Asus ZenFone 3 Ailesinin Türkiye Satışı 2017’yi Bulacak

Asus ZenFone 3 Türkiye

2016 yılının ilk çeyreğinde duyurusu yapılan, Temmuz ayı gibi de satışına başlanılan ailesi için Türkiye satışında bir gecikme daha yaşanacak.

İlk duyuru sürecinde ürünün ülkemizde Ekim ayı gibi satışa sunulacağı bilgisi Müdürü Bora ARAS tarafından yapılmıştı.

Ancak gelinen son noktada Ekim ayında satışa çıkamayan serisinin ülkemizdeki, resmi satışı 2017 yılını bulabilir gibi görünüyor.

 

 

Kullanıcıların Sabrı Yavaş Yavaş Tükenmeye Başladı

Geçtiğimiz sene 1.500 TL’nin altında satışa sunulan ve sunduğu özellikler ile bir anda yok satmayı başaran 2 serisinde de gecikmeler yaşayan firması bu sefer süreci biraz daha geriye atmış gibi görünüyor.

Duyurulduktan sonra kullanıcılar tarafından da büyük bir merakla beklenmeye başlanılan 3, Deluxe ve 3 Ultra modelleri için ertelemeler peşkeşe geliyor.

Henüz Türkiye Lansmanı gerçekleştirilmeyen ve net bir tarih bilgisi de verilmeyen ürünlerin Kasım ayında satışa çıkması neredeyse imkânsız gibi görünüyor.

Uzunca bir süredir ’nin bu ürünleri pazara sürmesini bekleyen kullanıcılar ise şimdiden başka alternatifleri araştırmaya başlamış durumdalar.

Forumlarda ve Sosyal Medya da özellikle Ekim – Kasım sürecinin gelmesi ve 3 hakkında henüz net bir tarihin olmaması kullanıcıların en fazla tepki gösterdikleri konuların başında geliyor.

 

Asus ZenFone 3 Modelleri

Modelleri

 

Darbe Girişimi ve Mali Kriz Olumsuz Etkiledi

Özellikle 15 Temmuz süreci ile başlayan ve sonrasındaki Ekonomik Sıkıntılar ürünlerin ülkeye girişlerini geciktiren nedenlerden birisi olarak görülüyor.

Ayrıca cihazların IMEI Numarası alma konusunda da bazı sıkıntılar yaşadığı ve son gecikmenin bundan kaynaklı olduğu da gelen haberler arasında.

‘nin ürünleri tek başına getirmek yerine Aksesuar Desteği ile getirmek istediği, getireceği ürünlerin Aksesuar Maliyetlerini aşağı çekmeye çalıştığı da bir duyum olarak listeye girebilir.

Yani birçok etken sebebiyle 3 ailesinin Türkiye Satışları sekteye uğramış durumda.

 

 

Satış Fiyatları ve Tarihleri Lansmanda Belli Olacak

Yaşanan sorunların çözülmesi ve ürünlerin ülkemizdeki satışına başlanması 3 için Aralık ayı muhtemel bir tarih gibi görünse de Deluxe ve 3 Ultra modelleri için süreç 2017 Ocak ayını bulacak gibi görünüyor.

Satış Rakamlarının belli olacağı Lansmanı Aralık ayı içinde yapılacak gibi görünüyor. Bu sürece kadar ürünlerin Resmi Satış Tarihleri ve Resmi Satış Fiyatları sadece tahminden ibaret olacak.