Giriş Seviyesi Akıllı Telefon HTC Desire Q Tanıtıldı

HTC tarafından giriş seviyesinde bulunan kullanıcıları için üretimine başlanılan HTC Desire Q modeli firma tarafından pazara duyuruldu.

Dış kasa yapısı olarak HTC Desire X modeline benzeyen, teknik özellikler bakımından da yerine geçeceği düşünülen HTC Desire U modeli ile benzer özellikler taşıyan Desire Q modeli birkaç hafta içerisinde Global Pazarda satışa çıkacak.

Tayvan pazarında 234 Dolar fiyat etiketi ile satışa çıkan HTC Desire Q modelinin Global Pazarda da benzer bir fiyatlandırma ile satılması beklenebilir. Ülkemizde ise 600 – 900 TL arasındaki bir fiyat seviyesine yerleşecek gibi görünüyor.

1 Ghz’lik Tek Çekirdekli bir işlemci ile gelen Desire Q modeli 512 MB Ram ve Android 4.0 Ice Cream Sandwich İşletim Sistemi ile geliyor. HTC tarafından daha önce yapılan 768 MB Ram ve Üstü modeller için Android 4.1 Güncellemesi gelecek açıklamasına bakıldığında bu modelin pazara güncelleme gelmeyecek şekilde sunulmuş olduğunu görüyoruz.

Giriş Seviyesi Akıllı Telefon HTC Desire Q Tanıtıldı
Giriş Seviyesi Akıllı Telefon HTC Desire Q Tanıtıldı

Sense 4.1 ara yüzü ile kullanıcıya sunulan HTC Desire Q modelinin 114 gr ağırlık ve 9,3 mm kalınlık ile kullanıcıya sunulacağını da belirtelim. 5 MP’lik arka kameraya sahip olan modelde ayrıca Beats Audio ses çipi de unutulmamış.

4 inçlik 480*800 piksellik bir ekrana sahip olan model 1650 mAh lik bir batarya ile karşımıza çıkıyor.

Mayıs ayı gibi ülkemizde de satışına başlanması beklenilen HTC Desire Q modeli bakalım HTC için biraz daha satış anlamına gelebilecek mi;? HTC Desire X modeli ile bir anlamda Samsung Galaxy S3 Mini modelini zorlamayı başaran firmanın Q modeli ile de bir şeyler yapması beklenebilir.

 

 

Giriş Seviyesi Akıllı Telefon HTC Desire Q Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir