Samsung liderliğini tekrar korumayı başardı!

Her sene Asya’da gerçekleştirilen büyük çaplı bir anket çalışmasının ardından açıklanan, yılın en iyi marka unvanını Samsung şirketi bu yıl da kazanmayı başardı.

 

Samsung firması için artık bir gelenek haline gelmiş olan bu başarı, bu senede bozulmamış oldu. Merkezi Güney Kore’de olan şirket bu sene de bin marka arasından “2017 yılının en iyi markası” ödülünü alarak, 6.kez ödülün sahibi olmuş oldu.

Anket yarışması, araştırma şirketleri olan Campaign Asia-Pacific ve Nelson tarafından düzenlenip sunuluyor. Asya’nın bu yil içerisinde zirvedeki en iyi bin markası için liste yapılmasının ardından 13 ülkede 6 binden fazla kişinin yaptığı anketler neticesinde sıralama belli oldu.

Peki, neden Samsung?

 

Anket yarışmasını yapan Asia-Pasific ve Nelson araştırma şirketleri, Samsung’un bu ödülü almasında en çok Galaxy Note 7 modelinde karşılaştıkları sorunla baş etme yollarının çok etkili olduğunu söylüyorlar. Şirket karşılaştığı bu üzücü sorun yüzünden aldığı tepkilerle baş etme yönteminin, cihazların geri çağrılma sürecinde; şirketin çok hızlı ve olabildiğinde halka açıklama yaparak sürdürdüğü için halkın gözündeki sempatisinin yükseldiği söyleniliyor.

Galaxy Note 7 sürecinin ardından, çok başarılı iki modelin çıkarılmasının da bu konuda büyük bir katkı sağladığı belirtildi. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri herkesin bildiği gibi Samsung şirketine bir çok ödül ve güzel başarılar getirmişti. Bu arada Galaxy markasının 7 yıldır hiç ara vermeden Kore’nin en değerli markası olarak seçildiğini de belirtmekte fayda var.

Samsung liderliğini tekrar korumayı başardı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir