LG G7 ThinQ Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

LG firmasının 2018 yılı Amiral Gemisi LG G7 ThinQ ülkemizde satışa çıkmaya hazırlanıyor. Türkiye Satış Fiyatı ise resmi olarak açıklandı.

18 Mayıs 2018 tarihinde Güney Kore’de satışa sunulan ve 834 Dolarlık fiyat etiketine sahip olan G7 ThinQ modeli ülkemizde kısa süre içerisinde satışa çıkmış olacak.

Turkcell üzerinden sözleşmeli olarak satışa çıkacak olan LG G7 ThinQ modeline ayrıca HepsiBurada veya Ev Kur üzerinden de ulaşabileceksiniz.

 

LG G7 ThinQ - Türkiye Satış Fiyatı

 

LG G7 ThinQ Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı

Güney Kore’de 834 Dolar etiket fiyatı üzerinden satışı yapılan modelin Türkiye Satış Fiyatı ise 4.899 TL olarak açıklandı.

Belirlenen fiyatın 4 GB Ram Bellek ve 64 GB Dâhili Depolama alanına sahip olan G7 ThinQ modeli olduğunu da belirtmemiz gerek.

6.1 inçlik, 3120*1440 piksel çözünürlüğe sahip olan G7 ThinQ modelinin 16 MP çözünürlüğünde 2 adet arka kameraya sahip olduğunu da belirtmemiz gerek. 4K Çözünürlük üzerinden 60 FPS video kaydı yapabilen cihazın ön kısmında ise 8 MP değerinde bir kamera kendisine yer bulmuş durumda.

Android 8.0 Oreo İşletim Sistemi ile kutudan çıkan cihazın QuickCharge 3.0 desteklediğini ve 3.000 mAH’lik bir batarya ile satışa çıkacağını da belirtelim.

 

LG G7 ThinQ - Renk

 

LG Ülkemizdeki Gücünü Kaybetmeye Devam Ediyor

LG G2 ile pazarda fırtınalar estirmeyi başaran LG firması daha sonra pazara sürdüğü modellerle biraz kıpırdanma yaşasa da son gelinen noktada Mobil Cihaz Pazarında ciddi bir kan kaybı yaşamaya devam ediyor.

Kronikleşen ekran ve batarya sorunlarından dolayı birçok kullanıcı tarafından kara listeye alınan LG markası Türkiye’de mobil cihaz satışı ile ilgilenen ofisini de geçtiğimiz senelerde kapatmıştı.

Artık Distribütör üzerinden ülkemize ürün getiren LG firmasının 4.899 TL’lik LG G7 ThinQ modeli ile eski günlerine dönme çabasının olduğunu düşünmüyoruz.

Ancak firmanın yine de Turkcell ve Ev Kur gibi gerek sözleşme ile gerekse de senet ile satış yapan iki firma ile anlaşması artan fiyatlara rağmen kullanıcılara farklı ödeme çözümleri bulma noktasında çalıştığını ve LG G7 ThinQ modeli ile alakalı bir beklentinin ortaya çıktığını gösteriyor.

LG G7 ThinQ Türkiye Satış Fiyatı Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir