Huawei ve Honor Modellerinde Artık MicroSD Kart Kullanılamayacak

ABD Hükümeti ve Huawei arasındaki gerginlik ile birlikte Huawei ve Honor gibi Huawei çatısı altındaki ürünlerde artık MicroSD Kart kullanımına yasak geldi.

Merkezi ABD’de bulunan SD Association (SD Birliği) yaptığı açıklama ile Huawei firmasının üye şirketler listesinden çıkarıldığını duyurdu.

ABD Hükümeti tarafından savaş açılan ve yasalar çerçevesinde tüm ABD merkezli şirketlerin uyması gereken Huawei Yaptırımına Android – Google – Windows gibi birçok firmadan sonra SD Kart Birliği de uymuş oldu.

 

Huawei Nano Memory Kart

 

Yeni Cihazlarda SD Kart Yerine Nano Memory (NM) Kart

Huawei geçtiğimiz aylarda SD Kart Teknolojisinin yerine Nano Memory – NM Kart adını verdiği yeni bir depolama çözümünü açıklamış ve tepe serisi modellerinde de bu kartı kullanmaya başlamıştı.

SD Kart Birliği tarafından üye şirketler listesinden çıkarılan Huawei firmasının artık SD Kart sistemini Akıllı Telefon – Bilgisayar gibi ürünlerinde kullanması yasaklanmış oldu.

Bu kapsamda da firmanın ilerleyen dönemde tüm Akıllı Telefon modellerinde Nano Memory Kart teknolojisine geçiş yapması ve tüm modellerinde NM Kart kullanması artık zorunlu bir durum halini aldı.

 

Huawei ve Honor Modellerinde Artık MicroSD Kart Kullanılamayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir