HTC’den Uygun Fiyatlı Giriş Seviyesi HTC Desire U Modeli

HTC Desire C modeli ile beklenenin üstünde satış rakamlarına ulaşmayı başaran HTC firması bu kapsamda bir üst model olan HTC Desire U modelini pazara sunarak Giriş Seviyesi Akıllı Telefon alanındaki model sayısını arttırmayı planlıyor.

HTC Desire X ile benzer bir kasa yapısına sahip olduğunu gördüğümüz HTC Desire U modeli şu aşamada Çin Pazarı için Resmi olarak açıklanmış durumda. Yani HTC Desire U modeli şu aşamada sadece Çin Pazarında satışta olacak. Global Pazara ise çıkıp çıkmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

4 İnçlik 480*800 piksellik bir ekrana sahip olan Desire U modeli 1 GHz lik Tek Çekirdekli bir işlemci, 512 MB’lık Ram ve 4 GB Dahili Hafıza (Micro SD Kart Destekli) ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu arada cihazın hangi işlemci ailesinden bir işlemci kullanacağı resmen açıklanmadı. Ancak Qualcomm SnapDragon serisi işlemcilerin kullanılma ihtimali biraz daha fazla gibi görünüyor.

 

HTC’den Uygun Fiyatlı Giriş Seviyesi HTC Desire U Modeli
HTC’den Uygun Fiyatlı Giriş Seviyesi HTC Desire U Modeli

 

Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich sürümü ile gelecek olan Desire U modelinde HTC Sense 4 Ara Yüzü kullanılmış durumda. 1650 mAh’lik bir bataryaya sahip olan cihazın 5 MP’lik Otofocus destekli LED flaşlı bir de kamerası mevcut.

Henüz pazara sürülmeyen ancak resmi olarak tanıtılan HTC Desire U modelinin fiyat bilgisi ise açıklanmamış durumda. Ancak 500 – 600 TL civarından HTC Desire C serisinin, 900 – 100 TL seviyesinden de HTC Desire X serisinin satışlarının yapıldığı ülkemizde gelmesi durumunda HTC Desire U modelinin de 600 – 800 TL arasında olmasını bekleyebiliriz.

HTC’den Uygun Fiyatlı Giriş Seviyesi HTC Desire U Modeli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir