iPhone 8’in son sızıntıları!

Son zamanlarda sürekli ortaya çıkan sızıntılarla gündemde kalmayı başaran ile ilgili bir sızıntı daha meydana çıktı. Uzun süredir en çok merak edilen konu olan parmak izi tarayıcısı ile ilgili yeni prototip tasarımı olduğu ortaya çıktı!

 

iPhone 8, firmasının gözdesi olarak uzun süredir hayranları tarafından büyük bir merak ile bekleniyordu. Son zamanlarda iPhone 8 hakkındaki donanımsal ve tasarımla ilgili sızıntılar bu gözde telefonunun bekleyenlerin kafasında bir model oluşmasında yardımcı oldu. Sızıntılar sonunda fark ediyoruz ki iPhone 8 hakkında neredeyse kesin olan iki kısım var. Bunların ilki ekran/kasa oranı dediğimiz niteliğin iyileştirilmiş olması, diğer ise cihazın AMOLED ekran teknolojisi ile gelecek olması. Yıllardır LCD panel ile akıllı telefonlar üreten firmasının AMOLED ekrana sahip iPhone’unun nasıl görüneceği büyük bir merak konusu.

Değinilmesi gereken diğer bir nokta ise insanların en çok soru sorduğu ve merak ettiği kısmı. Çerçevesiz olarak gelecek olan iPhone 8’de olmayacak bu yüzden Touch ID’nin nasıl olacağı merak ediliyordu. İddialardan en parlak olanı ekrana gömülü parmak okuyucu sensörü olmasıydı fakat buna bazı kesimler yüksek ihtimal vermiyor. Ortaya çıkan yeni görüntüler parmak izi okuma sensörünün yerinin Apple logosunun hemen altına yerleştirildiğini gösteriyor. Elbette bu prototip olduğu için iPhone 8’in parmak izi okuma sensörünün yerinin kesin olarak orada olacağını kanıtlamıyor.