ZTE’Den İphone 6

ZTE’Den İphone 6

Akıllı telefon pazarının büyümesi, telefonlara olan taleplerin artması, bu doğrultuda cep telefonların en iyilerinin kullanıcıların hayallerini süslemesi bunu fırsat bilen bazı firmaları harekete geçirmekten geri kalmıyor. ZTE çok tutulan akıllı telefonlardan biri olan iPhone 6’nın benzerini piyasaya süreceği belirtiliyor. ZTE’nin bu çalışmasının özgünlüğü tartışılırken, en çok sorulan soru ise fiyatının ne olacağıdır.

Geçen ay Çinli teknoloji firması ZTE’nin iPhone 6 benzeri akıllı telefonu TENAA üzerinde Q7 ismiyle görünmüştü. Bu ay resmen açıklanması beklenen ve başka bir model olduğu düşünülen  ZTE Blade S6 adlı akıllı telefon, online perakendeci GearBest üzerinde listelendi. İşin ilginç yanı ise bu modelin de iPhone 6’ya oldukça benziyor olması.

Online satış sitesine göre ZTE Blade S6, Android 5.0 Lollipop ile çalışıyor ve cihaz 4G bağlantı özellikleri ile 5-inç ekrana sahip. Bu ölçü ile cihazın daha önce sızdırılan 5.5-inç ekrana sahip Q7’ye göre daha küçük ekranı bulunuyor.Q7 çift LED flaş özelliği ile gelirken, S6’nın arka kamera yanında bir tek LED flaş var ancak bunun yanı sıra her iki telefonda hemen hemen aynı. Sadece ekranın üst kısmında bulunan ön sensörler farklı konumlandırılmış.

ZTE Blade S6 modeliyle oldukça tartışılacak gibi görünse de, bu modelinin piyasada ne kadar tutacağı da ayrı bir soru olarak duruyor. iPhone 6 sahiplerinden bu modele talep olmayacağı kesin gibi dururken, iPhone 6 alamamış olan kullanıcılar ZTE Blade S6 modeline göz atacakları inkar edilemeyecektir. ZTE bu ay resmi olarak ZTE Blade S6 serisini açıklaması bekleniyor.

http://www.teknolojimix.com/zte-den-iphone-6-benzeri-akilli-telefon-zte-blade-s6.html

ZTE’Den İphone 6

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir