HTC Üretim Bandını Çinli Firmalara Kaydırmaya Başladı

HTC firması bugüne kadar tüm ürünlerini kendi fabrikalarında üreten nadir firmalardan birisi idi. Ancak artık durum değişmeye başladı ve HTC firması yeni üreticilerden yardım almaya başladı.

Yola ilk olarak farklı firmaların ürünlerini üreterek çıkan, daha sonra ise kendi ürünlerini üreterek HTC markasını günümüze taşıyan firma 2014 senesinde mobil pazarda fazla model ile yer almak için kolları sıvadı.

Kendi üretim bandının yetersiz olmasından dolayı pazara süreceği alt modellerin üretim bandını farklı firmalara kaydıran HTC bir anlamda Samsung ve Apple gibi yan üretici firmalar ile çalışmaya başlamış oldu.

2014 senesinden önceki ürünleri kendi fabrikalarında üretecek olan HTC firmasının 2014 senesinde pazara sürülen HTC One M8 ve HTC Desire 816 modellerini de yine kendi üretim bandında üretecek.

HTC Üretim Bandını Çinli Firmalara Kaydırmaya Başladı
HTC Üretim Bandını Çinli Firmalara Kaydırmaya Başladı

Orta ve Alt seviyede pazara çıkacak olan HTC Desire 616, HTC Desire 210 modelleri Çin’li Wingtech firması tarafından, Yeni üretilecek olan diğer bir HTC Desire serisi ise Çin’li Compal Electronics tarafından üretilecek.

Maliyetleri düşürmek adına Çin’li Üretici Firmaları ile anlaşma yoluna giden HTC firması geçtiğimiz senelerde ürettiği ürünlerdeki Maliyet Dengesini koruyamadığı için sıkıntı bir süreç geçişmiş idi.

Ürünlerini kendisi üreten ve buna bağlı olarak İşçi Maliyetleri çok fazla olan HTC firmasının Çin’li Üretici Firmalar ile çalışmaya başlaması ile kar oranlarını da arttırması bekleniyor.

Bu güne kadar Apple tüm ürünlerini Çin merkezli Foxconn firmasında yaptırıyordu. Aynı şekilde Samsung firması da birkaç fabrikasını Çin üzerinde kurmuş durumda. Bu sayede firmalar maliyetleri minimum seviyeye çekebiliyorlar ve Çin’deki Ucuz İşgücü sayesinde daha fazla kazanç sağlayabiliyorlar.

HTC Üretim Bandını Çinli Firmalara Kaydırmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir