Sony Xperia A2 ve Xperia Z2 Tablet’te 4K Video Çekimi Olmayacak

Sony kanadı Sony Xperia Z2 modelini resmi olarak duyurdu ve satışına başladı. Şimdi ise Sony Xperia Z2 ve Sony Xperia Z2 Tablet PC modelleri için son çalışmaları yapıyor.

Donanım olarak 2014 senesinin Amiral Gemisi olacak olan Sony Xperia Z2 modeli, serinin en üst modeli konumu koruyor.

Bazı ülkelerde satışına başlanılan Sony Xperia Z2 modelinin peşinden ise iki farklı model geliyor. Bunlar Sony Xperia A2 ve Sony Xperia Z2 Tablet PC Modelleri olacak.

 

Sony Xperia Z2 Compact Yerine Sony Xperia A2

Daha önce Z1 modelinde kullanılan Z1 Compact ismi pek tutulmayınca Sony firması yeni ürünü için Sony Xperia A2 ismini uygun gördü. Bu sayede durmadan uzayan isimlerden de kurtulmuş oldu.

Z2 modelinin biraz kırpılmış hali olan A2 modelinde Ekran Boyutu 4.3 inç seviyesine düşerken ekran çözünürlüğü de HD seviyesine geriliyor. Triluminos IPS LCD Ekrana sahip olacak olan Sony Xperia A2 modeli 2,26 Ghz’lik hıza sahip SnapDragon 800 serisi 4 çekirdekli işlemci ailesi ile karşımıza çıkacak.

2 GB Ram ve 16 GB Dahili Depolama alanına sahip olacak olan modelde Suya ve Toza Karşı Dayanıklı Kasa, 20.7 MP Kamera, Android 4.4.2 Kit Kat İşletim Sistemi de kullanılacak. Cihazda ayrıca Micro SD Kart Desteği de unutulmamış durumda.

Kasa Tasarımı olarak Sony Xperia Z1 Compact modeli ile neredeyse birebir aynı olacak olan modelde 20.7 MP kamera ile 4K Video Çekimi ise ne yazık ki olmayacak.

Aynı seviyedeki Sony Xperia Z2 modelinde kullanılan 20.7 MP Kamera ile 4K Video mümkün iken Sony Xperia A2 serisinde bu mümkün olmayacak.

Sony Xperia A2 ve Xperia Z2 Tablet’te 4K Video Çekimi Olmayacak
Sony Xperia A2 ve Xperia Z2 Tablet’te 4K Video Çekimi Olmayacak

Sony Xperia Z2 Tablet PC’de Yakında Pazara Çıkacak

Sony Xperia A2 modeli ile neredeyse aynı özelliklere sahip olacak olan Sony Xperia Z2 Tablet PC modeline ilişkin de ilk bilgiler pazara sızmaya başladı bile.

Yakın dönemde Tablet PC Sektöründe de modelleri ile rekabette bende varım diyecek olan Sony firması özellikle Z serisi ürünlerine oldukça fazla güveniyor.

Kamera Kalitesi ve Kasa Kalitesi ile kullanıcılar karşısında bir imaj elde etmeyi başaran Sony Xperia serisi son dönemin parlayan serilerinden birisi olmayı başardı.

Sony Xperia A2 - Sony Xperia Z2 - Sony Xperia Z2 Tablet PC
Sony Xperia A2 – Sony Xperia Z2 – Sony Xperia Z2 Tablet PC

Sony Xperia A2 ve Xperia Z2 Tablet’te 4K Video Çekimi Olmayacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir