Asus ZenFone Selfie Soru, Sorun ve Şikâyetleriniz

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Asus ZenFone Selfie serisi hakkında aklınıza takılan Tüm Soruları, yaşadığınız Sorunları ve Şikâyetlerinizi buradan dile getirebilir, Selfie Serisinden memnun olup olmadığını ifade edebilirsiniz.

Yorum ile gelecek olan Tüm Sorulara elimizden geldiği kadar cevap vermeye, Asus Türkiye ile irtibata geçerek sorunları çözmeye çalışıyor olacağız.

Amacımız Asus ZenFone Selfie Serisinde görülen sorunları tespit etmek, Sorunların çözümü için ilk adımı atmak ve sonrasında Asus Türkiye ile irtibata geçerek Selfie serisi ile alakalı akıllarda soru işareti kalmasını engellemektir.

Marka yada Modellerin satışına engel olmak, Satış baltalamak gibi bir düşüncemiz yoktur.

Şimdiden ilginiz için teşekkürler…

 

 

ZenFone Selfie Sık Sorulan Sorular

 

Asus ZenFone Selfie Modeline Android 5.1 Güncellemesi Gelecek mi?

Asus cihazlarına 3 yıl Güncelleme Sözü veren bir firma. Bu sebeple de 2016 yılı bitmeden Asus ZenFone Selfie serisine Android 5.1 Lollipop Güncellemesi gelecektir.


 

ZenFone Selfie Serisine Android 6.0 Güncellemesi Gelecek mi?

Asus ZenFone Selfie serisine 2016 yılının ortası gibi Asus ZenFone 2 ve diğer üst düzey cihazlarla beraber Android 6.0 Güncellemesi gelecektir diye düşünüyoruz.


 

Görüşme Sonrasında Cihazın Ekranı Açılmıyor

ZenFone Selfie ya da herhangi bir ZenFone serisinde görünen bu sorunun en büyük sebeplerinden birisi cihazda kullanılan kırılmaz Cam adını verdiğimiz sistem.

Sol kısımda bulunan Sensörlerin üstünü kapatan bu kırılmaz cam ya da Damperli Cam ürünleri cihazın ekranının yeniden aktif olmasını engellemektedir.

Bu sebeple de ekranın açılmama sorunu ortaya çıkmaktadır.


 

ZenFone Selfie Modelinin Ekranını Kırdım Garanti Karşılar mı?

Kullanıcı hatası olduğundan dolayı Ekran Kırılmaları garanti kapsamında ele alınmaz. Ücretli olarak tamir edilir.


 

ZenFone Selfie Modelinin Şarj Girişi Kırıldı, Garanti Karşılar mı?

Kullanıcı hatası olduğundan dolayı Şarj Soketi Arızaları genelde garanti kapsamında ele alınmaz. Ücretli olarak tamir edilir.


 

ZenFone Selfie Modelinin Şarj Kablosu veya Kulaklığı Koptu, Garanti Karşılar mı?

Şarj Kablosu veya Kulaklıkta yaşanan Kopma ya da Kırılmalar Garanti Kapsamında ele alınmaz.

Asus ZenFone Selfie

Asus ZenFone Selfie Soru, Sorun ve Şikâyetleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

54 Yorum

 1. 2 Ağustos 2020, 00:03

  asus zenfone 2 selfie telefonu 4yıl önce aldım hiçbir sorun yoktu fakat 1 sene önce telefonun ekranı bozuldu. Kendi kendine ekrana dokunmaya başladı ve bunu sürekli yapıyordu. Bu yüzden telefonda hiçbir şey yapamıyordum. Yeni bir ekran aldım sorun çözüldü. Fakat aradan 1 sene geçti şimdi tekrar aynı şeyi yapmaya başladı. Bunun nedeni nedir acaba bir çözümü varmı. Yoksa her sene ekran mı değiştireceğiz?

  • Yapabilecek birşey yok ne yazık ki. Kullanım şekline göre veya ekran kalitesine göre ortaya çıkan bir durum olabilir.

 2. 11 Ocak 2018, 14:06

  Zenfone selfie modeli telefonumun kameraları çalışmıyor tamire verildi kamera yenisi ile değiştirildiği halde sorun yarım saat kadar sonra tekrarlıyormus çözümü varmıdır yoksa telefon çöp mü oldu.bilgilendirirseniz sevinirim kolay gelsin

  • İlk olarak Varsa tüm güncellemeleri yapınız. Sonrasında Verileri yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp Cihaza Hard Reset atınız.
   Eğer yazılımsal bir durum ise sorun çözülecektir.
   Donanımsal bir durumdan kaynaklı bir sorun ise servisle görüşmenizi öneririm. Servis yeniden konrtol etsin. Aşırı güç aktarımından vs. arıza yineleniyor olabilir.

 3. Merhaba telefonum sürekli donuyor instagram Facebook gibi uygulamalarda sık sık donmaya başladı hata veriyor, fabrika ayarlarına mı dönmeliyim başka bir çözüm var mı

  • Yazılımsal sorunlar gibi görünüyor.
   Güncellemelerin tamamını yaptığınızdan emin olun, Verilerinizi yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza Hard Reset atın. Sonrasında muhtemelen sorunlar gitmiş olacak.

 4. Bide Asus Zenfone Selfie’de ön kamera odaklanmasında neden bazen sorun yaşıyorum bazen odaklanıyor bazen de odaklanmıyor NEDEN??

  • Kamera Ayarlarından kaynaklı bir sorun olabilir. Kamera Ayarlarını sıfırlamayı deneyin.
   Düzelmezse Cihazdaki verileri yedekleyip, Google hesabını kaldırıp cihaza hard reset atabilirsiniz.
   Yine çözüm olmazsa servise gönderebilirsiniz.