HTC Hima Serisi 2015 Amiral Gemisi Olabilir

HTC tarafından pazara sürülecek olan HTC One M9 serisi ile alakalı bazı bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgi ise serinin HTC Hima adı ile pazara çıkacağı yönünde.

Himalayalar’dan adını aldığı düşünülen HTC Hima serisi ile alakalı olarak Upleaks tarafından bazı sızıntı bilgiler paylaşıldı.

Sızıntıda HTC One M9 modelinin HTC Hima olarak anılıp anılmayacağı belirtilmezken Donanım ve Kasa yapısı olarak ortaya atılan bilgiler HTC One M9 serisini andırıyor.

 

HTC Hima Modelinde de Metal Kasa, Üst Düzey Donanım

Sızdırılan bilgilere göre HTC Hima serisinde 5 İnçlik Full HD Ekran ve 8 çekirdekli SnapDragon 810 serisi 64 Bitlik İşlemci cihazın taşıyıcısı olacak.

3 GB Ram, 32 GB Dâhili Depolama Alanı, 2840 mAh’lik batarya, 20.7 MP Arka ve 13 MP Ön Kamera, HTC Sense 7.0 ve Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi de cihazın içerisinde yer alacak.

Daha önce HTC M9 serisi için de atfedilen özelliklerin Upleaks tarafından HTC Hima serisi için de ortaya atılması bu iki cihazın aynı cihaz olma olasılığını arttırmış durumda.

HTC One M9 Modeli İçin Birbirinden Şık Konsept Tasarımlar
HTC One M9 Modeli İçin Birbirinden Şık Konsept Tasarımlar

 

HTC Hima Ace Modeli de Çıkacak

Yine sızdırılan bilgilere göre HTC Hima Ace adı altında, daha düşük donanımsal özelliklere sahip, fiyat olarak ise Orta Seviye kullanıcılara hitap eden bir model daha pazara sürülecek.

Bu modelinde HTC One M9 Mini modeli ile aynı model olması oldukça kuvvetli bir ihtimal.

HTC One M9 Konsept Tasarım (Hasan KAYMAK)
HTC One M9 Konsept Tasarım (Hasan KAYMAK)

 

HTC Hima ve HTC One M9 Ekran Boyutu İle Ayrılabilir

Bazı kaynaklara göre HTC Hima serisinde 2840 mAh’lik bir batarya kullanarak 5 inçlik Full HD bir ekran sunacak olan HTC firmasının HTC One M9 modelinde ise 5.5 inçlik 2K Ekrana ve 3.500 mAh’lik bir bataryaya sahip olacağı düşünülüyor.

Bu noktada da bir anlamda Samsung Galaxy S5 ve Samsung Galaxy Note serisi gibi birbirine Donanımsal Olarak Yakın ama Ekran ve Boyut olarak farklılaşmış iki farklı model ile pazara çıkabilir.

Bakalım HTC One M9 ve HTC Hima modelleri birbirinden farklı ya da aynı modeller olarak mı pazara çıkacaklar. Bunu da 2015 MWC’de görüyor olacağız.

HTC Hima Serisi 2015 Amiral Gemisi Olabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 5 Aralık 2014, 23:05

    HTC, akıllı telefon konusunda kendisini fazlası ile geliştiriyor. Özellikle HTC One serisi baya gelişme kaydetti. HTC Hima da bomba gibi olacaktır.

    Cevapla