LG G2 Android 4.4 Kit Kat Güncelleme Tarihi Belli Oldu

LG kanadının en fazla satan modellerinden birisi haline gelen LG G2 modeli için Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi tarihleri belli oldu.

Pazarda İşlemci ve Donanım bakımından en tepe modeller arasında yer alan LG G2 modeli Android 4.3 Jelly Bean ile pazara çıkmış ve kısa sürede Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi alacağı açıklanmıştı.

LG’nin Kanada’da yer alan merkezine ulaşmayı başaran Mobile Syrup isimi internet sitesine verilen bilgilere göre LG G2 için Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi 2014 senesinin ilk çeyreğinde çıkmış olacak.

Buna göre 2014 Ocak – Şubat veya Mart ayı içerisinde Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi LG G2 modeline yüklenebilir hale gelmiş olacak. Bu noktada LG Mühendislerinin çalışmaları başlamış durumda.

LG G2 modeli donanımsal olarak pazardaki en iyi modeller arasında yer alıyor olsa da birçok sıkıntı ile de kullanıcılarının canını sıkmaya başlamıştı. Wi-Fi sorunu, Batarya şarj sorunu, Kapanma sorunu gibi bazı sorunlar ile karşılaşan kullanıcılar büyük bir sıkıntı içerisinde.

LG G2 Android 4.4 Kit Kat Güncelleme Tarihi Belli Oldu
LG G2 Android 4.4 Kit Kat Güncelleme Tarihi Belli Oldu

Bu noktada işi sıkı tutacak gibi görünen LG firmasının güncellemeyi biraz geç olarak kullanıcılara sunmasının temel sebebi olarak da tam oturmuş bir yazılım ile kullanıcı karşısına çıkma isteği gibi görünüyor.

Bu arada bazı operatörler tarafından sözleşmeli olarak satışa çıkan ve bazı özelleştirmeler ile kullanıcılara sunulan modellere biraz daha geç güncelleme gelebilir. Bu noktada Operatör ve LG arasındaki çalışma bu süreyi belirleyecek gibi görünüyor.

 

LG G2 Android 4.4 Kit Kat Güncelleme Tarihi Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir