Nokia Akıllı Telefon Modelleri için 2016’yı Bekliyor

Microsoft firmasına Lumia Modelinin tüm haklarını satan ve Microsoft ile bir Ürün Üretmeme Anlaşması imzalayan Nokia firması sahalara Yeni Nokia Akıllı Telefon modelleri ile dönmeye hazırlanıyor.

Microsoft firması tarafından Lumia markasının satın alınması ile 2016 yılına kadar Akıllı Telefon Üretmeme Sözü veren Nokia için sürenin dolmasına çok az kaldı.

Bu sebeple de Nokia cephesinde özellikle Üretici Firmalar ve Tasarım konusunda büyük bir çalışma içerisine girmiş olması gözlerden kaçmıyor.

 

Üretimi Nokia Yapmayacak, Marka ve Tasarıma Odaklanacak

Nokia N1 Tablet PC serisinde olduğu gibi Nokia firması üretim bandı için kendi fabrikalarını kullanmama kararı almış durumda.

2016 yılı başında duyurulması beklenen Nokia’nın yeni modeli için büyük ihtimalle Foxconn Fabrikaları kullanılacak ve Yeni Nokia buradan pazara çıkacak.

[stextbox id=”info”]Nokia N1 Tablet PC Modeli Çıkar Çıkmaz Yok Satmaya Başladı[/stextbox]

Nokia Akıllı Telefon Modelleri için 2016’yı Bekliyor
Nokia Akıllı Telefon Modelleri için 2016’yı Bekliyor

 

Hedef Marka İmajını Kurtarmak

Ülkemizde olduğu gibi birçok ülkede Nokia markası halen Sağlam Telefon demenin bir yolu olarak görülüyor.

Windows Mobile İşletim Sistemi ile başlayan ve yavaş yavaş Microsoft tarafından içi boşaltılarak satın alınan Nokia Cephesi bu sefer akıllı bir çalışma içerisine girmiş durumdalar.

Kendi mühendisleri tarafından tasarımları yapılan yeni Nokia Akıllı Telefon serileri üretim masrafı yapılmadan Foxconn Fabrikalarında üretilecek.

Android İşletim Sistemi kullanması beklenilen Yeni Nokia Modellerinde ayrıca Z Launcher gibi eklentilerde yer alacak.

Bu sayede hem kaybedilen liderlik koltuğu için yeniden bir çalışma başlatılmış olacak hem de Nokia firması şansını bir daha pazarda deneme imkânına sahip olmuş olacak.

Nokia Akıllı Telefon Modelleri için 2016’yı Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir