalan bakiyeleri devreder.
 • 542 ve 7000 aramaları bu tarife aboneleri için ücretsizken 4440542 aramaları ücretlidir. Aboneler Ek Paket veya Cep Lira almadıkları durumda, yani yalnızca tarifeleri sebebiyle sahip oldukları paketleri mevcutken 4440542’yi arayamayacak ve arama yapmak için Ek paket alabileceğine dair tanıtım SMS’ini alacaktır. Ek Paket veya Cep Lira’ları varken 4440542’yi arayabilecekler ve 40KR/DK’dan ücretlendirilecekler.
 • Tarife ve paketler dahilindeki dakikalar konferans görüşmeleri için kullanılamaz.
 • Aylık tarife ücreti, Ek Paket ücreti, opsiyon/seçenek ücretleri, BTK kullanım vergisi , ruhsat ücreti, yeni açılan hatlar için yeni tesis vergileri, sair işlem ücretleri, temel yan servis ücretleri, bağış servisi ücreti faturaya yansır.
 • Ücretli sair işlemlerin ücretleri faturaya yansıyacaktır.

Ek Paket Özellikleri:

 • Ek Paket talebe bağlı olarak SMS, Vodafone Müşteri Hizmetleri, Vodafone Cep Merkezleri kanallarıyla alınabilir.
 • Ek Paket’in ücreti 5 TL (KDV ve ÖİV dahil) olup abonenin faturasına yansımaktadır. Ek Paket ücreti veya faydaları prorate etmez. Paketten çıkış yapılamamaktadır, paket fatura döneminde sonlanacak ve yenilenmeyecektir.
 • Ek Paket aboneye 5 TL’lik kullanım hakkı sağlamaktadır. Paket, yurtiçi ve yurtdışı tüm kullanımlar için, katma değerli servisler, arayana dinlet ve mobil tv servisleri için kullanılabilir. Her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden 5 TL’lik paketten düşecektir.
 • Ek Paket fatura dönemi içerisinde herhangi bir zaman satın alınabilir. Ek Paket bakiyesi fatura dönem sonuna kadar geçerlidir, bir sonraki fatura dönemine devrolmaz. Bir sonraki fatura döneminde otomatik olarak yenilenmez.
 • Aboneler bir fatura dönemi içerisinde talep ettikleri kadar Ek Paket satın alabilirler.
 • Birden fazla Ek Paket alınması durumunda %80-%100 kullanım bilgilendirme SMSleri toplam Ek Paketler bakiyesi üzerinden hesaplanarak gönderilir. Ek Paket bakiyesinde 1 KR’den küçük bakiye kalırsa abone arama yapamaz çünkü arama yapabilmek için asgari 1 KR gerekir. Fakat, teknik olarak paket bitmediği için abonelere %100 bilgilendirme SMSleri gönderilemeyecektir. Kalan 1 KR internete girmek için kullanılabilir çünkü internete girmenin ücreti 0.25 KR/ 1 KB’tır.
 • Ek Paket’i ücretsiz SMS kanalı ile satın almak için “EKLE” ve bakiye sorgulamak için “BAKIYE EK” yazıp 7999’a SMS atılabilir

Cep Lira Özellikleri:

 • Aboneler, faturasız tarifelerde geçerli olan yükleme kanallarını ve yöntemlerini kullanarak hatlarına Cep Lira yükleyebilir.
 • Cep Lira yüklemeleri abonenin faturasına yansıtılmamaktadır.
 • Cep Lira yurtiçi ve yurtdışı tüm kullanımlar için kullanılabilir. Her servis ve kullanım kendi birim fiyatı üzerinden Cep Lira bakiyesinden düşecektir.
 • Cep Lira fatura dönemi içerisinde herhangi bir zaman yüklenebilir. Harcanmayan Cep Lira bakiyesi sonraki fatura dönemine devrolabilir.
 • Cep Lira bakiyesi *123# aranarak ücretsiz olarak sorgulanabilir.
 • Cep Avans, kontor/Cep Lira transferi servisleri kullanılamaz.
 • Cep Aran ve faturasız hatlar için tanımlı olan diğer kampanyalardan yararlanamaz.
 • Cep Lira bakiyesinden yapılan ücretli kullanımları sonrasında aboneye USSD kanalı ile “kullanım miktarı”, “kullanım tutarı”, “kalan tutar” bilgisi ekranında gösterilir.

Diğer

 • Tarifelerdeki aboneler, diğer faturalı bireysel abonelerin kullanmakta olduğu opsiyonlardan sadece aşağıda belirtilenleri kullanabilecektir: Gece Paketi, Haftasonu Paketi, Aylik Senle Ben Paketi, Heryone Mini SMS Paket, Heryone Midi SMS Paketi, Heryone Maksi SMS Paketi, Vodafone’lularla Maksi SMS Paketi, Günlük 25 MB Roaming Paketi. Bu opsiyonların mevcut fiyatları ve esasları geçerli olacaktır. Opsiyonların fiyat ve esaslarında yapılabilecek değişiklikler Hesabını Bilen aboneleri için de geçerli olacaktır. Bu opsiyonlara üye olunduğunda ücretleri faturaya yansıyacaktır. Opsiyonların tarifeye, Ek Paket’e ve Cep Lira’ya göre kullanım önceliği vardır. Opsiyonların kalan bakiyesi ücretsiz olarak sorgulanabilir.
 • Tarifelerdeki aboneler yukarıdaki opsiyonlara ek olarak Aylık 100MB Paketi de satın alabilecektir. 9 TL ücreti olan paket karşılığında aboneler 100MB yurtiçi internet paketine sahip olacaktır. Paketin geçerlilik süresi alınma tarihinden itibaren 30 gündür. 30 gün sonrasında otomatik olarak yenilenmeyecektir, talep eden abonelerin yeniden satın almaları gerekmektedir. Aboneler aynı fatura dönemi içerisinde birden fazla kere bu paketi satın alabilir. Yeni paketin satın alınması için mevcut paketin tamamen kullanılması gerekmektedir.
 • Tarifede kullanılabilecek servisler: 2444 Twitter, Cep Mesaj Box, 3G kapsamasını kontrol servisi, Beni Ara, Email Wizard
 • Gizli Numara, Gizli SMS, Kartvizit, Kim Aramış, Kontör yükleme servisi, Acil Arama, Opera SMS, Mernis Sorgusu, Cep telefonundan numara karşı tarafta görünmeden mesaj yollama, SMPPCharge , Çoklu SMS, Neredeyim, LinkWapPush, Push Pull, Mobile TV Phase II- Video On Demand, TEDAŞ, StopChat, BabyCam, Medya USSD , Music Offer, Bağış servisleri, USSD Bridge Servisleri.
 • Bu servislerin ücretli olanları için ücretlendirme varsa öncelikli olarak Ek Paket bakiyesinden ve sonrasında Cep Lira bakiyesinden düşecek şekilde yapılacaktır. Sadece Kızılay bağış servisinin ücreti faturaya yansıtılacaktır.
 • Aboneler roamingte faturasız aboneler gibi hizmet alacaklardır. Camel servisi verilen ülkelerde kullanım yapabilirken Camel servisi yapılamayan ülkelerde USSD call back servisi kapatıldığından aboneler çağrı yapamayacaklardır. Camel servisinin kullanımı mevcuttaki faturasız kullanım kuralları gibidir.
 • Hesabını Bilen tarifelerdeki aboneler faturalarını ödemediklerinde faturalı bireysel aboneler için geçerli olan yasal takip süreci geçerli olacaktır. Fakat, süreç 2 noktada farklı işletilecektir: 1) Aboneler kısıtlı statusune geçtikten sonra borçlarını ödememeye devam ettikleri müddetçe sadece varsa Cep Lira bakiyelerinden kullanım yapabiliyor olacaktırlar. 2) Son ödeme tarihinden sonraki 5. günden sonra eğer yükleme yapılmazsa abone 180 gün sonra kısıtlı statuye geçecektir. Yükleme yapılmadığı durumda 270. günde abonelik iptal edilecektir. Eğer yükleme yapılırsa aktif olarak kullanım yapılabilecek süre son yükleme tarihinden itibaren 180 gün sonrası olarak belirlenecektir.
 • Aboneye Vodafone tarafından gönderilen SMSler farklı sistemler aracılığıyla gönderilebildiği için SMSlerin sırası yapılan işlemlerin sırasından farklı sırada olabilir.
 • Vodafone’un tarife özelliklerinde ve ücretlendirmesinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından belirlenen usullere uygun olarak değişiklik yapma hakkı saklıdır.

Vodafone Faturalı Hesabını Bilen Tarife (Paket Aşımı Yok – Ek Paket Satın Alma İmkanı)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. vodafone kullanıcısıydım 3 ay önce ilk ay faturam normal geldi 2. aydan sonra yavaş yavaş yükselmeye başladı 6. ayda 134 lira fatura ödedim . .

  Cevapla
 2. 17 Mayıs 2012, 22:16

  Bu tarifede 3 ay kaldım, 3 ay boyunca da doğru düzgün fatura gelmedi. Hep fazla geliyor. Reklamlarda güzel gösteriyorlar, sonradan oyunlarını oynuyorlar. Yazıklar olsun sizin reklam anlayışınıza!

  Cevapla
 3. o reklamdaki kızın adı neydi ? nolur yardım edin

  Cevapla