Instagram 20 Milyondan Fazla Spam Hesabı Temizledi

Fotoğraf Paylaşımı alanında halen lider sitelerden olan Instagram 2015 yılına sayılı günler kala Sahte ve Spam Hesaplar için bir temizlik operasyonu başlattı.

Hızlı bir şekilde 1-2 hafta içerisinde sonuçlanan temizlik operasyonu ile Instagram tarafından resmi bir rakam verilmese de 20 Milyondan fazla hesap silinmiş gibi görünüyor.

 

Temizlik Sonrası Hangi Hesabın Takipçisi Ne Kadar Azaldı?

Instagram Uygulaması içerisinde şu aşamada en fazla takipçiye sahip olan profil Instagram’ın resmi profili.

Temizlikten önce 64 Milyon takipçi sayısına sahip olan profil temizlik sonrasında 45.3 Milyon takipçiye gerilemiş durumda. Yani 18 Milyonluk bir kayıp söz konusu.

Temizlik öncesinde 23.8 milyon takipçisi bulunan Justin Bieber, temizlik sonrasında 20 milyonun üzerinde takipçiye sahip durumda. Yani Justin Bieber, yaklaşık 3.5 milyon takipçi kaybına uğramış.

Instagram’ın en çok takipçiye sahip üçüncü kullanıcısı olan Kim Kardashian, temizlik öncesinde 23.5 milyon takipçiye sahipken, temizlikten sonra 22.2 milyon takipçiye gerilemiş durumda. Kayıp ise ortalama 1 Milyon kişi ile sınırlı kalmış durumda.

En çok takipçiye sahip dördüncü hesap olan Beyonce, temizlik öncesi 22.2 milyon takipçiye sahipken, temizlik sonrasında 800 bin dolaylarında takipçi kaybetmiş ve 21.4 milyon takipçi sayısına gerilemiş.

Instagram 20 Milyondan Fazla Spam Hesabı Temizledi
Instagram 20 Milyondan Fazla Spam Hesabı Temizledi

Normal Kullanıcılarda Etkilendi

Özellikle Takip Edeni Takip Ederim sistemi ile çalışan Sahte Profiller çok yüksek takip sayılarına sahip olmayan Instagram Kullanıcılarını da etkilediler.

Profil büyüklüklerine göre farklı sayılarda silinmenin meydana geldiği Yılbaşı Temizliği ile Instagram 20 Milyondan fazla profilin yükünden arınmış oldu.

Instagram Yılbaşı Temizliği
Instagram Yılbaşı Temizliği

Instagram 20 Milyondan Fazla Spam Hesabı Temizledi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. mantıklı ve başarılı bir çalışma yapmışlar bence

    Cevapla
  2. aynen katılıyorum önüne gelen hesap açıp bırakıyor ve büssürü yığıntı

    Cevapla
  3. Çok da iyi olmuş canı sıkılan hesap açıp bırakıyordu. Temizlik imanın yarısıdır.

    Cevapla