Pasaport Kayıt İşlemleriApp Store, reklam engelleme uygulamalarını engelliyor mu?

App Store, reklam engelleme uygulamalarını engelliyor mu?

Apple firması aldığı son kararların ardından, kendi uygulama mağazası olan App Store’da mevcut olan reklam engelleme uygulamalarının yeni güncellemelerine izin vermiyor. Apple şirketi aldığı bu kararlara neden olarak da App Store’un mevcut politikalarını göstermekte.   Apple firması, iOS 9 güncellemesinin ardından VPN tabanlı reklam engelleyen uygulamaların App Store’da bulunmasına izin vermişti. Şirketin aldığı yeni kararların […]


firması aldığı son kararların ardından, kendi uygulama mağazası olan ’da mevcut olan reklam engelleme uygulamalarının yeni güncellemelerine izin vermiyor. şirketi aldığı bu kararlara neden olarak da ’un mevcut politikalarını göstermekte.

 

firması, 9 güncellemesinin ardından VPN tabanlı reklam engelleyen uygulamaların ’da bulunmasına izin vermişti. Şirketin aldığı yeni kararların ardından bu uygulamalara olan tavrının değişmesi aynı zaman da politikalarının değiştiğini de gösteriyor.

Öncelikle olarak , Weblock ve Admosphere gibi ünlü reklam engelleyici uygulamalarını üreten Future Mind şirketinden bir yetkili, firmasının üçüncü parti uygulamalarda çıkan reklamları engellemeyi sağlayan VPN tabanlı uygulamalarda politika değişikliği yapıldığını iddia ediyor. uygulamasının son güncellemesinin ardından App Store Geliştirici yönergelerinin 4.2. maddesinin ihlal edildiği gerekçesiyle reddedildiği belirtiliyor.

  Apple Türkiye Mağazası İçin Personel Arayışına Girdi

uygulaması, App Store’da izin verilmeyen reklamları veya diğer içerikleri engellemek için bir VPN profili veya duruma göre kök sertifika kullanıyor. Fakat bugünün ardından App Store’daki VPN profilleriyle veya kök sertifikalarla birlikte reklam engelleyen uygulamalara ilişkin yönergelerin resmen değiştiğini ve artık uygulamaların güncellemelerinin kabul edilmediğini açıklanmış oldu.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status