Samsung Galaxy Note 7 Serisi Yenilenmiş Note 7 Olarak Satışa Çıkacak

Samsung Galaxy Note 7 Serisi Yenilenmiş Note 7 Olarak Satışa Çıkacak

Uzunca süredir Söylenti olarak basında dolaşan Yenilenmiş Note 7 iddiası tarafından yapılan açıklama ile doğrulandı. Stoklardaki Note 7 ürünleri bazı değişiklikler yapılarak yeniden pazara çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Note 7 modellerinin Bataryalarının değiştirilerek Hindistan gibi Vietnam gibi ülkelerde daha uygun fiyatlardan satışa sunulacağı iddiası basına düşmüş ama Yerel Kaynaklar bu iddiayı yalanlamıştı.

Şimdi ise direkt olarak tarafından bu konuda açıklama yapıldı ve depolarda beklemekte olan modelleri ile alakalı 3 adımlı plan açıklandı.

 

İlk Adımda Satışı Var

Samsung tarafından yapılan açıklama ile satıştan çekilerek geri toplanılan ve %90’ı hiç satılmamış olan Samsung modellerinde bazı düzenlemeler yapılarak olarak yeniden pazara sürülmesi planlanıyor.

modellerinde Kasa – Ekran – Kalem gibi yapılara dokunulmayacak. Değişecek kısım ise 3.500 mAh olarak daha önce cihaza eklenen ve patlamalara sebep olan bataryanın değişmesi.

Firma burada 3.000 mAh veya 3.200 mAh gibi bir Batarya Yapısını cihaz içine ekleyerek Batarya Sorunlarını gidermiş olacak.

Bu sayede cihazın yeniden pazara çıkması noktasında firmanın önünde herhangi bir engelde kalmamış olacak.

 

Samsung Galaxy Note 7

 

İsim Değişikliğine Gidebilir

Samsung modeli olarak pazarda bir kötü şöhrete sahip olan modelin farklı bir isimle pazara çıkması bekleniyor.

Bu kapsamda Yenilenmiş Note 7 gibi bir isim kullanması beklenen firmanın Note 7 2017 ismi ile de pazara çıkması ihtimaller arasında.

Sene sonuna doğru Note 8 modelini de pazara sürecek olan firmanın Ciddi Fiyat İndirimi ile pazarda yeni ürünü satarak depolarda bekleyen 2.5 Milyona yakın ürünü yeniden değerlendirmeyi planlıyor.

Ürünün hangi ülkelerde satışa çıkacağı henüz netleşmemiş olsa da firma tarafından ürünün Amerika Pazarına gönderilmeyeceği gelen bilgiler arasında.

 

Samsung Galaxy Note 7 S-Pen

 

Diğer Adımlar Parça Kullanımı ve İmha Konusunda

İlk adımda yenileyerek satışını yapacağı Note 7 modellerinde satışa uygun olmayanların ise İç Bileşenleri alınarak farklı ürünlerde kullanılmaya devam edilecek.

Sonrasında kalan Metal Bileşenler ise standartlar çerçevesinde imha edilerek Geri Dönüşüm Sistemine sahil edilecek.

Samsung cephesinin bu noktada Min. Zarar etme peşinde olduğunu, elinde bulunan ve 2016 senesi için ciddi bir beğeni toplayan Note 7 modellerini yeniden değerlendirmek istediği kesin bir durum.

 

Samsung Galaxy Note 7

 

Satış Tarihi, Ülke Listesi ve Fiyatı Net Değil

Henüz hangi tarihte Yenilenmiş Note 7 modellerinin satışa çıkacağı, Hangi ülkelerde resmi olarak satılacağı ve ne kadarlık bir etiket fiyatına sahip olacağı belli değil ürünün.

Ülkemizde Yenilenmiş Note 7 modelinin satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda şu aşamada netleşmiş durumda değil.

Ancak birçok kullanıcı için 2.500 TL gibi bir fiyattan ülkemizde yeniden satışa girmesi durumunda Alınabilir Bir Telefon olacağı da kesin gibi görünüyor.

İlk satış döneminde 3.600 TL gibi bir rakamdan satışa sunulan modelinin bataryadan biraz kırpılmış hali olacak olan Yenilenmiş Note 7 modeli Uygun Fiyatla pazara çıkması durumunda başarılı bir satış grafiği yakalayacaktır.

Bu grafikle birlikte 2016 yılında Samsung cephesi için ciddi bir zarar kaynağı olan Note 7 ailesi de bu zararın büyük kısmını telafi edecektir.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status