Pasaport KayıtGeneral Mobile GM5 Plus Isınma Sorunu ve Çözümü

General Mobile GM5 Plus Isınma Sorunu ve Çözümü

General Mobile GM5 Plus Isınma Sorunu hakkında son dönemde oldukça fazla mesaj almaya başladık. Bu kapsamda da GM5 Plus modeli ile alakalı Isınma Sorunu Çözüm Rehberi hazırlayalım istedik. Elbette ki listedeki önlemler cihazınızın sıcaklığını bir anda sıfır seviyesine indirmeye yetmeyecek ancak cihazın daha yavaş ısınması ve daha az sizin için soru işaretleri oluşması adına etkili […]


GM5 Plus Isınma Sorunu hakkında son dönemde oldukça fazla mesaj almaya başladık. Bu kapsamda da GM5 Plus modeli ile alakalı Isınma Sorunu Çözüm Rehberi hazırlayalım istedik.

Elbette ki listedeki önlemler cihazınızın sıcaklığını bir anda sıfır seviyesine indirmeye yetmeyecek ancak cihazın daha yavaş ısınması ve daha az sizin için soru işaretleri oluşması adına etkili çözümler olacaktır.

Son olarak eğer cihazınızdaki ısınma sorunu devam ediyorsa YORUM sekmesi altından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

General Mobile GM5 Plus
GM5 Plus

GM5 Plus Isınma Sorunu Çözüm Önerileri

Öncelikli olarak sıcak yaz aylarında Akıllı Telefonların marka ve model fark etmeksizin Isınma Sorunu ile karşı karşıya kaldıkları gerçeğini unutmayalım.

Havanın 35 Derece olduğu bir günde cihazın 25 Derece olmasını beklemek yanlış olacaktır. İşlemci ve Bataryanın etkisi ile 35 Derece hava sıcaklığının olduğu bir günde cihazınız 40 Derece seviyesini rahatlıkla geçebilir.

 


 • Yaz aylarında Akıllı Telefonları mümkün mertebe Pantolon Cebinde taşımayın. Hareket etmeniz, havanın sıcak olması, sizin vücut ısınız ve cihazın kendi ısısı birbiri ile etkileşime geçecek ve cihazın ısınmasına sebep olacaktır.

 


 • Cihazı direkt güneş altında kullanmak cihaz ısısını arttıracaktır. Artı olarak cihazı güneş altında unutmanız durumunda Yanma ve Patlama gibi risklerde ortaya çıkabilecektir.

 


 • Kullanmadığınız her uygulama arka planda aslında cihazda gereksiz bir şekilde çalışarak Isınmasına Sebep Olmaktadır. Kullanmadığınız uygulamaları direkt silin. Kullanmadığınız özellikleri kapatın.

 


 • Cihazı Şarj Ederken asla ama asla kullanmayın. Bu hem cihazın ısınmasına hem de Şarj Giriş Soketleri ve Kablo başta olmak üzere birçok bileşenin daha hızlı ve kolay bir şekilde arızalanmasına sebep olacaktır.

 


 • Arka planda çalışan Uygulamaları kapatın. Android İşletim Sisteminde sıkça görülen bu durum özellikle Ram Değeri yüksek cihazlarda cihazın kasma yapmadan çalışmasına engel olmasa da cihazın ekstra güç sarf etmesine ve ısınmasına sebep olacaktır.

 


 • Düzenli olarak Ön Bellekleri silip Ram Belleği rahatlatmak cihazın daha az donanımsal işlem yapmasına sebep olacağı için ısınma seviyesini de düşürecektir.

 


 • Kılıf tercihinizi doğru yapın. Bazı kılıflar yapıları gereği cihazın sıcaklığını dışarı atmasına engel olurlar. Bu sebeple de ısınan cihaz sıcaklığı dışarı atsa dahi kılıftan dönerek cihaza geri gelir. Bu sebeple de cihaz ısındıkça ısınmaya başlar.

 


 • Clean Master gibi düzenleyicileri ve Anti Virüs Uygulamalarını kaldırın. Sadece biraz dikkat ile aslında cihazınızın her iki alanda da ekstra uygulama kullanmasına gerek kalmayacaktır. Bu tarz cihazlar siz kapalı tutsanız dahi arka planda çalışarak Sistem Gücü ve Bataryadan çalmakta, cihazda ise ısınma sorunlarına sebep olmaktadır.

  General Mobile GM5 Plus Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

22 yorum

 1. Merhaba, şarj soketini değiştirdikten sonra sesin karşıya gitmeme sorunu oluştu. Video moduna alınca kayıt yapıyor hatta gayet net geliyor. Yani donanım olarak mikrofonda arıza olduğunu düşünmüyorum. GM Asistan uygulamasından mikrofon testi yapıyorum hafif bi cızırtı var sadece.
  Sorunun kaynağı nedir yardımcı olur musunuz?

  • İlk olarak yazılımsal bir sorun olma ihtimali üzerinde duralım.
   Verileri yedekleyin, Varsa güncellemeleri yapın, Google hesaplarını kaldırın ve Cihaza Hard Reset atın.
   Düzelme olmazsa servis ile görüşün.

 2. Berbat bir telefon aldığıma bin pişman oldum .kaçtır servise gönderiyorum daha berbat geliyor her seferinde kimseye tavsiye etmem

  • Yaz aylarında cihazlar şarj olurken ısınması normal. Aşırı bir ısınma varsa eğer Sorun Yazılımsal veya Donanımsal olabilir.
   Bunun için ilk olarak tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun ise bu işlem sonrası düzelecektir.
   Donanımsal bir sorun varsa bu durumda süreç servis üzerinden ilerleyecektir.

 3. GM 5telefonum çok ısınıyor kameranın sol üst kısmı satardı 2dakikalik kullanımda hemen ısınıyor ve vifi sorunu var

  • Sorun Yazılımsal veya Donanımsal olabilir.
   Bunun için ilk olarak tüm verilerinizi yedekleyin. Varsa Güncellemeleri yapın. Google hesaplarını kaldırın ve Hard Reset atın.
   Yazılımsal bir sorun ise bu işlem sonrası düzelecektir.
   Donanımsal bir sorun varsa bu durumda süreç servis üzerinden ilerleyecektir.

 4. Telefon dun geldi elime sifir olarak yalniz yaz ayi veya sicakla alakali bir sorun olmadigina eminim kilifta takmadim daha yalniz elimde patlama ihtimalinden korkuyorum normal ısı degil aktif kullanmadigim halde

 5. Cm8 Aldım Bazı Game of. Oyunlarında dokunmatik çalışmıyor ve şarj cihazında cızırtı sesi var garantiye Gönderdim ama ayni aorunlar

  • Sorun yazılımsal bir sorun olabilir. Bunun yanında Batarya kaynaklı da bir sorun olabilir.
   Varsa güncellemeleri yapınız,
   Verilerinizi yedekleyiniz,
   Google Hesaplarını kaldırınız
   Cihaza Hard Reset atınız.
   Sorun yazılımsal ise çözülecektir bu işlemler sonrasında.
   Çözülmez ise Donanımsal bir sorun olma ihtimaline karşın Teknik Servis ile görüşmenizi öneririz.

 6. Benim telefon generalmobil gm5 plus aşırı ısınma oluyor ve telefon şişti yamuk duruyor ne yapmalıyım

  • Servise götürün. Kontrol edecekler. Batarya şişmiş olma ihtimali yüksek.

 7. GM6 aldım.. Aldığım günden beri şarjdayken veya şarjda değilken çok ısınıyor.. önceki telefonum da bu markaydi beğeniyorum diye yine bu markadan cihaz aldım. Isınma sorununa çare bulursak süper olacak. Dediğim gibi patlayacak diye korkuyorum şarjdayken

 8. Hayatım boyunca kullandıgım en kötü telefon bu ısınıyo ekran donuyo ne yaptıysam olmadı bütün uygulamaları kapattım yinede ısınıyo patlıcak diye korkudan 10 dakka bile konuşamıyorum

  • Yazılımsal bir çakışma olabilir.
   Verileri yedekleyip, Google hesabını kaldırıp, Hard Reset atabilirsiniz.
   Büyük ihtimalle sorun düzelecektir.
   Düzelmezse servisle görüşmeniz gerek.

  • Yaz aylarından kaynaklı bir ısınma olabilir. Batarya kaynaklı bir ısınma olabilir. Önce Formatı deneyin. Olmazsa servise gönderin.

   Varsa öncelikle Cihaz ve Uygulama Güncellemelerini yapıp deneme yapınız.
   Sonrasında Verileri yedekleyin, Google hesaplarını kaldırın, cihaza format atın.
   Sonrasında muhtemelen sorunların birçoğu yok olacaktır.

 9. Instagram’da ,snapchatta ,Google’dan müzik resim indirdigimde Google play müzikte ve Google fotoğraflara artık kaydolmuyor bilgi verebilir misiniz

  • Çok kötü bir telefon ısınıyor donuyor 1.200 para verdik garantili dediniz bu nasıl bir iş

  • Ürünün sorunlarını Servis ile paylaşın. Size yardımcı olacaklardır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status