Nissan Nismo Watch, Sürücü ile Araç Arasındaki Bağı Güçlendirecek

Nissan tarafından öncelikli olarak Yarış Araçlarını kullanan sürücülerde kullanılması planlanan Nissan Nismo Watch Concept isimli Akıllı Saat Projesi geleceğin teknolojik araçları için bir adım halini alabilir.

Samsung, Sony, Apple ve daha birçok üretici tarafından üzerinde çalışmalar devam edilen Akıllı Saat Projeleri genelde Akıllı Telefon ile Saat arasında bir etkileşim kurulması üzerinde yürüyordu.

Ancak Nissan tarafından geliştirilmeye başlanılan Akıllı Saat Projesi sürücü ile otomobil arasında bir etkileşim sağlıyor ve direkt olarak İnsan – Teknoloji odaklı bir hale geliyor.

İlk seride Yarış Araçları ile Yarış Pilotları arasındaki etkileşimi sağlaması planlanan Nismo Watch serisi ürünleri Bluetooth ile araçta bulunan merkezi bilgisayara toplanması amaçlanıyor.

Nissan Nismo Watch İle Sürücü ile Araç Arasındaki Bağı Güçlendirecek
Nissan Nismo Watch İle Sürücü ile Araç Arasındaki Bağı Güçlendirecek

Kullanıcıdan aldığı Nabız Sayısı, Deri Sıcaklığı, Beyin Dalgaları, Kalp Ritmi, Adrenalin Seviyesi gibi birçok değeri sisteme aktarması beklenilen Akıllı Saatler bu sayede sürücünün anlık olarak durumunu ölçebilecek ve aracın buna göre tepkiler vermesini sağlayabilecek.

Nissan Nismo Watch modelinin ne zaman pazara çıkacağı, tam olarak ne zaman kullanıma geçeceği bilgileri ne yazık ki mevcut değil. Ancak zaman içerisinde Nissan ile birlikte diğer Araç Üreticisi Firmaların ve çeşitli Teknoloji Devlerinin bu alanda da adımlar atması bekleniyor.

 

Nissan Nismo Watch, Sürücü ile Araç Arasındaki Bağı Güçlendirecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir