App Store, reklam engelleme uygulamalarını engelliyor mu?

App Store, reklam engelleme uygulamalarını engelliyor mu?

firması aldığı son kararların ardından, kendi uygulama mağazası olan ’da mevcut olan reklam engelleme uygulamalarının yeni güncellemelerine izin vermiyor. şirketi aldığı bu kararlara neden olarak da ’un mevcut politikalarını göstermekte.

 

firması, 9 güncellemesinin ardından VPN tabanlı reklam engelleyen uygulamaların ’da bulunmasına izin vermişti. Şirketin aldığı yeni kararların ardından bu uygulamalara olan tavrının değişmesi aynı zaman da politikalarının değiştiğini de gösteriyor.

Öncelikle olarak , Weblock ve Admosphere gibi ünlü reklam engelleyici uygulamalarını üreten Future Mind şirketinden bir yetkili, firmasının üçüncü parti uygulamalarda çıkan reklamları engellemeyi sağlayan VPN tabanlı uygulamalarda politika değişikliği yapıldığını iddia ediyor. uygulamasının son güncellemesinin ardından App Store Geliştirici yönergelerinin 4.2. maddesinin ihlal edildiği gerekçesiyle reddedildiği belirtiliyor.

uygulaması, App Store’da izin verilmeyen reklamları veya diğer içerikleri engellemek için bir VPN profili veya duruma göre kök sertifika kullanıyor. Fakat bugünün ardından App Store’daki VPN profilleriyle veya kök sertifikalarla birlikte reklam engelleyen uygulamalara ilişkin yönergelerin resmen değiştiğini ve artık uygulamaların güncellemelerinin kabul edilmediğini açıklanmış oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status