Pasaport Kayıt İşlemleriTelefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi

Telefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi

Iğdır’da Su Tesisatçısı olarak çalışan Yılmaz KARADUMAN, TV reklamlarında gördüğü telefonu satın aldı. Ancak kargo eline ulaşınca dolandırıldığını anladı. Bir TV Kanalında gördüğü reklam üzerine Uygun Fiyata Akıllı Telefon sahibi olmak isteyen Yılmaz KARADUMAN ödemesini yaparak telefondan sipariş verdi. İki gün sonra kargo tarafından getirilen ürünü açan Karaduman kutu içerisinde 2 adet Lastik Tamir Seti […]


Iğdır’da Su Tesisatçısı olarak çalışan Yılmaz KARADUMAN, TV reklamlarında gördüğü telefonu satın aldı. Ancak kargo eline ulaşınca dolandırıldığını anladı.

Bir TV Kanalında gördüğü reklam üzerine Uygun Fiyata Akıllı sahibi olmak isteyen Yılmaz KARADUMAN ödemesini yaparak telefondan sipariş verdi.

İki gün sonra kargo tarafından getirilen ürünü açan Karaduman kutu içerisinde 2 adet Lastik Tamir Seti ile karşılaştı.

Firmaya ulaşarak parasını geri isteyen ancak parasını alamayan KARADUMAN, tüketici mahkemesine başvurarak firma hakkında dava açtı.

 

Aldım, Tamir Seti Çıktı

İnternetten ilk kez alışveriş yapan ve telefonu arkadaşına hediye etmek için aldığını söyleyen Karaduman, “Reklamlarda çok güzel görünüyordu, ben de ücretini ödeyip sipariş verdim. Fakat kutunun içerisinden yerine lastik tamir seti çıktı. Ben şimdi bununla ne yapacağım?” dedi.

Kaç gündür telefonla kanalı aradıklarını ve kimseye ulaşamadığını söyleyen Karaduman, avukatıyla birlikte dilekçe hazırlayıp hem firmaya hem de televizyon kanalına dava açtı.

Telefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi
Telefon Sipariş Etti, Lastik Tamir Seti Geldi

 

Bu Tarz Olayları Artmaya Başladı

Dolandırıcılar özellikle İnternet ve Yasadaki boşlukları kullanarak çok rahat bir şekilde halkı dolandırabiliyorlar.

Bu sebeple de özellikle tüketicilerin çok dikkatli olması gerekiyor. Aksi takdirde çalışmayan ürünlerle, içinden bilimum sebze meyve çıkan kutularla veya burada yaşandığı gibi Lastik Tamir Setleri ile karşı karşıya kalabiliyorlar.

Bu sebeple de İnternetten veya TV üzerinden ürün alımı yaparken iki kez dikkat edilmesi ve sonrasında alınmasında fayda var diyoruz.

  İnternet Faturasından Alınan Vergiye Zam, Telefon Faturasından Alınan Vergiye İndirim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status