AliBaba Grup’un Dijital Ödeme Sistemi Alipay Türkiye’ye Geliyor

AliPay Ödeme Sistemi - Türkiye

Çin’de oldukça büyük bir öneme sahip olan Alipay çok kısa süre içerisinde Türkiye’de de operasyonlarına başlayacak. Şirketleşme işlemleri gelen bilgilere göre tamamlanmış durumda.

Geçtiğimiz aylarda Alibaba Grup ülkemizdeki yatırımlarının ilk adımını gerçekleştirmiş ve ’u satın alarak dolaylı yoldan bile olsa Türkiye Pazarına giriş yapmıştı.

Gelen son bilgiler ise firmanın olan Sistemini de ülkemizde kullanılabilir hale getirmek için girişimlere başladığı hatta bu alanda faaliyet gösterecek şirketini de kurduğu yönünde.

 

AliPay Ödeme Sistemi

 

BDDK Onaylı Şirketlerden Birisi İle Yola Çıkabilir

Henüz Grup tarafından  ülkemizde faaliyete geçirilecek olan Dijital Ödeme Sisteminin hangi kanallarla son tüketici karşısına çıkacağı netleşmemiş durumda.

Ancak ülkemizde hali hazırda benzer operasyonal faaliyetler yürüten ve aynı zamanda da BDDK Onaylarını tamamlayan birçok ödeme ve sanal pos şirketi yer alıyor.

Alipay için de bu şirketlerden birisi ile altyapı kullanımı noktasında anlaşma sağlanması sonrasında Türkiye’de de Alipay Altyapısının aktife alınma süreci hızlı bir şekilde gerçekleşecektir.

üzerinden ciddi bir reklam gücü olduğunu kısa sürede ülkemizde kanıtlayan Grup bir anlamda Alipay için de ciddi bir reklam maliyetini göze alacaktır.

Kısa süre içerisinde Türkiye’deki birçok Akıllı Telefonun için de NFC Teknolojisi veya QR Kod üzerinden Temassız Ödeme sistemini kullanabileceğimiz Alipay Cüzdanını görmeye başlıyor olacağız gibi görünüyor.