Galaxy Note Serisine Rakip Kalem Destekli Motorola Edge Plus

Akıllı telefon pazarında yeniden varlık göstermek isteyen Motorola firması kalem desteği ile Samsung Galaxy Note serisine rakip olacak olan Motorola Edge Plus modeli sızdırdı.

Pazara çıkacak olan Motorola Edge Plus modeli ile alakalı olarak henüz resmi bir duyuru yapılmadı. Henüz sızdırılan teknik özelliklerde bulunmadığından cihazın ne gibi özelliklere sahip olacağı bir soru işareti.

Ancak Motorola cephesinin Samsung Galaxy Note serisi ile rekabet edebilmek adına cihazda SnapDragon 865 serisi bir işlemci ailesi, 8 GB ve 12 GB değerinde Ram Bellek, 128 GB, 512 GB ce 1 TB depolama seçenekleri gibi seçenekleri cihazla birlikte sunması bekleniyor.

Bazı kaynaklar Motorola Edge Plus modelinin direkt Amiral Gemisi modele rakip olacağını iddia ederken bazı kaynaklarda Samsung Galaxy Note 10 Lite modelini rakip olarak hedefleyen, nispeten daha düşük özelliklere sahip bir modelin tüketici karşısına çıkacağı bilgisini servis etmiş durumda.

Motorola Edge Plus
Motorola Edge Plus

Motorola Yeniden Doğuş İçin Çırpınıyor

Bir döneme özellikle tasarımsal olarak çalıştığı modeller ile damgasını vuran Motorola firması daha sonraki süreçte ise beklenen atağı gerçekleştirememiş ve peş peşe satışlar ile de iyice pazardan uzaklaşmıştı.

Şimdilerde ise Katlanabilir Telefon serisi olan Motorola Razr modeli ile piyasalarda yeniden konuşulmaya başlanılan firma bu süreci iyi değerlendirip birkaç farklı model ile yeniden Akıllı Telefon pazarında bende varım demenin peşinde.

Nokia firmasının özellikle eski modeller üzerinden bir PR çalışması yaparak pazarda yavaş yavaş bir satış hacmine ulaşması sanırım Motorola firması için de bir ilham kaynağı olmuş durumda.

Yıllarca pazarda Motorola ismini en tepeye yerleştiren Razr modelinden sonra yeni akıllı telefonları da peş peşe pazara sürmesi beklenilen Motorola firmasının önümüzdeki 1-2 yıl içinde pazarda yeniden bir diriliş sürecine girmesi bekleniyor.

Galaxy Note Serisine Rakip Kalem Destekli Motorola Edge Plus

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.