Samsung Apple’a Verdiği Parayı Yine Apple’dan Alacak

Geçtiğimiz aylarda yaşanan Patent Savaşları neticesinde kazanan taraf olan Apple firmasına 1 Milyar Dolar gibi bir ödeme yapacak olan Samsung bu noktada mali sıkıntıya düşmemek için çareyi zam yapmakta buldu. Samsung firması tarafından yapılan açıklamaya göre 2014 yılına kadar karşılıklı anlaşması bulunan Apple firmasına satılan işlemci gruplarına %20 zam yapıldı. iPhone ve iPad modellerinde hali […]Geçtiğimiz aylarda yaşanan Patent Savaşları neticesinde kazanan taraf olan firmasına 1 Milyar Dolar gibi bir ödeme yapacak olan bu noktada mali sıkıntıya düşmemek için çareyi zam yapmakta buldu.

firması tarafından yapılan açıklamaya göre 2014 yılına kadar karşılıklı anlaşması bulunan firmasına satılan işlemci gruplarına %20 zam yapıldı.

iPhone ve iPad modellerinde hali hazırda kullanılan ve geçtiğimiz yıl 200 Milyon adet alım yapılan İşlemciler için en önemli gider kalemlerinin başında yer alıyor.

 

Samsung Apple’a Verdiği Parayı Yine Apple’dan Alacak
Apple’a Verdiği Parayı Yine Apple’dan Alacak

Bu noktada Samsung tarafından yapılan zam ile Apple’a ödenmesi gereken 1 Milyar Dolar seviyesindeki gider yine Apple firmasına satılan işlemcilere getirilen zam ile karşılanmış olacak. Kısacası Apple’ın parası yine Apple’a dönecek.

Bakalım bu fiyat artışı Apple logolu ürünlerin de fiyatlarında bir artış meydana getirecek mi?

  Türkiye İçin Samsung Gear S2 Saat Ayarı (Yaz Saati – Kış Saati)
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Teknoloji'nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status