Nokia Yeni Tuşlu Telefonu İçin Çalışmalara Başladı

Efsanevi 3310 modelini yenileyip tekrar piyasaya süren Nokia şimdi de farklı bir tuşlu telefon modeli üzerinde çalışmalara başladı.

Son yıllardaki akıllı telefon akımında Apple ve Samsung gibi markaların bir hayli gerisinde kalan Nokia farklı model telefonlarla yeniden adından söz ettirmek istiyor. 3310 modelini yenileyerek piyasaya süren Nokia bu hamlesinin ardından kullanıcıları adeta ikiye ayırdı. Telefon kullanıcılarının bir kısmı yeni 3310 modeline bayılırken bir diğer kısmı telefonun eski halindeki özelliklerinin çok fazla değişime uğradığından şikayetçi. Bu tartışmalar sürerken Nokia geçtiğimiz günlerde Çin’deki bir ruhsat kuruluşu olan TENAA’dan(Telecomunicaiton Equipment’s Network Access Managements)  yeni tuşlu telefon modeli olan TA-1017 için ruhsat aldı ve telefondan ilk görüntüler yayınlandı.

Nokia’nın 100-serisine benzeyen tasarımıyla dikkatleri çeken TA-1017 için henüz Nokia’nın resmi internet sitesinden veya doğrudan medyaya yaptığı herhangi bir açıklama bulunmamakta. Nokia’nın akıllı telefon modeli olan Nokia 6 için dünyanın hemen her yerinde satışa çıkacağı söylense de öncelikli olarak Asya pazarı seçilmişti. Nokia 6’nın önümüzdeki aylarda ABD’de satışa sunulacağı söyleniyor.Öte yandan yeni tuşlu telefon modeli olarak çıkması beklenen TA-1017 için henüz nerede ve ne zaman çıkacağına dair bir açıklama yapılmış veya herhangi bir duyum alınabilmiş değil.Herkes merakla Nokia’nın yeni modelinin 3310 ile aynı kaderi yaşayıp yaşamayacağını bekliyor.

Nokia Yeni Tuşlu Telefonu İçin Çalışmalara Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir