Galaxy S3 Düşüşte, HTC One X Sabit Bekliyor

Samsung Galaxy S3 modeli ile HTC One X modeli arasındaki sessiz rekabet ortamında son dönemde oldukça değişik durumlar ortaya çıkmaya başladı.

Pazara Samsung Galaxy S3 modelinden aylar önce çıkan ve birkaç sorunu çözdükten sonra kullanıcılar tarafından sevilen bir cihaz olan HTC One X modeli fiyat seviyesinde pek oynama olmadan yoluna devam ediyor.

Türkiye pazarına 1999 TL gibi bir rakam ile giren HTC One X şu sıralarda internet ortamından ve mağazalardan 1600 TL – 2000 TL arasında bir fiyattan satılmaya devam ediyor.

Ancak Samsung Galaxy S3 fiyat anlamında inişe devam ediyor. Hatta Galaxy S2 seviyesine inmiş durumda bile diyebiliriz.

Samsung Galaxy S3 ve HTC One X Modelleri Fiyat Kapışması
Samsung Galaxy S3 ve HTC One X Modelleri Fiyat Kapışması

Birçok İnternet Sitesi ve Mağaza da 1400 TL den başlayan fiyatlar ile satılan Galaxy S3 modeli bir anlamda orta seviye telefon kullanıcı için kolay ulaşılabilir bir hale gelmiş durumda.

Bazıları için bu fiyatlar Spot pazarı için Normal olarak görülebilir. Ancak bu hafta Bimeks Mağazaları tarafından yapılan 1499 TL kampanyasında Orijinal Samsung ürünleri de 1499 TL den satıldı ve stoklar tükendi.

Galaxy S3 modelinin fiyatının bir anda bu kadar aşağı çekilmesinin sebebi ise belli değil. 2 ay önce 2000 TL ödeme yaparak ürünü alan kullanıcıların şimdi sadece 2-3 ay içerisinde 600 TL zarara uğramaları açıkçası bir cihaz için pek de iyi bir hal değildir.

Apple iPhone 5 cihazının pazara sunulmasına az bir zaman kala Samsung firmasının Galaxy S3 indirimi ile satışlarını arttırma çabası elbette ki bir Strateji olabilir. Ancak bu çalışma fiyatın da Prestij noktasında dibe gelmesine neden olacak gibi görünüyor.

Bakalım Galaxy S3 ile One X arasında ki rekabet nasıl sonuçlanacak ve HTC firması da indirim yapmak zorunda kalacak mı?

Galaxy S3 Düşüşte, HTC One X Sabit Bekliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. doğru çünkü htc samsungun çeyreği kadar satamıyor.
  son modeli htc one da bir sürü arıza ve problemler oldu
  bunları görmezden gelip şimdi one plus’ı çıkardı
  bence cep piyasaına hayat veren tek marka samsung
  htc ise tutturamadı çünkü bütün modelleri birbirinin aynısı olduğu için büyük eleştirilere maruz kaldı ve s3 gibi bir devrim yapamadı

  Cevapla