Asus PadFone 2 Modeli Windows İşletim Sistemi İle Gelebilir

2012 senesinin son dönemlerinde Android İşletim Sistemi ile pazara sunulan Asus PadFone 2 modelinin 2013 senesinin sonlarına doğru bir de Windows Phone 8 İşletim Sistemine sahip yeni bir sürümü üretilebilir.

Son dönemde Akıllı Telefon ve Tablet PC alanında birçok firma ile anlaşan Microsoft firması ile Asus firmasının görüşme halinde olduğu ve hem Akıllı Telefon hem de Tablet PC olarak kullanılabilen PadFone 2 serisinin ayrıca Windows Phone 8 ile de pazara sürülebileceğinin sinyalleri verilmeye başlandı.

Bunun yanında Asus firmasının aklındaki bir diğer çalışmada Akıllı Telefon modelinde Android İşletim Sistemi, Tablet Modelinde ise Windows İşletim Sistemini kullanmak var.

Yani cihaz Tablet İstasyonundan bağımsız bir halde iken Android İşletim Sistemli bir Akıllı Telefon olarak kullanılırken Tablet İstasyonu ile birleştikten sonra Windows İşletim Sistemine sahip olan bir tablete dönüşecek.

Android ve Windows İşletim Sistemli Asus PadFone 2
Android ve Windows İşletim Sistemli Asus PadFone 2

Şu aşamada tabi ki bunların hepsi bir varsayım. Ülkemizde yavaş yavaş satışına başlanacak olan ve 2000 TL seviyelerinden alıcı bulacak olan PadFone 2 modeli ile Asus firmasının çeşitli denemeler yapacağı kesin.

Ancak bu denemeler sonucunda nasıl bir çalışma ortaya çıkacağı, Microsoft ve Google gibi iki rakip firmanın aynı cihaz içinde barınmayı kabul edip etmeyeceği şuanda cevabı olmayan sorular statüsünde görünüyor.

Bakalım Asus – Google – Microsoft üçgeninden nasıl bir ürün ortaya çıkacak.

Asus PadFone 2 Modeli Windows İşletim Sistemi İle Gelebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir