Apple iPhone 6s Plus Modeli Duyuruldu, İşte Teknik Özellikleri

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Apple tarafından 09 Eylül 2015 tarihinde gerçekleştirilen etkinlik ile Apple iPhone 6s Plus modeli duyuruldu. İşte iPhone 6s Plus modelinin Teknik Özellikleri…

Daha büyük ekranı ile pazarda birçok kullanıcının ilgisini çeken Plus serisinin 2. Üyesi olan Apple iPhone 6s Plus modeli teknik özellikleri ile de kendi ailesinin en güçlü üyesi olmuş durumda.

Pazara daha fazla kullanıcının ilgidini çekmek adına sürülen iPhone 6s Plus modelinin Teknik Özellikleri ise şu şekilde.

 

Apple iPhone 6S Duyuruldu
Apple iPhone 6S Duyuruldu

iPhone 6s Plus Teknik Özellikleri

Apple A9 İşlemci Ailesi ile pazara çıkan seri iPhone 6s modelinde olduğu gibi 2.0 GHz’lik işlemci hızına, 2 GB Ram Belleğe ve Çift Çekirdekli İşlemciye sahip olacak gibi görünüyor.

Geliştirilmiş işlemci yapısı sayesinde bir önceki işlemciden %90 daha performanslı çalışacağı ise şu aşamada Apple tarafından savunulan bir tez.

PowerVR GXA6850 ailesine sahip bir GPU ile pazara çıkacak olan modelin ekstra teknik bilgileri ise Apple tarafından basına dağıtılmadı.

5,5 inçlik Full HD Ekrana sahip olacak olan Apple iPhone 6s Plus modelinde 3D Touch Teknolojisi de yerini almış durumda.

 

Apple iPhone 6S Plus Batarya
Apple iPhone 6S Plus Batarya

 

Arkada 12 MP, Önde 5 MP Kamera

Daha önceki serisinde 8 MP değerinde bir arka kamera kullanan Apple firması iPhone 6S Plus serisi ile birlikte 12 MP çözünürlük değerine çıkmış durumda.

Kameranın 4K Video Kaydı yapabildiğini ve f/2.2 diyafram açıklığına sahip olduğunu da ekstra olarak belirtmek gerek.

Ön kısımda ise artık Selfie Meraklılarını da düşünen Apple firması 5 MP değerinde bir kamera kullanmış durumda. Ön kameraya Yazılımsal Flash ekleyen firma ayrıca Full HD Video çekebilme özelliğini de unutmamış.

Live Photos adı verilen özelliği ile Hareketli Fotoğraf çekebilen 6s Plus serisinde Retina True Tone Flash’da kullanım bazında size birçok kolaylık ve kaliteli fotoğraf çekme imkanı sağlayacak gibi görünüyor.

 

Apple iPhone 6S Plus
Apple iPhone 6S Plus

 

Batarya Değeri Değiştirilmedi

Bir önceki seri olan Apple iPhone 6 Plus modeli ile aynı seviyede bir batarya kullana Apple iPhone 6s Plus modelinde 2915 mAh’lik bir batarya yer alıyor.

Apple A9 İşlemcisinin daha az güç tükettiği ele alınınca cihazın batarya konusunda bir alt seriye göre daha başarılı olması bekleniyor.

 

iPhone 6S Renkler
iPhone 6S Renkler

 

3D Touch İle 3 Farklı Basınç Seviyesi

Daha önce Apple MacBook ve Apple Watch modellerinde kullanılan Force Touch Teknolojisi, Apple iPhone 6s Plus  ile bir sonraki aşamaya geçiyor.

Apple firması iPhone 6s Plus ile 3D Touch adını verdiği yeni bir teknolojiye yer veriyor ve bu teknoloji sayesinde 3 farklı dokunma şiddetine duyarlı bir ekran yapısı ortaya çıkıyor.

Örneğin 3D Touch ile bastırma şiddetine göre uygulamaların kısayollarına kolayca ulaşabiliyorsunuz.

 

Apple iPhone 6s Plus - A9 İşlemci
Apple iPhone 6s Plus – A9 İşlemci

 

4G – 4.5G Desteği Mevcut

Apple iPhone 6S Plus serisinde ülkemizin son gözdesi 4G/LTE Desteği mevcut.

4G LTE Advanced teknolojisine sahip olan iPhone 6S Plus modeli bu sayede 4.5G bağlantısını da destekliyor.

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac ve Bluetooth 4.1 bağlantılarına sahip olan iPhone 6s, veri transferi ve şarj için Lightning girişini kullanıyor.

Renk olarak bu sene aileye bir farklılık daha ekleyen Apple firması, iPhone 6s Plus ile uzay grisi, gümüş ve altın renk seçeneklerinin yanında, Rose Gold seçeneğini de dahil ediyor.

 

Apple iPhone 6s Plus Modeli Duyuruldu, İşte Teknik Özellikleri
Apple iPhone 6s Plus Modeli Duyuruldu, İşte Teknik Özellikleri

 

Apple iPhone 6S Plus Fiyatı ve Satış Tarihi

Apple iPhone 6S Plus serisinin 25 Eylül 2015 tarihinde Amerika’da satışına başlanacak.

2015 Ekim veya Kasım ayında da Türkiye pazarında satışına başlanması bekleniyor.

 

iPhone 6S Plus modelinin Amerika Satış Fiyatları şu şekilde:

  • iPhone 6S Plus – 16 GB: 749 Dolar
  • iPhone 6S Plus – 64 GB: 849 Dolar
  • iPhone 6S Plus – 128 GB: 949 Dolar

Bu fiyatlandırmalara ve Apple tarafından ülkemizde uygulanan satış politikasına göre iPhone 6s Plus serisinin ülkemizdeki satış fiyatı Min. 3.500 TL civarından başlayacak gibi görünüyor.

iPhone 6 Plus modelleri halen 3.099 – 3.199 TL civarındaki fiyatlardan başlarken iPhone 6s Plus serisinin de 3,599 TL’den satışa çıkması kuvvetli bir ihtimal.

Şunu da eklemeden geçmeyelim. Apple iPhone 6S modeli ile Apple iPhone 6s Plus modelleri Ekran Ailesi ve Batarya Yapısı dışında temel olarak aynı cihazlar.

Yani iPhone 6S Plus kullanıyor olmanız Performans Artışı alacağınız anlamına gelmez.

Apple iPhone 6s Plus Modeli Duyuruldu, İşte Teknik Özellikleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir