LG’nin İlk Hibrit Akıllı Saati LG Watch W7 Tanıtıldı

LG firmasının ilk Hibrit Akıllı Saat modeli olan LG Watch W7 modeli resmi olarak tanıtıldı ve Teknik Özellikleri ve Satış Fiyatı da belli oldu.

Hem Dijital Ekrana hem de Mekanik Kadrana sahip olan Watch W7 modelinin Mekanik Kadran ile 100 günü bulan, Dijital Kadran ile ise 2 günü bulan batarya ömrüne sahip olacağı bilgisi verildi.

Yine dijital modda iken batarya azalınca güç tasarruf moduna geçen saat Mekanik Kadrana dönüş yapıyor ve akıllı saat özelliklerinden feragat ederek kullanıcıya 3-4 gün daha hizmet sunabiliyor.

 

LG Watch W7

 

Wear OS İşletim Sistemini Kullanıyor

LG firmasının V40 ThinQ model akıllı telefonu ile birlikte duyurusunu yaptığı Watch W7 modelinin Wear OS İşletim Sistemi ile çalıştığının bilgisini en baştan verelim.

Akıllı Saat ve Mekanik Kadran yapısının aynı anda kullanıldığı cihaz pazardaki rakiplerinden ise Teknik Özellik bakımından birkaç adım geride kalmış durumda.

Cihazın Hibrit Özelliği bir artı olarak ele alınsa bile GPS ve NFC desteğinin olmaması ve Kalp Atış Sensörünün yer almaması büyük eksiklikler arasında sayılabilir.

Cihazın içerisinde 9 eksenli Hareket Sensörü ve Basınç Sensörü ise kendisine yer bulmuş durumda. Ayrıca cihazın IP68 Sertifikasına sahip olduğunu da belirtmemiz gerek.

 

LG Watch W7 Akıllı Saat Ailesi

 

Paslanma Çelik Kasa ve Yuvarlak yapısı ile tasarım noktasında kendisini ön plana çıkarsa da bazı teknik özelliklerden feragat edilmiş olması pek de iyi olmamış.

Cihazın kordon yapısında ise özel olarak Soprod SA ile işbirliğine giden firma tıpkı Samsung Gear S3 modelinde olduğu gibi 22 mm Kordon Yapısı ile kullanıcının karşısına çıkıyor.

22 mm Kordon Yapısı sayesinde sadece LG firması tarafından üretilen kordonlara bağlı kalmayacağınızın da garantisi verilmiş oluyor. Herhangi bir saatçiden istediğiniz bir 22 mm Kordonu cihaza takabilirsiniz.

 

LG Watch W7 Mekanik ve Dijital Yapı0

 

LG Watch W7 – Teknik Özellikler

İşlemci Snapdragon Wear 2100
İşletim Sistemi Android Wear OS
Dahili Depolama 4 GB eMMC
Ram Bellek 68 MB LPDDR3
Batarya 240 mAh
Dayanım Süreleri Mekanik Kadranda 100 Güne Kadar

Dijital Kadranda 2 Güne Kadar

Suya Toza Dayanım IP68
Ek Özellikler Pusula

Kronometre

Zamanlayıcı

Barometre

Altimetre

9 Eksenli Hareket Sensörü

Kalp Ritmi Ölçümü Yok
NFC Yok
GPS Yok
Boyutlar 44.5 x 45.4 x 12.9 mm
Ağırlık 79.5 gr
Kasa Yapısı Çelik Kasa
Ekran Boyutu 1.2 İnç Dokunmatik Ekran

360×360 px

300 ppi

Kordon Yapısı 22 mm Standart Ölçü

Normal saat kordonları ile uyumlu

 

LG Watch W7 Alt Kısım

 

LG Watch W7 Satış Fiyatı ve Satış Tarihi

LG tarafından global pazarda 14 Ekim 2018 tarihinde normal satışına, 7 Ekim tarihinde ise Ön Sipariş sürecine başlanacak olan LG Watch W7 modelinin satış fiyatı ise 450 Dolar seviyesinde.

Dolar kurunun etkisi ve vergilerde hesaba katıldığında LG Watch W7 modelinin ülkemizde hiç satmayacağı bilgisini de şimdiden verelim.

Çünkü vergiler eklenmeden cihazın satış rakamı 2.750 TL seviyesini buluyor. Gelecek olan KDV ve ÖTV gibi kalemlerde eklenirse cihazın satış fiyatının 4.000 TL seviyesine çıkmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Ancak LG tarafından Türkiye’ye özel bir fiyatlandırma yapılarak cihazın satış fiyatı en azından 2.000 TL bandına çekilebilirse rakipleri karşısında biraz şansı da olabilir.

LG’nin İlk Hibrit Akıllı Saati LG Watch W7 Tanıtıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir