Xiaomi’den bir patent hamlesi daha

Xiaomi’den bir patent hamlesi daha

Çin merkezli, telefon devi Xiaomi Microsof’tan sonra Nokia ile de patent anlaşması yaptı. Çin’de henüz 2013 yılında kurulan fakat hızla gelişen akıllı cep telefonu markası Xiaomi Çin’de büyük bir pazar payına sahip. 35’ten fazla ülkede hizmet veren Xiaomi bu hızlı yükselişini devam ettirmek için teknolojinin her alanında büyük firmalarla işbirliğine girişiyor. Bir yıl içerisinde Microsoft […]Çin merkezli, telefon devi Microsof’tan sonra ile de patent anlaşması yaptı.

Çin’de henüz 2013 yılında kurulan fakat hızla gelişen akıllı cep telefonu markası Çin’de büyük bir pazar payına sahip. 35’ten fazla ülkede hizmet veren bu hızlı yükselişini devam ettirmek için teknolojinin her alanında büyük firmalarla işbirliğine girişiyor. Bir yıl içerisinde ve ile patent anlaşmaları yapan sadece telefon yapımında değil, internet ve telekomünikasyon konusunda daha geniş bir alanda hizmet verebilmek istiyor.

ile geçen sene yaptığı anlaşma doğrultusunda tam 1500 adet patent alan Xiaomi, ile internet ağları üzerine patent anlaşması imzaladı. Yapılan anlaşma 3 ana konu üzerinde duruyor. Anlaşmaya göre Xiaomi ve çapraz lisanslamayla hücresel ağ patentlerinde işbirliğine gidecek. Ayrıca , Xiaomi’ye içeriği henüz açıklanmamış olan pek çok patent satacak. Anlaşmanın üçüncü konusu ise IP taşınmasında çıkan problemlerin giderilmesinde ve Xiaomi işbirliği içinde olacak.

  Nokia Symbian İşletim Sisteminin Fişini Çekti

Yapılan anlaşmanın yanı sıra şirketlerin başka alanlarda da işbirliği yapmak için tekrardan görüşmelere başlayacakları söyleniyor. Nesnelerin interneti, sanal gerçeklik, yapay zeka ve artırılmış gerçeklik gibi son dönemin en gözde teknolojileri hakkında görüşmesi beklenen iki şirketin bu konularda yapacağı ortaklıktan doğacak sonuçlar şimdiden heyecan verici.

iPhone Hafızada Yer Açma
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status