Nokia 808 PureView Çok Yakında Kullanıcıya Sunulacak

Nokia tarafından son dönemde üretilen ve oldukça başarılı bir reklam çalışması yapılan nadir ürünlerden bir tanesi olan Nokia 808 PureView isimli 41 MP’lik kameraya sahip olan yeni cihazı birkaç gün içerisinde son kullanıcı ile buluşacak.

İlk parti üretimin tamamlandığı üründe ürünler satış noktalarına sevk edilmeye başlandı. Bu da ürünün birkaç gün içerisinde raflardaki yerini alacağı anlamına geliyor.

Nokia PureView 808 Renk Seçenekleri
Nokia PureView 808 Renk Seçenekleri

Nokia tarafından henüz bu konuda bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple cihazın ne kadarlık bir etiket fiyatından satışa çıkacağı, hangi ülkelerde satılmaya başlanacağı, ne kadarlık bir stok ile pazara sunulduğu, hangi renklerin mevcut olduğu gibi bilgiler ne yazık ki henüz büyük bir soru işareti olarak duruyor.

Nokia 41 MP'lik Telefon Satışa Çıkıyor
Nokia 41 MP'lik Telefon Satışa Çıkıyor

Kamera Çözünürlülüğü ile kullanıcıları büyülemeyi planlayan Nokia firması bakalım bu ürün ile pazarda ne kadarlık bir pay almayı başaracak. Ancak şu bir gerçek ki Cep Telefonlarının Fotoğraf Makinelerine yakın noktalara ulaşması Fotoğraf Firmaları için biraz daha gelişmenin ve ilerlemenin zamanı geldiğinin bir göstergesi.

Nokia PureView 808
Nokia PureView 808

 

Nokia 808 PureView cihazının birkaç görüntüsünü aşağıda sizlerle paylaştık. Cihazın 3 renk tercihi olacak. Ama hangisi ilk olarak çıkacak henüz belli değil. Nokia’dan gelecek açıklama bu noktada önem arz edecek.

Nokia 808 PurerView Satışa Çıkıyor
Nokia 808 PurerView Satışa Çıkıyor

Cihazın Türkiye’ye ne zaman geleceği ise diğer Nokia LUMİA Modellerinde olduğu gibi bu modelde de bir muamma diyebiliriz. Kısa süre içerisinde Nokia yeni modellerini ülkemize sokmayacak sanırım. Yani Nokia 808 PureView sahibi olmak için ya beklemeniz yada Yurt Dışından bu cihazı satın almanız gerekecek.

 

 

 

Nokia 808 PureView Çok Yakında Kullanıcıya Sunulacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

35 Yorum

 1. Siyah tasarımını yine iphone şeklinde buldum. Telefonların artık standart tip olarak iphone’a benzemesi benim canımı sıkmakta. Hep aynı tasarım. Ancak ve ancak herkes birbirinden yeni bir tasarım bekliyor. İstiyorlar ki birileri tasarım yapsın bizde onu hemen kopyalayıp yapıştıralım.

  Cevapla
 2. Fotoğraf makinesinin hiç bir şekidle tutacağını sanmıyorum. Çünkü profesyonel fotoğraf makinelerinde bir çok özellik bulunmakta yalnız amatör kullanıcılar sadece bir kaç ayar yaparak fotoğraf makinelerini kullandıkları için bu ayarları çok fazla kullanmıyorlar.

  Cevapla
 3. Cihazın 3 farklı renk ile sektöre giriş atması ve bu renklerden birinin kadınların daha çok tercih ettiği kırmızı renk olması Nokia’nın kadınlarıda düşündüğünü gösteriyor. Telefonun tasarımı biraz kaba yalnız özellikleri çok hoş.

  Cevapla
 4. Bence bu telefon telefondan ziyade bir fotoğraf makinesi.Nokia kullanıcılarına bir fotoğraf makinesi ve telefonu bir arada sunmaya karar vermiş bu nedenle bu şekilde bir telefon oluşturmuş.

  Cevapla
 5. Kamera çözünürlüğü tek kelimiyle harika yalnız bu kadar yüksek bir kamerayı nasıl oluyorda bir telefona sığdırabiliyorlar anlamıyorum. Profesyonel bir makinanın çektiği bir resmi çekebilecekse makina almaktan çok kişi bu telefonu alacak.

 6. Telefonun kabı çok standart albenisi yok. Misal Lamborghini, Blackberry Porshe ve son olarak İphone’un kaplarına baktığımızda kabından bile albenisi olduğunu görebiliriz.

  Cevapla
 7. Admin bakar mısın? Bu telefonların boyutları tam olarak nedir. Büyük bir telefon olarak görünüyor yalnız gerçekten göründüğü gibi büyük mü?

  Cevapla
 8. Milletimizi anlamak mümkün değil gerçekten. Misal bakınız Samsung S3 ve İphone gibi telefonlarda satışa sunulacağı zaman geceye kadar bekleyip sıraya girmişlerdi. Bir telefon için çok abartılı bir davranış kanımca.

  Cevapla
 9. Telefon 2 ay öncesinde çıkar ama iyi tanıtılmazsa ancak ve ancak 2 ay sonrasında Türkiye’ye gelir. Benim bildiğim tüm telefonlar daha sonralarında yaygınlaşmaya başlıyor. Bu iphone’da bile böyle oldu.

  Cevapla
 10. Telefonun kamerası ve işlevselliği güzel gibi görünsede tasarım açısından çok negatif bir durumda kalmış. Bakar mısınız yan tarafından nasıl kalın gözüküyor.

  Cevapla