Samsung Gear S3 Bağlantı Kopma Sorunu ve Çözümü

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Samsung Gear S3 Akıllı Saat Ailesinde ortaya çıkan Cihazda Bağlantı Kopması, Wi-fi ve Bluetooth Bağlantılarında Sıkıntı yaşanması gibi sorunların çözümlerini sizler için sıraladık.

Öncelikle bu sorun gerek Samsung Gear S3 Frontier gerekse de Samsung Gear S3 Classic modellerin de görülebilen bir sorun.

Ancak her modelde değil, bazı modellerde karşımıza çıkıyor. Çözümü için ise yapabileceğiniz bazı çözüm önerileri şunlar.

 

[stextbox id=”info”]Samsung Gear S3 Soru, Sorun, Şikâyet ve Kullanıcı Yorumları[/stextbox]

 

Gelen Güncellemeyi Yükleyin

Samsung bu sorunun servisler tarafından kendisine rapor edilmesi ile hızlı bir şekilde bir güncelleme yayınladı.

Cihazı zaten aktif hale getirip Telefon ile eşleştirdikten sonra cihazınıza bir güncelleme dosyası geliyor. Bu güncellemeyi yüklemeniz sonrasında ortaya çıkan bu sorun genellikle çözülmüş oluyor.

Güncelleme gelmedi ise aralıklarla Güncelleme Kontrolünü sağlamanız gerekecektir.

 

Cihaz Oturumunu Kapatmak

Daha önceki saat ailelerinde yaşanan bağlantı sorunlarının çözümlerinde kullanılan bir öneri. Gear S3 ailesi için de sunuyoruz.

Ayarlar sekmesi altından Hesaplar sekmesine giriş yapıyoruz ve Samsung Account seçeneğine giriyoruz.

Buradan Google hesabınıza ait e-mail adresine giriş yapıyor ve profil kısmına girerek mail şifremizi giriyoruz.

Daha sonrasında Bilgiler – Güvenlik sekmesi altından AKILLI SAAT SM-R760 yazan aygıtı seçerek Oturumu Kapat diyoruz.

Cihazı tamamen kaldırıp daha sonrasında yeniden Cihaz Kurulumunu sağlayarak Gear S3 Akıllı Saat ailesine bağlantı yapıyoruz.

 

Samsung Gear S3 Bluetooth Bağlantı Ayarları

Cihazınız üzerinden Ayarlar sekmesine girin. Bağlantı Ayarları kısmında Yakındaki Cihazı Tarama seçeneğini Kapalı konuma getirin.

Bluetooth Bağlantısını kapatıp yeniden açın ve Gear S3 Akıllı Saat ailesini yeniden eşleştirin.

Bu işlem size geçici bir çözüm sunacaktır. Bu işlem sonrasında Saat ile Telefon arasında bağlantı kopması durumunda eşleştirmeyi Manuel Yapma gibi bir durum karşınıza çıkabilir.

 

Samsung Servisleri Çözüm Üretmekte Zorlanıyor

Ziyaretçilerimizden gelen bazı yorumlarda Samsung Gear S3 modelinin Bağlantı Sorunları ile alakalı bilgiler aldık.

Yeni bir cihaz olmasından dolayı Bağlantı Sorunları ile alakalı olarak Samsung Yetkili Servisleri çözüm üretmekte zorlanabiliyorlar.

Bu sebeple de Gear S3 modelini satın aldıktan hemen sonra, Satın Aldığınız Noktada ürünün kurulumunu yapmanız ve Bağlantı Ayarlarına bakmanız gerekecektir.

Aksi durumda daha sonra İade noktasında sorun yaşayabilir ve cihazla alakalı olarak Servis Noktalarına gidip zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Samsung Gear S3 Bağlantı Kopma Sorunu ve Çözümü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 Yorum

 1. Arkadaşlar hepsini yaptım olmadı birkaç denemede buldum çözümü Telefonunuzun ayarlarında girin uygulamalar dan Galaxy Wearable bulup pil kullanımı ayrıntıları- uygulama başlatma-otomatik olarak yönetiliyor seçeneğini kapatın manuel yönetilsin yani aynı işlemi Gear S Plugln ve samsung Accessory Service içinde uygulayın artık kolay kolay kopma yaşanmayacaktır.

  Cevapla
 2. 18 Mayıs 2020, 13:25

  Son güncelleme ile bağlantı problemini ben de yaşadım.Telefonumdan gear uygulamasını kaldırdım.Saati sıfırladım.Yukarıda yazdıklarınızı yaptım.Yine telefon saatten uzaklaşınca tekrar otomatik bağlanmıyordu.Elle bağlan demem gerekiyordu.Sonunda çözümü buldum.

  ÇÖZÜM:Galaxy Store’den SmartThings uygulamasını telefona kurun.Uygulamayı açın ve saatinizi bulup bağlan deyin.Uygulama saatinizi devamlı telefonunuza (Benim ki S7 Edge) otomatik bağlıyor.

  Umarım birilerine faydalı olmuştur.

  Cevapla
 3. Gear s3 frinter aldım aynı gün otomatik bağlantı sorunu yaşadım. Bluetooth listesinde “gear s3 LE” olan ile eleştirince kopma sorunu düzeldi.

  Cevapla
  • Kardeşim ben rastgele birşey yaptım o LE banada geldi ama geri gitti sen nasıl yaptın yani o LE oraya nasıl geldi

   Cevapla
 4. Benim gear s3 ve s7 edge telefonum arasında bluetooth otomatik bağlanma problemi var. Herşeyi sıfırladım 1 veya 2 gün sonra yeni programlar yükledikten sonra sorun yine ortaya çıkıyor. Her seferinde bluetooth bağlantısını Manuel yapmak gerekiyor. Otomatik bağlanmıyor.

  Cevapla
 5. gear s3 ile wifi bağlantısı tamam gibi görünmesine rağmen wifi gerektiren programlara girilmiyordu. Ör.makaleleri yüklemek için tıklayın yazan flipboard programı çalışmıyordu. Ağ bağlantısı hatası veriyordu. Sorunun çözümü telefonunuzdaki gear uygulamasının “gear hakkında” kısmında yazılım güncellemesi. manuel olarak yapın. sorun çözülüyor. bunları bu sitede anlatılan yukarıdaki tariflere göre yaptım. http://www.cepseyir.com Teşekkürler.

  Cevapla