Samsung Galaxy S4 Mini Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Samsung tarafından pazara sürülmesi kesinleşen Samsung Galaxy S4 Mini modelinin özellikleri de Samsung tarafından yapılan bir bilgilendirme ile resmiyet kazandı.

Samsung Galaxy S3 ve S3 Mini modelinde kullanılan Aynı ama Küçük kasa, Daha düşük özellikler sistemi Samsung Galaxy S4 ile S4 Mini modelinde de aynen uygulanmış durumda.

4.3 inçlik 540*960 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran ile pazara sunulacak olan Samsung Galaxy S4 Mini modeli ekranı biraz daha küçülmüş olsa da tasarım olarak Galaxy S4 ile aynı olacak şekilde yapılmış.

Samsung Galaxy S4 Mini Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları
Samsung Galaxy S4 Mini Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

İşlemci konusunda net bir bilgi verilmese de daha önce sızan haberlere göre Samsung Galaxy S4 Mini modelinde SnapDragon 400 serisine ait 1.7 Ghz lik hıza sahip Çift Çekirdekli bir işlemci kullanılacak. İşlemci Adreno 305 Grafik Birimi ile desteklenecek.

8 GB Dahili Depolama alanına sahip olacak modelde kullanıcılara 5 GB gibi bir alan verilecek. Ayrıca dileyenler için 64 GB’a kadar Micro SD Kart desteği de sunulacak.

1,5 GB boyutunda bir Ram ile pazara çıkacak olan Galaxy S4 Mini modelinde 3G ve LTE desteği, Android 4.2.2. Jelly Bean İşletim Sistemi, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, Kızılötesi, NFC, 1.9 MP ön ve 8 MP arka kamera ile 1900 mAh’lik bir batarya yer alacak.

Çift Sim Kart desteği sağlayacak olan Galaxy S4 Mini modelinde abisinden gelen bazı yazılımsal özellikleri de görmek mümkün olacak. S Health sağlık uygulaması, S Travel seyahat uygulaması, KNOX güvenlik yazılımı, WatchOn televizyon kontrol uygulaması, sesli resim çekebilen Sound&Shot özelliği, Hikaye Albümü bunlar arasında.

Samsung Galaxy S4 Mini modeli 20 Haziran 2013 tarihinde Londra’da yapılacak olan Samsung Etkinliği ile tanıtılacak ve resmen pazara sürülecek. Fiyat olarak ise 800 – 1250 TL’lik bir rakam ile Türkiye pazarına girmesi beklenebilir.

 

Samsung Galaxy S4 Mini Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. eski telefonum arıza yapınca yeni cihaz bakmaya karar verdim. tesadüf s4 mini çıktı karşıma. piyasaya çıkalı 3 gün olmuş. şansa kadere dedim 1200 tl fiyat ile aldım. piyasada olmadığı için araştırma da yapamadım. kendim keşfetmek zorunda kaldığım bi deneyim s4 mini. tavsiye eder miyim derseniz kibarlık bakımından iyi. özellikler de yüksek. mini ama büyük s4 den daha hızlı. ram meselesi sanırım. yüksek. sınıfında ayarında cihazlarla xperia yada htc one ile kıyaslarsak daha kolay kullanımı var. interneti hızlı. kamera başarılı. zil sesi biraz az çıkıyor. şarj olayı ilk zaman fazla da kurcalamaktan olacak ki bir gün gitmiyordu. şu an 2 gün gidiyor rahat. oyun oynarken çok çabuk bitebiliyor ama.

    Cevapla