Samsung Galaxy Gear Modelinin İlk Görseli Sızdırıldı

Samsung’un 4 Eylül tarihinde tanıtacağı ve 10 saatlik kullanım süresi sunduğu iddiaları gündeme gelen Galaxy Gear akıllı saatin ilk görselleri internete sızdırıldı.

Güvenilir kaynaklar tarafından elde edildiği belirtilen görseller üçüncü taraf bir geliştiricinin saat için geliştirdiği uygulamanın reklamını yansıtıyor. Görsellerden Galaxy Gear modelinin tasarımının küçük bir Galaxy akıllı telefona benzediği anlaşılıyor.

Ancak bu tasarım nedeniyle üst ve alt kısımda çok kalın kenarlara yer verildiği görülüyor. Küçük boyutlarda bu tür bir tasarıma yer verilmesi Galaxy Gear modelinin rakiplerine nispeten daha büyük bir görünüm arz etmesine neden olmuş.

Galaxy Gear modeli gelen bilgilere göre bir sağlık takip sensörüne sahip olacak ve S Health uygulaması ile bağlantı kurabilecek. Ayrıca saatte nabız ölçer de mevcut. 4MP çözünürlükteki kamerası ile yiyeceklerin resmini çekerek kalorilerini hesaplamak mümkün.

Samsung Galaxy Gear Modelinin İlk Görseli Sızdırıldı
Samsung Galaxy Gear Modelinin İlk Görseli Sızdırıldı

Galaxy Gear, bağlı olduğu cihaz üzerinde doğrudan arama başlatabilecekken, çağrı listesini de gösterebiliyor. Ürün S Voice ile sesli komutlara imkan tanıyacak ve sosyal medya, Sağlık takibi gibi pek çok uygulama ön yüklü olarak gelecek.

Galaxy Gear modelinin beklenen özellikleri 2.5 inçlik 320×320 piksel çözünürlükte bir OLED ekran, 1.5GHz saat hızında çalışan çift çekirdekli bir işlemci, 1GB RAM, 4MP çözünürlükte kamera, 720p video kaydı, 6GB/8GB depolama kapasitesi, Jelly Bean işletim sistemi, hoparlör, akselerometre şeklinde sıralanıyor.

DonanımHaber’den Alntıdır.

Samsung Galaxy Gear Modelinin İlk Görseli Sızdırıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir