ZTE Tarafından İstanbul’da Telefon Üretimi Başlıyor

Ülkemizde satışa çıkan Operatör Cihazları ile ismini duyuran Çinli Üreticilerden ZTE firması Atmaca Elektronik ile iş ortaklığı kuruyor.

İstanbul’da bulunan Üretim tesisinde Sunny markalı Akıllı Telefon Modellerini üreten Atmaca Elektronik artık tesiste ZTE Markalı Akıllı Telefonların da üretimini ve montajı nı yapıyor olacak.

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan 110 Bin Metrekarelik üretim tesisinde hali hazırda Sunny markası ile satışı yapılan 8 farklı modelin üretimini yapan Atmaca Elektronik ilerleyen günlerde ZTE firmasının bazı modellerinin de Avrupa ve Türkiye Pazarı için üretimine başlayacak.

 

Atmaca Elektronik
Atmaca Elektronik

 

Bu Sayede Vergi Avantajı Sağlanmış Olacak

Uygun Fiyatlı Akıllı Telefonları ile Türkiye Pazarında kendisine bir yer edinmek isteyen ZTE firması Türkiye ve Avrupa’da satacağı bazı modellerin üretimini İstanbul’da bulunan bu fabrikada yapacak.

Bu sayede ürünlerin Türkiye Üretimi olması sağlanmış olacak ve bu sayede cihazlara eklenen Gümrük Vergileri azaltılmış olacak.

Parçalı halde ülkeye sokulan ürünlerin maliyetleri de normal bir ürünün satış maliyetinin altına gelmiş olacak.

Üretim Bandının tam anlamıyla çalışmaya başlaması ile Çin Fabrikalarından günlerce süren sürelerde yapılan sevkiyatlar hızlı bir şekilde Ege Denizi üzerinden veya Karayolu ile Avrupa ülkelerine yapılabilecek.

Bu sayede Atmaca Elektronik üretim kapasitesini genişletirken Sunny Akıllı Telefonlarının da gelişmesini sağlamış olacak.

ZTE firması da mali açıdan kazanç elde ederken dağıtım sürelerini de ciddi anlamda düşürmüş olacak.

 

ZTE Türkiye- Murat Sungur  Özkan
ZTE Türkiye- Murat Sungur Özkan

 

Resmi Açıklama İçin 18 Temmuz Bekleniyor

Pazara ilk etapta sızdırılan görüşmenin detayları Atmaca Elektronik ve ZTE tarafından yapılacak olan anlaşmalar sonrasında 18 Temmuz 2016 tarihinde resmi olarak açıklanacak.

Bu tarihe kadar ne zaman üretim bandının açılacağı, hangi modellerin ülkemizde üretilmeye başlanacağı, bu modellerin ülkemizde ne zaman satışa çıkacağı gibi bilgilere ulaşamamış olacağız.

Ayın 18’işnde sitemizde bu konu işle alakalı yeni bir haberle daha karşınızda olacağız gibi görünüyor.

 

ZTE Tarafından İstanbul’da Telefon Üretimi Başlıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir