Maliyetler Sebebiyle LG G3 Metal Kasaya Sahip Değil

Birçok kullanıcı gelen ilk haberler ile LG G3 serisinin Metal Kasaya sahip olacağını ve pazarda HTC One M8 ile büyük bir rekabete gireceğini düşünüyordu. Ancak işler beklenildiği gibi yürümedi.

LG firması lansmanında Metal Kasaya sahip bir LG G3 yerine, Plastik Kasaya sahip bir LG G3 lanse etti ve satışa sundu.

Peki, LG G3 neden Metal Kasa ile pazara çıkmadı?

 

LG G3 İçin Metal Kasa İtirafı

LG Mobil Tasarım Başkan Vekili Chul Bae LEE tarafından yapılan açıklamaya göre LG G3 için Metal Kasa kullanma fikri Maliyetler yüzünden geri plana itildi.

Firma özellikle Metal Kasaya sahip bir modeli pazara sürmek istediğinde Kasa Maliyetlerinin artması ve doğal olarak da Ürün Maliyetinin yükselmesi sebebiyle Metal Kasadan vaz geçti.

Metal Kasa Yapısı
Metal Kasa Yapısı

Metal Kasa Tasarımı da Olumsuz Etkiliyor

Yapılan açıklamada LG G3 serisinde Metal Kasa kullanılması durumunda şuan ki Kasa Tasarımına sahip olamayacağı, yan kısımların daha kalın olmak zorunda kalacağı ve bu sebeple de kullanıcılara kötü bir kasa deneyimi sunmak zorunda kalacakları da açıklandı.

Plastik Kasa ile devam diyen LG firmasının özellikle HTC One M7 ve HTC One M8 serisinde yaşanan Alüminyum Kasa patlamasına soğuk bakmadığı da ortaya çıkmış oldu.

 

LG G4 İçin Metal Kasa Garanti Gibi

LG G3 serisi pazara yeni sürülmüş olsa da LG firmasının LG G4 modeli çalışmaları da başlamış durumda. Bu noktada da ilk olarak Suya ve Toza Dayanıklı Alüminyum Kasa yapısı üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Bu sayede LG G3 serisinde gelmeyen Suya ve Toza Dayanıklı yapı ve Metal Kasa serisi LG G4 ile pazara sürülecek ve rekabette bir adım öne geçilmeye çalışılacak.

 

Maliyetler Sebebiyle LG G3 Metal Kasaya Sahip Değil

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir