Çakma Flappy Bird Oyunları Güvenliği Tehdit Ediyor

Doug Nguyen isimli bir Mobil Oyun Tasarımcısı tarafından İOS ve Android İşletim Sistemine sahip Akıllı Telefon modellerinde oynanması için pazara sürülen ve kısa sürede popüler olmasına rağmen geri çekilen Flappy Bird tehlike saçmaya başladı.

Resmi olarak AppStore ve Google Play Store üzerinden dağıtımı durdurulan Flappy Bird bir anda Sahte ve Zararlı yazılımların bir numaralı hedefi haline geldi.

Uygulama Mağazalarında çok rahat hareket edemedikleri için belli sınırları içerisinde kalan Zombi Yazılımlar İnternet Sitelerinde daha fütursuz bir şekilde dağıtılmaya başlandı ve birçok Akıllı Telefon için sonun başlangıcı haline geldi.

Çeşitli İnternet Siteleri üzerinden .apk olarak indirilebilir hale getirilen Flappy Bird birçok internet sayfasında ise tamamen Sahte bir şekilde Zombi İçerikle birlikte indirilebilir hale getirildi.

Çakma Flappy Bird Oyunları Güvenliği Tehdit Ediyor
Çakma Flappy Bird Oyunları Güvenliği Tehdit Ediyor

Telefonlarına Flappy Bird oyununu indiren birçok kullanıcı telefonları üzerindeki tüm kişisel bilgileri paylaşıma açarken faturalarına ek meblağların yansıması gibi bir durum ile de karşı karşıya kalabilirler.

Şu aşamada özellikle Android İşletim Sistemli telefona sahip olan kullanıcıların yoğun bir şekilde APK avına çıktığını görebiliyoruz. Bu sebeple de kesinlikle ama kesinlikle güvenilir olmayan sitelerden Flappy Bird oyununu yüklememenizi öneriyoruz.

Bir oyunu yüklemeyerek çok şey kaybetmezsiniz ama Zombi Bir Uygulama ile birçok şeyi kaybedebilirsiniz.

Dikkali olmakta fayda var.

Çakma Flappy Bird Oyunları Güvenliği Tehdit Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir