Asus ZenFone 4 Modelinin Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

Asus firması tarafından CES 2014 fuarında tanıtılan ZenFone Ailesinin en küçük üyesi ZenFone 4 modelinin Teknik Özelliklerini sizler için bir araya getirdik. Ve tabi ki Kullanıcı Yorumlarını da es geçmedik.

Cihazımız beklenildiği gibi SnapDragon serisi bir işlemci yerine Intel Atom Z2520 serisi bir işlemci ailesine sahip olarak kullanıcı karşısına çıkıyor. Asus bu sene yeni modellerinde sadece Intel ile çalışacak gibi görünüyor. 1.2 GHz’lik Çift Çekirdekli bir işlemci ile boy gösteren ZenFone bu anlamda biraz daha güçlü bir yapıda karşımıza çıkmış olacak.

Android 4.3 Jelly Bean İşletim Sistemi ile duyurusu yapılan cihazın çok kısa süre içerisinde Android 4.4 Kit Kat Güncellemesi alacağı bilgisini verelim. Yani Asus ZenFone 4 modeli son seri bir Android İşletim Sistemi ile karşımıza çıkıyor. Cihazın ara yüzü ise Asus tarafından bu sene tanıtılan ZEN UI Ara Yüzü olacak.

4 GB Dahili Depolama alkanı sunan modelde 32 GB’a kadar MicroSD Kart desteği sağlanmış durumda. Cihazda ayrıca 1 GB Ram kullanılmış.

Asus ZenFone 4
Asus ZenFone 4

4 İnçlik bir ekrana sahip olan ZenFone 4 modelinin ekran çözünürlüğü 800*480 piksel WVGA. Kullanılan ekran türü ise TFT Led Backligth teknolojisi ile üretilmiş bir ekran türü. Cihazda en azından HD Ekran kullanılsa çok daha tatlı olurdu diye düşünüyoruz.

5 MP’lik arka kameraya sahip olan modelde 0,3 MPO seviyesinde birde ön kamera kullanılmış. Bluetooth 4.0, Wi-Fi ve Wi-Fi Direck gibi ek donanımsal özelliklerde her cihazda olduğu gibi ZenFone 4 modelinde de standart olarak bulunuyor.

124.42 x 61.44 x 6.3-11.2 mm boyutlarında olan ve 115 GR ağırlığında bulunan ZenFone 4 modeli Siyah, Beyaz, Kırmızı, Mavi ve Sarı renk seçenekleri ile son kullanıcıya ulaşacak.

Asus ZenFone 4 Modeli Renk Seçenekleri
Asus ZenFone 4 Modeli Renk Seçenekleri

Çift Sim Kart desteği de sunacak olan modelde Micro USB girişi ve 3.5 jack kulaklık çıkışı da mevcut olacak.

Batarya noktasında biraz cimri davranan cihaz 1170 mAh’lik bir batarya kullanmış durumda. Ekranın WVGA olması ve Android 4.4 kullanacak olması ile Batarya Şarj Süresini dengeleyecek olsa da biraz daha yüksek bir batarya kullanması çok daha iyi olurdu diye düşünüyoruz.

Asus ZenFone 4 ailesinin Türkiye pazarında satışa çıkıp çıkmayacağı ise şimdilik belli değil. Ama Asus Türkiye bu konuda daha önceki modellere göre daha istekli ve kararlı gibi görünüyor. Sürecin gelişimini sizlerle de paylaşıyor olacağız.

Asus ZenFone 4 Modelinin Özellikleri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir