Mobil Ödeme Sistemlerinde Samsung Pay ile Apple Pay Karşı Karşıya

Samsung cephesinin biraz gecikmeli olarak pazara sürdüğü Mobil Ödeme Sistemi Samsung PAY, daha önce pazara çıkan Apple Pay sistemini geride bırakmaya niyetli.

Apple firmasının belli ülkelerde aktif hale getirdiği ve hızlı bir yayılma politikası uygulamadığı Mobil Ödeme Sistemi Apple Pay karşısında pazara gecikmeli giren Samsung Pay’ın tek hedefi rakibini geride bırakmak.

Bu kapsamda da hızlı bir biçimde Global Pazara yayılma planları yapan Samsung çalışmalara başladı.

 

Mobil Ödemede Rekabet Artacak Gibi

Henüz ülkemizde aktif bir Mobil Ödeme Sistemi (Samsung Pay – Apple Pay) mevcut değil. Bu sebeple ülkemizdeki talepler ne derecede olacak belli değil.

Ancak sistemin aktif hale geldiği ülkelerdeki taleplere bakınca ülkemizde de kısa sürede Mobil Ödeme yapısının oturması beklenebilir.

Apple Pay Mobil Ödeme
Apple Pay Mobil Ödeme

 

Samsung Elini Çabuk Tutuyor

20 Ağustos’ta Güney Kore’de, 28 Ağustos’ta ise ABD’de kullanıma girecek olan Samsung Pay sistemi özellikle Özelleştirilebilen Yapısı ile Apple Pay sisteminden bir adım öne geçecek gibi görünüyor.

Apple firmasının keskin sınırlara sahip olması özellikle 3. Parti Geliştiricilerin bu tarz uygulamalar için pek fazla ürün üretmesine imkân tanımıyor.

Ancak Android bu konuda çok daha esnek ve birçok Samsung Pay Eklentisi ve Donanımsal Ürünü pazara sürülmesinde bir kısıtlama olmayacaktır.

Bu sayede de hem Samsung firması hem de 3. Parti Ürün Üreticileri pazarın daha hızlı bir şekilde Samsung Pay Uygulaması üzerine yoğunlaşmasına imkân sağlayabilir.

Samsung Pay Mobil Ödeme
Samsung Pay Mobil Ödeme

 

Türkiye’de Ne Zaman Kullanılacak?

Apple Pay sisteminin kısa vadede ülkemizde kullanıma girmesi beklenmiyor. Ancak Samsung Pay sisteminin belki de 2015 yılı bitmeden Türkiye Uygulaması aktife çıkabilir.

Apple Pay ve Samsung Pay Ödeme Sistemleri
Apple Pay ve Samsung Pay Ödeme Sistemleri

Mobil Ödeme Sistemlerinde Samsung Pay ile Apple Pay Karşı Karşıya

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir