Samsung Galaxy Alpha Ekim Ayında Ülkemizde

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Samsung’un Metal Çerçeveli modellerinden birisi olması sebebiyle merakla beklenilen Samsung Galaxy Alpha serisinin Türkiye Satış Tarihi ve Türkiye Satış Fiyatı resmileşti.

Samsung Türkiye tarafından yapılan açıklamalara göre Samsung Galaxy Alpha serisi 17 Ekim 2014 tarihinde ülkemizde satışa çıkacak ve 1899 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olacak.

Samsung Galaxy Note 4 modelinde de kullanılan Metal Çerçeve sistemine sahip ilk model olmasının avantajını kullanabilecekken ülkemizde de geç satışa çıkması Galaxy Alpha serisinin Galaxy Note 4 serisinin altında ezilmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Alpha
Samsung Galaxy Alpha

Donanıma Göre Fiyat Biraz Yukarıda

4.7 inçlik 720p HD Ekrana sahip olan Galaxy Alpha serisi 12 MP değerinde bir arka kameraya sahip olarak pazara sürülmüştü.

Samsung Exynos 5 Octa 5430 İşlemci Ailesine sahip olan modelde 4+4 İşlemci Sistemi kullanılarak Hız ve Stabilizasyon üst seviyeye çıkarılmaya çalışılmış durumda.

Mali-T628 MP6 Grafik İşlemcisine sahip olan Samsung Galaxy Alpha serisi 2 GB Ram ve 32 GB Dâhili Depolama Alanı ile de kullanıcılara ortalamanın üstünde bir hız sunmayı amaçlıyor.

1860 mAh gibi oldukça düşük ve beklentileri karşılamayan bir batarya değerine sahip olsa da İşlemci ve Ekran yapısındaki çeşitli iyileştirmeler ile bir günlük süreyi doldurmayı başaran Galaxy Alpha serisi Android 4.4.4 Kit Kat İşletim Sistemi, 4K Video Çekimi ve Parmak İzi Tarayıcısı ile birlikte pazara sürülmüştü.

13 MP Ön Kamerası İle HTC Desire EYE Modeli Tanıtıldı
13 MP Ön Kamerası İle HTC Desire EYE Modeli Tanıtıldı

Samsung Galaxy Note 4’den Sadece 300 TL Ucuz

Donanım olarak daha üst seviyede yer alan ve ülkemizdeki en sevilen serilerden birisi olan Samsung Galaxy Note 4 serisi ile sadece 300 TL’lik bir fiyat farkı ile satışa çıkacak olan Samsung Galaxy Alpha serisinin sıkıntılı bir satış süreci yaşayacağı kesin.

Batarya ve Ekran Değerlerinin yanında yeni bir model olması ile de ilk etapta soru işaretlerini üzerinde toplayacak olan Samsung Galaxy Alpha serisinin fiyatı düşecek olan Samsung Galaxy Note 3 serisi ile aynı fiyat seviyelerinde yarışması bile oldukça zor.

Xperia Z2
Xperia Z2

HTC Desire Eye ve Sony Xperia Z2 Modeli de Zorlayacak

Ekim sonu gibi ülkemizde satışına başlanacak olan ve 2.000 TL’nin altında satışa çıkacak olan HTC Desire Eye serisi ile Sony Xperia Z3 modelinin Kasım ayında ülkemize gelmesi ile indirime girmesi beklenilen Sony Xperia Z2 serisinin de bu fiyat seviyelerinden satışta olması Samsung Galaxy Alpha serisi için büyük bir dezavantaj olacak gibi görünüyorç

Bu sebeple de 1.899 TL’den satışa çıkması planlanan modelin kısa sürede 1.500 TL bandına kadar gerilemesi ve Samsung Galaxy Alpha serisinin bu fiyat bandında satılması oldukça olası görülüyor.

 

Samsung Galaxy Alpha Ekim Ayında Ülkemizde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir