Beats Audio ve HTC’den Ayrılık İddialarına Cevap Gecikmedi

Dün sitemizden de duyurduğumuz HTC ve Beats Audio arasındaki mali yapının yavaş yavaş Beats Audio firmasına doğru dönmesi üzerine HTC ile olan ortaklıklarının zayıflayacakları haberine cevap HTC firmasından geldi.

Son dönemlerde HTC’nin akıllı telefonlarında karşımıza çıkan Beats Audio ses teknolojisi, firmanın Beats By Dre firmasına yaptığı 300 milyon dolarlık yatırım sayesinde HTC modellerinde kullanılmaya başlanmıştı.

Geçen yıl 150 milyon dolar ödeyerek HTC’nin şirketteki payını yüzde 25’e düşüren Beats, iddialara göre kalan yüzde 25’lik payı da satın alarak ortaklığı tamamen bitirmek niyetindeydi. Rap yıldızı Dr. Dre ve müzik piyasasının duayenlerinden Jimmy Iovine tarafından kurulan Beats By Dre ve HTC arasındaki ortaklığa ilişkin firmadan resmi bir açıklama geldi.

Beats Audio ile HTC Yollarını Ayırma Noktasına Geldi
Beats Audio ile HTC Yollarını Ayırma Noktasına Geldi

Açıklamada HTC ve Beats’in müşterileri için mobil ses deneyimleri yaratmak amacıyla ortak işl yapmaktan son derece memnun oldukları dile getirildi. HTC’nin resmi açıklamasını aşağıda bulabilirsiniz:

HTC Tarafından Yapılan Açıklama:

“Dünya çapında birinci sınıf bir şirket olan Beats, kullanıcılarına ses deneyimini yeniden tanımlamaktadır. HTC ve Beats müşterileri için mobil ses deneyimleri yaratmak amacıyla ortaklaşa iş yapmaktan son derece memnundur. Bu doğrultuda HTC’nin Beats ile bütünleştirilmiş ürünleri global marketlerde bulunmaktadır. Ayrıca HTC ve Beats’ın işbirliğinden çıkan ürünlerinin yüksek standartları ve performansından etkinlendiğimizi de belirtmek isteriz.”

Beats Audio ve HTC’den Ayrılık İddialarına Cevap Gecikmedi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 27 Ocak 2014, 15:51

    Ya fiyat/performans oranı rezalet ben almadım açıkçası ama telefonumdaki Beats Audio olayı baya güzel :)

    Cevapla